Przejdź do głównej treści strony

Popiół

30.09.2023, sobota, 19:00
Centrum Kultury Lublin - Sala Widowiskowa, Lublin Peowiaków 12, 20-007 Lublin
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Eksperymentalny spektakl „Popiół” prezentowany przez grupę Entheos powstał na podstawie „Ifigenii w Aulidzie”, „Elektry” i „Orestesa” Eurypidesa i jest kolejną odsłoną prowadzonego przez neTTheatre - Teatr w Sieci Powiązań projektu artystyczno - badawczego Dynamika Metamorfozy. Ofiara Ifigenii, córki wodza Agamemnona uruchamia sekwencję tragicznych wydarzeń: zabójstwo ojca dokonane przez matkę, morderstwo …
Eksperymentalny spektakl „Popiół” prezentowany przez grupę Entheos powstał na podstawie „Ifigenii w Aulidzie”, „Elektry” i „Orestesa” Eurypidesa i jest kolejną odsłoną prowadzonego przez neTTheatre - Teatr w Sieci Powiązań projektu artystyczno - badawczego Dynamika Metamorfozy. Ofiara Ifigenii, córki wodza Agamemnona uruchamia sekwencję tragicznych wydarzeń: zabójstwo ojca dokonane przez matkę, morderstwo matki dokonane przez jej syna, szaleństwo brata i upadek rodu Atrydów - tak się bawią bogowie. W trzygodzinnym seansie radykalnej ekspresji ciała i głosu wywiedzionych z antycznych praktyk aktorskich i japońskiego tańca butoh młodzi badacze teatru przesuwają granice tego, czym może być obserwacja uczestnicząca. Cytując Hijikatę: „Nie można nic zrozumieć, zanim nie zacznie się tańczyć”.

Bilety

Wyprzedane
20 zł
30 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.