Przejdź do głównej treści strony

REGGIE KING SEARS | SZCZECIN

13.10.2023, piątek, 21:00 Otwarcie bramek: 19:00
Free Blues Club, Szczecin Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

📆  Zapraszamy na Bluesa z Florydy !!!

Byłe cudowne dziecko, gitarzysta Soul-Blues, piosenkarz, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista REGGIE KING SEARS powraca w 2023 roku z nowym albumem trafnie zatytułowanym „Back In The Game”, który stanowi rozwinięcie jego charakterystycznego, domowego bluesa, rytmu i bluesa i Southern Soul z głębszymi …

📆  Zapraszamy na Bluesa z Florydy !!!

Byłe cudowne dziecko, gitarzysta Soul-Blues, piosenkarz, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista REGGIE KING SEARS powraca w 2023 roku z nowym albumem trafnie zatytułowanym „Back In The Game”, który stanowi rozwinięcie jego charakterystycznego, domowego bluesa, rytmu i bluesa i Southern Soul z głębszymi rytmami Funk i Neo-Soul, które zadowolą jego fanów, docierając jednocześnie do większej i młodszej publiczności.

Sears (obecnie 31-letni) spędził większość swojego życia jako profesjonalny muzyk, stał się ostoją na scenie bluesowej i zyskał uznanie oraz szacunek zarówno legend, jak i współczesnych.

G. Love (G Love i Special Sauce) określa Reggiego jako „jednego z najlepszych gitarzystów na świecie, więc lepiej go słuchaj”. Solomon Burke, członek Rock & Roll Hall, ogłosił go „przyszłością”; Christone „Kingfish” Ingram nazwał Searsa „The Real Deal”. I nikt inny jak legendarny król bluesa B.B. King mianował Reggiego jednym z niosących pochodnię bluesa XXI wieku, kiedy powiedział mu: „Wybieraj dalej młodego człowieka i utrzymuj bluesa przy życiu”.

Będąc świadkiem potężnego setu Searsa i zespołu w jego światowej sławy lokalu, legenda bluesa Buddy Guy był tak poruszony ich występem, że „rozbił” ich set i zaśpiewał z nimi szereg piosenek, nazywając przy tym młodego mężczyznę „zły skurwiel”.

Brad Shultz, współzałożyciel nagrodzonego Grammy, multiplatynowego zespołu Cage The Elephant, powiedział: „Jeden z najlepszych gitarzystów, jakich widziałem. Dał świetny występ. Uwielbiam jego pasję i energię”.

Międzynarodowy artysta bluesowy Bernard Allison nazwał go „bardzo energicznym wykonawcą. Emocjonalnym i funkowym graczem. Trzymam za niego kciuki”.

Nawet legendarny członek Rock & Roll Hall of Famer Bootsy Collins mówił o sile występu Reggiego na żywo i jego wpływie na publiczność: „The Funk po prostu rozśmiesza cię na miejscu! Publiczność zaczyna czuć moc grzybów! Co za świetna zabawa! Reggie, baw się dalej!”

I nie tylko artyści bluesowi go lubią. Noodles (gitarzysta prowadzący i założyciel 40-krotnie platynowego zespołu The Offspring) powiedział, że Reggie jest „jednym z najlepszych gitarzystów bluesowych swojego pokolenia”, a Roland Orzabal (lider i wokalista wielomilionowego zespołu Tears For Fears) nazwał Searsa „wielkim talent”, a nawet niezwykły producent i autor tekstów Phil Thornalley (The Cure, Paul McCartney, Duran Duran) opisał Reggiego jako „wytrawnego muzyka z tak naturalnym talentem”.

Choć Sears ma zaledwie 31 lat, przez większość swojego życia był zawodowym muzykiem i zarabiał koncertując na południu, w tzw. Chittlin’ Circuit, pełnym barów w gettach, klubach grających i festiwalach bluesowych. Sears stał się prawdziwym artystą, zdolnym olśniewać publiczność swoimi umiejętnościami gry na gitarze, ekscytować ją uduchowionym wokalem, angażować naturalną prezencją na scenie i zadziwiać swoją umiejętnością showmanu.

Kiedy miał 11 lat, zaprzyjaźnił się z absolwentem Junior Wells, Albertem Castiglią, który wziął młodego człowieka pod swoje skrzydła, a Sears zagrał swój pierwszy koncert w jego 12. urodziny. Wkrótce potem zaprzyjaźnił się z legendarnym gitarzystą Hubertem Sumlinem, który go uczył i był mentorem. Dalsze zachęty ze strony B.B. Kinga potwierdziły, że podążał właściwą drogą.

Po założeniu zespołu grali w każdy weekend lokalnie i regionalnie, a w 2005 roku w wieku 14 lat wydał swój debiutancki album Transitions, który zebrał entuzjastyczne recenzje i rozpoczął swoją pierwszą z wielu krajowych tras koncertowych. Wkrótce zapisał się do wirtualnej szkoły, aby podróżować w pełnym wymiarze godzin.

W 2006 roku, mając zaledwie 15 lat, został honorowym członkiem The James Brown Band, stając się tym samym najmłodszym w historii.

Do 20 roku życia wydał 4 albumy, zdobywając trzy przeboje radiowe, które zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów Southern Soul i Blues, wiele z 20 najpopularniejszych hitów radiowych, zdobywając wiele nagród muzycznych, grając z legendami i gwiazdami oraz zdobywając tysiące mil w drodze.

Sears zdobył trzy radiowe hity numer 1 w Southern Soul: „Dip My Dipper” (2007), „You Betrayed Me” (2009) i Dirty Dancer (2010), zdobył wiele nagród muzycznych i dzielił scenę z legendami oraz gwiazdy takie jak Buddy Guy, Solomon Burke, Pinetop Perkins, The Temptations, The James Brown Band, G. Love and Special Sauce, Christone „Kingfish” Ingram i wielu innych.

Ogromny talent Searsa i umiejętność łatwego łączenia wielu stylów bluesa, Southern Soul, Funk, Neo-Soul i Hip Hopu oraz wplatania ich w fuzję rytmu i bluesa, która gwarantuje, że będzie nadal powiększał swoją bazę fanów i wnosił nową, młodszą publiczność, jednocześnie zadowalając fanów tradycyjnego bluesa.

W skrócie :

Reggie King Sears (USA) – pochodzący z Florydy gitarzysta, który pierwszy swój koncert zagrał w wwieku 12 lat. W wieku 14- lat wydał swój pierwszy album a już rok później dołączył do legendarnej grupy The James Brown Band. Dzielił scenę z gwiazdami tj. Buddy Guy, Solomon Burke, Pinetop Perkins, The Temptations, G. Love and Special Sauce, Christone „Kingfish” Ingram i wielu innych. Jego styl to mieszanka Bluesa, Southern Soulu, Funku, Neo-Soulu and Hip Hopu oparta na starym dobrym Rhythm and Bluesie.

Nie przegap tego koncertu!Bilety

Aktywne

STANDARD

70 zł
Do wyczerpania
Wkrótce
Od 80 zł

Standard

STANDARD

Do biletów doliczana jest opłata serwisowa

Miejsca

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.