Przejdź do głównej treści strony

RAJ UTRACONY II przedstawienie

26.11.2023, niedziela 19:00
Teatr Wielki w Łodzi Plac Dąbrowskiego 4, 90-249 Łódź
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

RAJ UTRACONY po raz pierwszy w Łodzi! 
Tym razem przed nami wyzwanie – Raj utracony – mistrzowska opera Krzysztofa Pendereckiego wg poematu Johna Miltona, w której wątki biblijne w jakże czytelny sposób znajdują swoje odniesienia w naszej rzeczywistości i choć dalekie od jednoznaczności – sprawiają jednak, że niechcący widzimy własne odbicie …
RAJ UTRACONY po raz pierwszy w Łodzi! 
Tym razem przed nami wyzwanie – Raj utracony – mistrzowska opera Krzysztofa Pendereckiego wg poematu Johna Miltona, w której wątki biblijne w jakże czytelny sposób znajdują swoje odniesienia w naszej rzeczywistości i choć dalekie od jednoznaczności – sprawiają jednak, że niechcący widzimy własne odbicie w sytuacjach, które nigdy nam się nie przydarzyły, a z pewnością mogły…
Wspaniałe niewątpliwie widowisko zapewnią nam swoim profesjonalizmem i wyobraźnią sceniczną dobrze już znani łódzkim melomanom: Michał Znaniecki (reżyseria), Luigi Scoglio (scenografia) i Adam Banaszak (kierownictwo muzyczne).
To wielkie muzyczno-wokalne dzieło będzie naszym hołdem dla Mistrza – w drugą rocznicę Jego odejścia i dowodem na to, że muzyka Wielkich jest wielka i ponadczasowa!
Zapraszamy – doznań artystycznych i emocji na pewno nie zabraknie!
Premiera już 30 września 2022 roku.
Krzysztof Penderecki - najwybitniejszy polski kompozytor XX wieku - twórca symfoniki, oper, muzyki filmowej i pełen charyzmy mistrz dyrygenckiej batuty. Jego muzyka niejednokrotnie była wykorzystywana przez twórców filmowych. Utwory Krzysztofa Pendereckiego znalazły się m.in. w: Egzorcyście Williama Friedkina, Lśnieniu Stanleya Kubricka, Dzikości serca Davida Lyncha, Ludzkich dzieciach Alfonso Cuaróna, Katyniu Andrzeja Wajdy oraz Wyspie tajemnic Martina Scorsese. Jest twórcą czterech wystawianych na całym świecie oper – Diabły z Loudun, Czarna maska, Ubu Rex, Raj utracony oraz radiowej dla dzieci - Najdzielniejszy z rycerzy.
Na naszej scenie z wielkim uznaniem krytyków i aplauzem publiczności spotkały się dwie z nich: Diabły z Loudun (1990) – pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Straszyńskiego, w znakomitej reżyserii Marka Weissa Grzesińskiego i scenografii Wiesława Olko oraz Ubu Rex (1993) w niezwykłym opracowaniu scenicznym Lecha Majewskiego (reżyseria) i Franciszka Starowieyskiego (scenografia), pod dyrekcją Antoniego Wiecherka.

Bilety

Aktywne

Normalny

53 zł
Do wyczerpania

Normalny

95 zł
Do wyczerpania

Normalny

136,50 zł
Do wyczerpania

Normalny

158 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczana jest opłata serwisowa

Artyści

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.