Biletomat Koncerty "Odnawiam duszę" benefis Jacka Cygana

Koncerty: "Odnawiam duszę" benefis Jacka Cygana

Bilety na koncert

"Odnawiam duszę" benefis Jacka Cygana

termin

Czw, 28 listopada 2019 godz. 19:00

miejsce

JOK Jarocin
plac FMR nr. 1, Jarocin

organizator

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Kategoria II

Kategoria II

dostępna do
Pon, 28 paź 2019 15:13

30 PLN

Wyprzedane


Kategoria I

Kategoria I

dostępna do
Pon, 28 paź 2019 15:13

40 PLN

Wyprzedane

 

📄Benefis Jacka Cygana odwołany!

Jacek Cygan, Justyna Wojtkowiak, Agnieszka Kurzawa, Adam Wasiela

 

Jacek Cygan po raz kolejny pojawi się w Wielkopolsce na zaproszenie ostrowskich muzyków. Ten wybitny autor tekstów piosenek, a także poeta, prozaik i librecista nie tylko posłucha, jak ostrowianie interpretują jego utwory, ale też opowie o kulisach ich powstania, o swoich artystycznych przygodach i o bujnym życiu artysty. Każdy, kto zasiądzie na widowni, przekona się, że Jacek Cygan to nie tylko wyśmienity autor, ale też świetny gawędziarz, który sypie anegdotami, jak z rękawa.


Jacek Cygan kojarzy się przede wszystkim z tekstami takich hitów, jak „To nie ja byłam Ewą”, „Jaka róża taki cierń”, czy „Chwytaj dzień”, ale w gruncie rzeczy to artysta bardzo wszechstronny. Prócz setek piosenek znanych z repertuaru polskich artystów, ma swoim koncie dziesiątki tekstów dla dzieci oraz wiersze zebrane w tomach: „Drobiazgi liryczne”, „Ambulaznza”, Pies w tunelu” i „Boskie błędy” oraz zbiór opowiadań pt. „Przeznaczenie, traf, przypadek”.
> Przez ponad 20 lat współpracował z ostatnim klezmerem Galicji, czyli Leopoldem Kozłowskim. Efektem tej współpracy są zarówno oryginalne pieśni żydowskie jak i przekłady z jidysz. Jacek Cygan to także autor wystawianej w Teatrze STU sztuki „Kolacja z Gustawem Klimtem”, książki „Życie jest piosenką”, opowiadającej historie powstania tekstów do 40 ważnych polskich utworów i drugiej części tych opowieści - zbioru „Uwalniam dusze”, który jeszcze na dobre nie ujrzał światła dziennego.

Autorzy benefisu, którzy po raz drugi wezmą na warsztat twórczość Jacka Cygana, postarają się muzyką i słowem dać publiczności dowody na tę różnorodną twórczość, skupiając się na tej ostatniej, najświeższej publikacji. Zespół pod kierownictwem Marka Kurzawy spośród ogromnej ilości tekstów wybrał te, które sprowokują Jacka Cygana do opowieści o swoim barwnym artystycznym życiu.W koncercie zaśpiewają: Justyna Wojtkowiak, Agnieszka Kurzawa i Adam Wasiela, a zagra zespół pod kierownictwem Marka Kurzawy.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie

Bilety na koncerty Jacka Cygana