Przejdź do głównej treści strony

Rysiek Riedel „Wehikuł Czasu” – Sebastian Riedel z zespołem

08.04.2024, poniedziałek, 19:00
Centrum Kultury MUZA - Duża sala, Lubin Armii Krajowej 1, 59-300 Lubin
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

W 1994 r., na kilka miesięcy przed śmiercią, Ryszard Riedel wraz z zespołem "Dżem" bierze udział w akustycznej sesji nagraniowej. Rejestruje swój głos do kilkunastu kompozycji, swoistego "The best of", który jeszcze tego samego roku ukazał się na albumach: "Akustycznie" i "Akustycznie - suplement". Ryszard Riedel nie doczekał wydania tych …
W 1994 r., na kilka miesięcy przed śmiercią, Ryszard Riedel wraz z zespołem "Dżem" bierze udział w akustycznej sesji nagraniowej. Rejestruje swój głos do kilkunastu kompozycji, swoistego "The best of", który jeszcze tego samego roku ukazał się na albumach: "Akustycznie" i "Akustycznie - suplement". Ryszard Riedel nie doczekał wydania tych płyt, nie zdążył też wystąpić na żadnym z koncertów, który by te świetne albumy promowały.
Po trzech dekadach to zadanie wykona Sebastian Riedel - z szacunkiem i głębokim ukłonem dla legendy swojego Ojca i artystycznego dorobku zespołu Dżem.

W czasie koncertu zostanie odegrany w całości album "Akustycznie" oraz wybrane kompozycje z drugiego krążka. W programie znajduje się więc cały szereg kultowych już utworów: "Whisky", "Czerwony jak cegła", "List do M.", "Sen o Victorii", "Naiwne pytania", "Autsajder", ale i wiele spośród tych rzadziej wykonywanych na żywo: "Cała w trawie", "Słodka", "Niewinni", "Paw" czy "Detox".

Nie zabraknie piosenek dedykowanych swojemu Ojcu: "Kiedy znowu" czy "Głos ma dobro, nie zło". Całość została zaaranżowana na instrumenty akustyczne - ich wyjątkowe brzmienie sprzyja zadumie i wspomnieniom, a także buduje wyjątkową atmosferę wspólnego spotkania z postacią niezapomnianego Ryszarda Riedla.
Koncerty "Wehikuł Czasu" są swoistym hołdem dla muzycznego dziedzictwa zespołu "Dżem" i niezapomnianych lat, gdy na jego froncie stał legendarny "Rysiek". Dwugodzinnym koncertom towarzyszy wystawa autentycznych pamiątek związanych z Ryszardem Riedlem: rękopisów, strojów, zdjęć, nagród, osobistych przedmiotów, a także przedstawienie dorobku artystycznego Artysty, w tym nieprezentowanych do tej pory multimediów.
Bilety do nabycia w kasie MUZY, w biletomacie oraz w sprzedaży internetowej na www.ckmuza.bilety24.pl

Bilety

Aktywne

BILET NA KONCERT

135,20 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.