Przejdź do głównej treści strony

sneaky jesus | Szczecin

24.11.2023, piątek, 20:00
winyle.fm, Szczecin Jagiellońska 86, 70-437 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

To będzie prawdziwa bomba! sneaky jesus powracają na Jagiellońską 86 z nową płytą!

sneaky jesus - wrocławski kwartet grający muzykę nieszablonową. Zespół łączy brzmienia polskiego jazzu z dubem, hardcore punkiem, psych rockiem i hip-hopem. Nie przywiązują jednak zbyt dużej wagi do zasad każdego z tych gatunków. W muzyce sneaky jesus …

To będzie prawdziwa bomba! sneaky jesus powracają na Jagiellońską 86 z nową płytą!

sneaky jesus - wrocławski kwartet grający muzykę nieszablonową. Zespół łączy brzmienia polskiego jazzu z dubem, hardcore punkiem, psych rockiem i hip-hopem. Nie przywiązują jednak zbyt dużej wagi do zasad każdego z tych gatunków. W muzyce sneaky jesus istnieją tylko dwie zasady: nie myśl za dużo i ufaj emocjom.

Kwartet tworzą: saksofonistka Matylda Gerber, gitarzysta Maciej Forreiter, basista Beniamin Łasiewicki oraz perkusista Filip Baczyński.

Po gorąco przyjętym debiutanckim albumie "For Joseph Riddle" zespół powraca z nowym wydawnictwem, na którym wachlarz brzmień jest jeszcze szerszy. "For Chaching Taphed" to trzy kwadranse bardzo bliskiego spotkania z muzykami. Zespół nawiązuje na płycie do PRL-owskiej muzyki filmowej, ethio-jazzu, jazzu spirytualnego, hardcore'u i przede wszystkim dźwięków Wrocławia. Ideę takiego odważnego łączenia stylów muzycy nazywają “polskim nu-jointem”, ale można nazwać to też “nową muzyką miejską”.

Sklad zespołu:

Matylda Gerber – saksofon tenorowy i barytonowy

Maciej Forreiter – gitara elektryczna

Beniamin Łasiewicki – gitara basowa

Filip Baczyński - perkusja, sampler

W internecie znajdziecie już pierwsze recenzje nowej płyty.

Wybraliśmy dla Was taki fragment:

Album zaczyna się od „Spaceru Po Nadodrzu” – mrocznej opowieści basu i saksofonu. „Krztusiec” sięga w inspiracjach do tradycji ethio-jazzu, zaskakując dubową improwizacją kwartetu. „Chiński Sprzedawca Smażonych Kasztanów” rozpędza się do zadziornego, galopującego finału. „W Klatce Z Bykiem” uderza słuchacza psychodeliczno-metalowe, ciężkie brzmienie. „Piękno Niemożliwe” rzeczywiście urzeka pięknem, a „Hipotetyczny Taras” oszałamia bogactwem emocji.

Zdumiewająca i zachwycająca jest lekkość i swoboda z jaką sneaky jesus porusza się pomiędzy konwencjami i stylami. Porywająca jest różnorodność muzycznej narracji, płynność przechodzenia od delikatności ku szaleństwu, od melodyjności do ciężkich i hałaśliwych rytmów. sneaky jesus idzie na całość. I wie jak to się robi. Znakomita, tchnąca świeżością muzyka.

Bilety

Wyprzedane

Standard

STANDARD

39 zł
49 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.