Przejdź do głównej treści strony

PIOTR DAMASIEWICZ - Jazzowe Pomorze Zachodnie | Kołobrzeg

01.06.2024, sobota, 19:00
Adebar - Laboratorium Kultury, Kołobrzeg Plac Ratuszowy 1, 78-100 Kołobrzeg
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

PIOTR DAMASIEWICZ, support: Piłasiewicz/Rynkiewicz Duo

Zapraszamy na koncert corocznego cyklu Jazzowe Pomorze Zachodnie, który odbywa się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

W tym roku cykl Jazzowe Pomorze Zachodnie gości inicjatywę pod nazwą Śledź Młody Jazz.

PIOTR DAMASIEWICZ

Jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Jego albumy „Alaman”, „Imprographic” czy „Mnemotaksja” …

PIOTR DAMASIEWICZ, support: Piłasiewicz/Rynkiewicz Duo

Zapraszamy na koncert corocznego cyklu Jazzowe Pomorze Zachodnie, który odbywa się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

W tym roku cykl Jazzowe Pomorze Zachodnie gości inicjatywę pod nazwą Śledź Młody Jazz.

PIOTR DAMASIEWICZ

Jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Jego albumy „Alaman”, „Imprographic” czy „Mnemotaksja” były wymieniane w czołówce najważniejszych płyt na polskiej scenie muzyki jazzowej ostatnich lat. Damasiewicz już na początku profesjonalnej kariery zdobył nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut roku 2012 za album Hadrony, nagrany z orkiestrą kameralną Aukso. Damasiewicz jest twórcą orkiestry Power of the Horns, gdzie przed podwojoną sekcją rytmiczną występuje co najmniej 5 instrumentów dętych. Nakładem oficyny For Tune w roku 2013 ukazała się pierwsza płyta zespołu - „Alaman” - doskonale przyjęta przez jazzową krytykę. W tym samym roku do sklepów trafiły także nagrania „Imprgraphic” kwartetu Damasiewicza, w którym improwizacja oparta jest na notacji graficznej. W roku 2014 premierę miał album „Mnemotaksja” - pierwszego dojrzałego kwartetu trębacza - z Gerardem Lebikiem na saksofonie tenorowym, Maciejem Garbowskim na kontrabasie i Wojciechem Romanowskim na perkusji. Od tamtego czasu artysta zagrał niezliczoną ilość koncertów, nagrał kilkanaście płyt i rozwijał swoje autorskie projekty.

Piotr Damasiewicz „Into The Roots” to projekt muzyczny stworzony przez trzech wykonawców: Piotra Damasiewicza w roli trębacza, Zbigniewa Kozerę – kontrabasistę oraz perkusistę Pawła Szpurę. Ich muzyczne utwory są połączeniem trzech różnych stylów, które wzajemnie się uzupełniają i zachwycają naturalnym brzemieniem głosów i instrumentów.

Jako support zagra duet Patryk Piłasiewicz - Patryk Rynkiewicz

Duet Piłasiewicz/Rynkiewicz tworzy muzykę improwizowaną na pograniczu jazzu, eksperymentu dźwiękowego i elektroniki, często nawiązując do muzyki etnicznej, ambientowej i transowej.

Artyści wystąpili po raz pierwszy na Festiwalu Filmowym Przeźrocza w Bydgoszczy (2019) gdzie zaprezentowali na żywo autorską muzykę do filmu Dżigi Wiertowa Człowiek z kamerą. Obaj współtworzą projekt Skalpel Big Band oraz Grit Ensemble.

Patryk Piłasiewicz - kontrabas, elektronika

Patryk Rynkiewicz - trąbka, elektronika

Śledź Młody Jazz odbywa się od 3 lat. Główna ideą jest prezentacja najciekawszych młodych zespołów z nurtu muzyki improwizowanej.

Tu informacje:

http://www.szczecin.wyborcza.pl/.../7,137466,30942392...

http://www.wszczecinie.pl/.../lawica-dobrego-jazzu.../47833

Śledź wydarzenie na Facebooku aby być na bieżąco.

Bilety

Wyprzedane

Standard

Bezpłatna wejściówka

0,00 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.