Przejdź do głównej treści strony

Regeneracja na wystawie

14.04.2024, niedziela, 12:00
Amfiteatr Muzeum Etnograficznego, Toruń Franciszkańska 11, 87-100 Toruń
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

14 kwietnia (niedziela), w godz. 12.00–14.00 zapraszamy na spotkanie "RegeneracJA" na wystawie „Tajemnice codzienności…”

To 14. spotkanie wytchnieniowe dla kobiet (16+). W kwietniu spotykamy się na wystawie „Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)”, by niespiesznie i uważnie poznawać część zatytułowaną "W wolnym czasie". Porównamy, jakie proporcje …
14 kwietnia (niedziela), w godz. 12.00–14.00 zapraszamy na spotkanie "RegeneracJA" na wystawie „Tajemnice codzienności…”

To 14. spotkanie wytchnieniowe dla kobiet (16+). W kwietniu spotykamy się na wystawie „Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)”, by niespiesznie i uważnie poznawać część zatytułowaną "W wolnym czasie". Porównamy, jakie proporcje między pracą a odpoczynkiem były dawniej, a jakie są naszym udziałem. Poznamy sposoby spędzania czasu wolnego naszych przodkiń. Sprawdzimy, do jakich towarzystw i stowarzyszeń mogły wstępować wiejskie aktywistki. Odwiedzimy “wiejską izdebkę”, by wysłuchać opowiedzianej w gwarze opowieści. Na różne sposoby będziemy skupiać uwagę na archiwalnych fotografiach i materiałach audio tworzących tę część wystawy. Na koniec zrelaksujemy się w przestrzeni ekspozycji lub – jeśli pogoda na to pozwoli – na terenie skansenu, dla chętnych na matach i pod kocykami (prosimy o przyniesienie własnych mat).

Prowadzenie: Olga Kwiatkowska i Monika Freygant-Dzieruk.

Miejsce: wystawa stała „Tajemnice codzienności…” ew. także Park Etnograficzny.

Bilety: normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł

Liczba miejsc ograniczona.

Bilety

Aktywne

BILET ULGOWY Impreza

15,00 zł
Do wyczerpania

BILET NORMALNY Impreza

20,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.