Przejdź do głównej treści strony

Ryszard Leoszewski | Szczecińskie Wierszogranie

25.11.2023, sobota, 18:00
Dom Kultury 13 Muz, Szczecin plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Ryszard Leoszewski - szczecinianin, z wykształcenia pedagog (specjalność - nauczanie początkowe), z zamiłowania kompozytor, piosenkarz, autor tekstów, twórca audycji radiowych i telewizyjnych. Założyciel zespołu „Sklep z Ptasimi Piórami” oraz Dziecięcej Grupy Artystycznej „Arfik”. Honorowy Ambasador Szczecina oraz laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina. Został wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką …

Ryszard Leoszewski - szczecinianin, z wykształcenia pedagog (specjalność - nauczanie początkowe), z zamiłowania kompozytor, piosenkarz, autor tekstów, twórca audycji radiowych i telewizyjnych. Założyciel zespołu „Sklep z Ptasimi Piórami” oraz Dziecięcej Grupy Artystycznej „Arfik”. Honorowy Ambasador Szczecina oraz laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina. Został wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

Z teatrem związał się już w szkole średniej. Komponował i wykonywał muzykę w przedstawieniach Teatru Studio Zet i Szczecińskiego Teatru Pantomimy. Był jednym z pierwszych aktorów Teatru Kana - w 1982 r. skomponował muzykę do spektaklu Zygmunta Duczyńskiego „Księga o Życiu, Śmierci i Twórczości Osipa Mandelsztama”. W 1978 r. założył zespół „Sklep z Ptasimi Piórami”, który do dziś należy do czołówki swojego gatunku. Obecny skład zespołu: Ryszard Leoszewski, Lech Groszek Grochala, Robert Jarzębski, Krzysztof Baranowski, Szymon Orłowski. W 1987 r. stworzył Dziecięcą Grupę Artystyczną „Arfik”, dla której wspólnie z poetką i pisarką Basią Stenką pisze piosenki i widowiska (do dziś grupa nagrała ok. 100 piosenek). Arfik koncertuje w różnych miastach Polski i zagranicą, m.in. w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii, na Łotwie i we Francji. Jest laureatem wielu festiwali. Ryszard Leoszewski pisał również utwory do popularnego niegdyś programu telewizyjnego dla dzieci - Budzik. Miał zaszczyt - jak sam pisze na swojej stronie internetowej - występować ze znanymi artystami i zespołami. Do takich należy Rick Wakeman (YES), czy Bobby McFerrin.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 40 zł / 50 zł (w dniu koncertu)

Bilety

Wyprzedane

Standard

STANDARD

40 zł
50 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.