Przejdź do głównej treści strony

"PORTRET DAMY...?" Taneczny spektakl FLAMENCO

09.03.2024, sobota, 16:00
Zdrojowy Teatr Animacji, Jelenia Góra Park Zdrojowy 1, 58-560 Jelenia Góra
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

„PORTRET DAMY…?”
widowisko taneczno-muzyczne nie przypadkiem nawiązuje tytułem do XIX-wiecznej powieści Henry’ego James’a. Jednak wielokropek i znak zapytania zmieniają znaczenie pierwotnego tytułu książki.

Spektakl (w odróżnieniu od powieści), ukazuje czy aby na pewno portret DAMY? Czy może kobiety, która w dzisiejszym świecie gra wiele życiowych ról, a tylko jedną z nich jest …
„PORTRET DAMY…?”
widowisko taneczno-muzyczne nie przypadkiem nawiązuje tytułem do XIX-wiecznej powieści Henry’ego James’a. Jednak wielokropek i znak zapytania zmieniają znaczenie pierwotnego tytułu książki.

Spektakl (w odróżnieniu od powieści), ukazuje czy aby na pewno portret DAMY? Czy może kobiety, która w dzisiejszym świecie gra wiele życiowych ról, a tylko jedną z nich jest rola damy? Tak, o tym właśnie jest ten spektakl. To opowieść tańcem o różnych kobiecych rolach i odsłonach tworzonych na przestrzeni wieków w europejskiej kulturze. Żeby pokazać złożoność kobiecej natury, sięgamy m.in. do mitów, legend i przypowieści, dzięki którym stworzono różne kobiece wzorce. Sięgamy też do współczesnych, filmowych kobiecych kreacji. A wszystko opowiadamy pieśnią i tańcem, muzyką i obrazem!

Zapraszamy na to przebarwne widowisko wypełnione opowieściami o… KOBIECIE!

Scenariusz i reżyseria – Agata Szmigrodzka

Taniec – zespół HAYAT w składzie: A. Szmigrodzka, R. Chrześcijańska, A. Hołyszewska, M. Paterka, U.
Krystek, J. Dziendziel-Ślipko, W. Ślipko, B. Grzesiak. M. Grzesiak, A. Skóra.

Śpiew – E. Kozak.

Bilety

Aktywne

Normalny

40,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.