Przejdź do głównej treści strony

Spektakl Prometeusz | Wrocław

13.02.2024, wtorek, 19:00
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław ul. Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

„Prometeusz” - widowiskowy spektakl akrobatyczno-taneczny ponownie z orkiestrą i chórem we Wrocławiu!

Agencja artystyczna Everest Production zaprasza 13 lutego 2024 roku do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na „Prometeusza” w reżyserii Kamila Przybosia. Spektakl zostanie pokazany w jubileuszowej, rozbudowanej odsłonie!

W październiku 2023 spektakl „Prometeusz” obchodził swoje 10-lecie. Z tej …

„Prometeusz” - widowiskowy spektakl akrobatyczno-taneczny ponownie z orkiestrą i chórem we Wrocławiu!

Agencja artystyczna Everest Production zaprasza 13 lutego 2024 roku do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na „Prometeusza” w reżyserii Kamila Przybosia. Spektakl zostanie pokazany w jubileuszowej, rozbudowanej odsłonie!

W październiku 2023 spektakl „Prometeusz” obchodził swoje 10-lecie. Z tej okazji został zaprezentowany w nowej formule, jako prawdziwa muzyczno-wizualna uczta! Na scenie mogliśmy podziwiać niemal 60 osób! Poza aktorami, tancerzami i akrobatami siłę widowiska budowała przede wszystkim muzyka na żywo w wykonaniu chóru Wroclove Musical Choir oraz orkiestry kameralnej Silesian Art Collective! 

Sukces wydarzenia i doskonałe przyjęcie przez widzów oraz krytyków skłoniły organizatorów do ponownego zaprezentowania „Prometeusza” w bogatej, rozszerzonej odsłonie! Tym razem zapraszają do muzycznego Capitolu!

Tak jak podczas jubileuszu, także 13 lutego wszystkie utwory usłyszymy w nowych, odświeżonych aranżacjach Elżbiety Sokołowskiej, a na scenie obok tancerzy pojawi się wrocławski chór pod kierunkiem Magdaleny Zawartko oraz orkiestra kameralna pod batutą Mateusza Walacha. Zabiorą oni Państwa w magiczną i przejmującą teatralną podróż!

_____________

„Prometeusz” jest taneczno-akrobatycznym show zbudowanym na efektownych akrobacjach, elementach teatru antycznego i hipnotyzującej muzyce. Reżyser - Kamil J. Przyboś, oparł je na micie o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Imponujący rozmachem spektakl opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Zobaczymy zarówno zapierające dech w piersiach ewolucje, porywający taniec i grę aktorską, ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracją możliwości ludzkiego ciała.

Formą „Prometeusz” nawiązuje do wielkiego dziedzictwa teatru antycznego, nadając mu nowoczesny wydźwięk, który zachwyca i inspiruje. 10-lecie spektaklu jest idealną okazją do zaprezentowania go w odświeżonej i rozbudowanej artystycznie formie.

_____________

„Twórcy wybornie budują napięcia serwując widzom amplitudę doznań, zestawiając ze sobą sceny zabawne z dramatycznymi, spektakularne z kameralnymi, dynamiczne z wyciszonymi.”

Dorota Olearczyk, PIK

„To już nie tylko spektakl akrobatyczno-taneczny, ale rozbudowane mega widowisko ze świetną, skomponowaną specjalnie dla niego muzyką, orkiestrą, a także śpiewającymi w starożytnej grece chórem i solistami. Może śmiało ruszać nie tylko w polskie, ale międzynarodowe trasy.”
Dagmara Chojnacka, Radio RAM

„To coś, czego powinniście doświadczyć - gęsia skórka gwarantowana!”

Natalia Jarczyńska, Broadway World

_____________

„Prometeusz”
13 lutego 2024, godz. 19:00
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu


Twórcy:
Kamil J. Przyboś - scenariusz i reżyseria, scenografia, adaptacja muzyczna
Maja Lewicka - choreografia
Marta Brendel - opieka i nadzór przygotowania choreograficznego
Magdalena Zawartko - przygotowanie wokalne
Elżbieta Sokołowska - kompozycje i aranżacje muzyczne
Anna Chadaj - kostiumy
Tomasz Filipiak - reżyseria świateł
Marcin Smiatek - realizacja oświetlenia
Adam Bąkowski - realizacja dźwięku
Maria Borowska oraz Małgorzata Nacewicz - charakteryzacja


Muzyka na żywo w wykonaniu: chóru Wroclove Musical Choir pod opieką Magdaleny Zawartko oraz Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha
Produkcja: Everest Production

Wstęp z dziećmi od 6 roku życia.
Start 19:00

Czas trwania: 1h 30min

Więcej o spektaklu: https://spektaklprometeusz.com/

Bilety

Wyprzedane

I PULA - BALKON

Balkon

128,40 zł

I PULA - PARTER

Parter

139,10 zł

II PULA - BLAKON

Balkon

139,10 zł

II PULA - PARTER

Parter

149,90 zł

I PULA - OGRANICZONA WIDOCZNOŚĆ

Miejsce z ograniczoną widocznością

65,40 zł

II PULA - OGRANICZONA WIDOCZNOŚĆ

Miejsce z ograniczoną widocznością

75,80 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.