Przejdź do głównej treści strony

"Solitude by Żadan & Stachura"

21.04.2024, niedziela, 19:00
Fundacja Barak Kultury, Poznań Marcinkowskiego 21, 60-745 Poznań
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

„Solitude by Żadan & Stachura” to historia o samotności i różnorakich emocjach z nią związanych; o zaakceptowaniu jej jako sposobu na poznanie siebie. Wspomnienia przeplatają się z przeczuciami, przeszłość z tragiczną teraźniejszością. Sceny z pierwszej wersji spektaklu okazały się prorocze, a głos aktorek emigrantek stał się głosem milionów kobiet uciekających …
„Solitude by Żadan & Stachura” to historia o samotności i różnorakich emocjach z nią związanych; o zaakceptowaniu jej jako sposobu na poznanie siebie. Wspomnienia przeplatają się z przeczuciami, przeszłość z tragiczną teraźniejszością. Sceny z pierwszej wersji spektaklu okazały się prorocze, a głos aktorek emigrantek stał się głosem milionów kobiet uciekających przed wojną. Zachowując sens swojego poprzedniego wcielenia, „Solitude...” zabrzmi po polsku i ukraińsku, zainspirowany wierszami Edwarda Stachury i Serhija Żadana. Aktorki i poeci stoczą spór o to, czy samotność jest smutną konsekwencją, czy świadomym wyborem. Jaki głos wygra to starcie? Może miłości i nadziei?
Teatr Emigrant otrzymał osobiste pozwolenie od Sierhija Żadana na wykorzystanie jego twórczości.

Bilety

Aktywne

Normalny

25,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.