Przejdź do głównej treści strony

OPPENHEIMER | SZCZECIN

09.03.2024, sobota, 17:30
Dom Kultury "Krzemień", Szczecin Ul. Krzemienna 10, 70-742 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

OPPENHEIMER (USA/Wielka Brytania 2023, 180’)

REŻYSERIA: Christopher Nolan. OBSADA: Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Emily Blunt

Wybitny reżyser filmowy Christopher Nolan zrealizował nowy film w oparciu o nagrodzoną Pulitzerem biografię Roberta Oppenheimera, autorstwa Kai Birda iMartina J.Sherwina pt.: „Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej”. Oppenheimer w czasie II …

OPPENHEIMER (USA/Wielka Brytania 2023, 180’)

REŻYSERIA: Christopher Nolan. OBSADA: Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Emily Blunt

Wybitny reżyser filmowy Christopher Nolan zrealizował nowy film w oparciu o nagrodzoną Pulitzerem biografię Roberta Oppenheimera, autorstwa Kai Birda iMartina J.Sherwina pt.: „Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej”. Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej Manhattan. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Film „Oppenheimer” jest jednym z najczęściej nagradzanych filmów 2023 roku i faworytem Oscarów 2024, walcząc aż o 13 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Nagrody wręczone zostaną w nocy z 10 na 11 marca.

Przed seansem tradycyjnie znakomite wprowadzenie od Krzysztofa Spóra (@Sporwkinie).

Bilety w cenie 15 zł

Bilety

Aktywne

Bilet wstępu

16,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.