Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Jazz / Blues Pink Freud | Plener Promienista - ODWOŁANE

Jazz / Blues: Pink Freud | Plener Promienista - ODWOŁANE

Bilety na Jazz / Blues

Pink Freud | Plener Promienista - ODWOŁANE

termin

Pt, 23 lipca 2021 godz. 19:00

miejsce

Plener Promienista
ul. Promienista 27a, 60-288 Poznań

organizator

Artwerk

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Sprzedaż biletów została zakończonaPoszukaj wydarzenia Pink Freud | Plener Promienista - ODWOŁANE w innym terminie i miejscu.

Poszukaj podobnego wydarzenia na listach:


 

📄UWAGA - KONCERT ODWOŁANY!

Pink Freud

Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***
Zapraszamy lipca 2021 o g. 19:00 na koncert najbardziej rockandrollowego zespołu jazzowego - Pink Freud.

Wydarzenie będzie promocją nowego albumu formacji Wojtka Mazolewskiego "piano forte brutto netto".

_____

PINK FREUD - zespół założony w 1998 roku przez Wojciecha Mazolewskiego – gitarzystę basowego i kompozytora. Korzenie grupy sięgają gdańskiej sceny yassowej lat 90.

Pink Freud, nazywany towarem eksportowym polskiej kultury to fenomen na krajowej, ale przede wszystkim zagranicznej scenie jazzowej. Repertuar grupy wyrasta poza tradycyjną definicję muzyki jazzowej i stanowi eklektyczną mieszankę klasycznej improwizacji, elektronicznego brzmienia, drum’n’bass i jungle a także punkowej energii.

Pink Freud ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Zespół wystąpił między innymi w Meksyku, Chile, Peru, Maroko, Belgii, Francji, Szwecji, Chinach, Rumunii, Czechach, Rosji i na Węgrzech. W ramach trasy promującej album Horse & Power (2012), który powstał w kooperacji ze szwajcarskim producentem Rolim Mosimannem (współpracującym z Faith No More, The Young Gods i The The) oraz Marcinem Cichym (członkiem kultowego duetu Skalpel) odbyły się koncerty w Brazylii (festiwal Cena Contemporanea Brasilia), Kolumbii (festiwal Barranquijazz Barranquilla) i Korei (Jarasum Jazz Festival). Ogromnym sukcesem okazały się również trasy koncertowe po Japonii (2011: Bokurano Bungaku Music Festival, a także Tokio; 2012: Tokio, Osaka, Nagoja). Podczas japońskiej trasy w 2013 roku występ zespołu gościnnie uświetnił swoją obecnością znakomity japoński saksofonista tenorowy Kadota „JAW” Kousuke. Koncerty spotkały się z fantastycznym odbiorem publiczności oraz entuzjastycznymi recenzjami krytyków. Odezw fanów był tak duży, że japońska wytwórnia This Time Records zdecydowała się wydać album Monster of Jazz.

W 2012 roku zespół zagrał na Sziget Festival i został umieszczony na 2. miejscu w holenderskim rankingu najlepszych koncertów festiwalu, wyprzedzając tym samym takie gwiazdy jak Snoop Dogg i Korn. W Polsce Pink Freud wystąpił na największych festiwalach muzycznych, między innymi Open’er Festiwal, warszawska edycja Red Bull Music Academy Weekender i Męskie Granie.

Album Punk Freud Army to swoisty wyraz buntu przeciwko muzycznym schematom – do projektu członkowie zespołu zaprosili legendy polskiego punk rocka. Płyta to połączenie kompozycji Pink Freud i utworów Brygady Kryzys, Dezertera, Siekiery, Tiltu i Armii.

W 2014 roku powstał projekt Jazzombie zwieńczony wspólną trasą koncertową zespołów Pink Freud i Lao Che. Dziewięć energetycznych koncertów zdobyło uznanie słuchaczy, a Pink Freud po raz kolejny udowodnili, że przenikanie się muzycznych światów jest możliwe.

Płytą Pink Freud plays Autechre (2016) grupa podjęła wyzwanie nagrania tribute albumu inspirowanego twórczością legendarnego duetu muzyki elektronicznej Autechre. Artyści spisali nuty ze słuchu. W efekcie powstał projekt wielowarstwowy, odbiegający znacznie od standardowej jazzowej percepcji.

Zespół Pink Freud jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi Płyta roku 2010 Programu 3 Polskiego Radia (za album Monster of Jazz), trzykrotni zwycięzcy w ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny (2007, 2008, 2010), laureaci Jazzowego Oscara przyznawanego przez kapitułę stowarzyszenia Melomani. Grupa została również doceniona za produkcję teledysków – w 2005 roku zdobyli nagrodę Yach na festiwalu Yach Film w kategorii „Inna Energia” za klip do utworu Come as you are. Za teledysk do utworu Dziwny jest ten Kraj (z albumu Punk Freud) otrzymali Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 oraz nagrodę na festiwalu Northernwave w Islandii.

Pink Freud wydał do tej pory sześć albumów studyjnych: Zawijasy (2001), Sorry Music Polska (2003), Punk Freud (2007), Monster of Jazz (2010), Horse & Power (2012), Pink Freud plays Autechre (2016).

Lider zespołu Wojtek Mazolewski to charyzmatyczna osobowość sceniczna, która w niezwykły sposób potrafi nawiązać emocjonalną więź z publicznością. Muzyka Pink Freud to doświadczenie wielopłaszczyznowe - Zespół swobodnie miesza klasyczne brzmienie z nowoczesnymi rozwiązaniami, elektroniką, bawi się formą, wykraczając poza sztywne kanony i swoją twórczością proponuje unikatowy konglomerat stylów muzycznych. Pink Freud koncertuje zarówno na festiwalach rockowych, w filharmoniach, jak i kameralnych klubach muzycznych. Na sukces zespołu składa się nie tylko zgłębianie tradycyjnych i awangardowych przestrzeni do improwizacji, ale również kompilacja osobowości doskonałych instrumentalistów.

Po kilkuletniej przerwie zespół powraca z nowym albumem „piano forte brutto netto”.

To jak zwykle zupełnie nowe otwarcie i zmiana brzmienia, a jednocześnie esencja tego, do czego przyzwyczaił nas Pink Freud. Płyta ukaże się jesienią 2020 nakładem Mystic Production.

Wojtek Mazolewski o nowej płycie:

„Wszystko się zmienia, ale źródło naszej pasji i radości grania bije nadal czystą energią.

Od dawna przygotowywaliśmy ten album i poświęciliśmy mu dużo czasu, żeby w pełni oddawał nasze pasje, przeżycia i przygody, jakich mieliśmy szczęście razem doświadczyć. Utwory powstawały podczas tras koncertowych i zaraz po nich, kiedy po powrocie do domu spływały wrażenia i emocje. Materiał dopracowywaliśmy na specjalnych sesjach wyjazdowych od Bieszczad po centrum muzyki Casa De Musica w portugalskim Porto. Podczas tych zgrupowań zespołowych odcięci od świata i życia codziennego poświęcaliśmy się muzyce na 100 %. Tym razem wszystko wzięliśmy w swoje ręce. Sami ten materiał nagraliśmy i wyprodukowaliśmy i po raz pierwszy mam poczucie, że brzmi to tak jak powinno i ma moc. Początki tego procesu można datować na 2016 rok, dzięki czemu jest to kompletny, aktualny obraz muzyczny zespołu.”

SKŁAD ZESPOŁU:

• Wojtek Mazolewski – gitara basowa

• Adam Milwiw-Baron – trąbka, elektronika

• Arek Kopera - saksofon barytonowy

• Rafał Klimczuk - perkusja

https://www.facebook.com/pinkfreudmusic

Kup bilet już dzisiaj na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie

Plener Promienista w Poznaniu!