Biletomat Koncerty ONUKA

Koncerty: ONUKA

Bilety na koncert

ONUKA

termin

Pt, 27 października 2017 godz. 20:00

miejsce

Palladium
ul. Złota 9, 00-019 Warszawa

organizator

Fource-Entertainment

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


standard

standard

dostępna do
Śr, 18 paź 2017 09:13

89 PLN

Wyprzedane


standard

standard

dostępna do
Pt, 27 paź 2017 16:00

99 PLN

Wyprzedane 

📄ONUKA wystąpią w Warszawie!

ONUKA

START: 20:00

Gwiazda ukraińskiej sceny i tegorocznej Eurowizji - zespół Onuka przyjedzie do Warszawy, by 27. października zagrać koncert w Warszawskim Palladium!

Podczas ostatniej Eurowizji swoim występem zespół Onuka zdobył uznanie Europejskiej publiki, trafił na pierwsze miejsca list przebojów w: UK, Francji czy Niemczech. Zespół Onuka powstał w 2013 roku. Jego nazwa – w tłumaczeniu „Wnuczka" jest swoistym hołdem, który liderka grupy Nataliya Zhizhchenko oddaje swojemu dziadkowi, znanemu twórcy ludowych instrumentów, Oleksandrowi Shlionchykowi. To on, jak sama tłumaczy, zrobił dla niej pierwszą piszczałkę, nauczył grać i sformułował pojęcie ojczyzny. 

Nataliya Zhizhchenko jest wokalistką, autorką tekstów oraz głównej idei, jaka przyświeca grupie. Oprócz tego gra jeszcze na piszczałkach, okarynie, glinianych gwizdkach, omnichordzie, niewielkich instrumentach perkusyjnych oraz kieruje wykorzystaniem sampli. - „Chciałam zilustrować brzmienie ukraińskich instrumentów ludowych w zupełnie nowej perspektywie. Nawet nasza ukraińska młodzież niewiele o nich wie. Chciałabym, żeby ludzie nie wstydzili się tradycji narodowych, ponieważ Ukraina ma bardzo głębokie, barwne i różnorodne korzenie. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli pokażemy to całemu światu” – wyjaśnia Natalia.

Współautorem projektu jest z kolei Eugene Filatov, lider grupy The Maneken. Podczas ich występu właśnie zespół Onuka zadebiutował scenicznie w 2014 roku. Wcześniej jednak wydał swój pierwszy singiel - „Look” oraz klip w reżyserii wspomnianego Filatova. W tym samym roku ukazał się też debiutancki album studyjny grupy zatytułowany po prostu „Onuka”, który trafił na pierwsze miejsce miesięcznego zestawienia najczęściej kupowanych płyt w ukraińskim serwisie iTunes.

W 2015 roku grupa Onuka zdobyła Ukraińską Nagrodę Muzyczną Yuna w kategorii Odkrycie roku. Po czym w ręce fanów trafił jej drugi mini album - „Widlik”. Na płycie znalazł się m.in. utwór „1986”, który jest hołdem dla ofiar katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety na koncerty: Austra, Hvob, Kiasmos, Onuka