Przejdź do głównej treści strony

Spektakl Uran Uran x Hashimotowiksa

14.03.2019, czwartek, 20:00
Tama, Poznań Ul. Niezłomnych 2, 61-894 Poznań
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

„NA POCZĄTKU BYŁO… CZEŚĆ!“

Dwie bohaterki o imionach Fitz i Carraldo odkrywają, że nie jest trudno wyruszyć z zupełnej pustyni na zwiedzanie całego wszechświata. Wystarczy na przykład znaleźć w bezkresnym oceanie możliwości dryfującą butelkę z instrukcją i nacisnąć ten właściwy guzik… Później spotykają innych ludzi, stworzenia i przygody, jak to …

„NA POCZĄTKU BYŁO… CZEŚĆ!“

Dwie bohaterki o imionach Fitz i Carraldo odkrywają, że nie jest trudno wyruszyć z zupełnej pustyni na zwiedzanie całego wszechświata. Wystarczy na przykład znaleźć w bezkresnym oceanie możliwości dryfującą butelkę z instrukcją i nacisnąć ten właściwy guzik… Później spotykają innych ludzi, stworzenia i przygody, jak to w każdej porządnej podróży bywa. Interesują nas wątki kosmiczne, science fiction, lecz również naukowe (Stephen Hawking RIP), a także prastare rytuały, które pomagały ludziom od wieków znaleźć swoje miejsce we wszechświecie. Nie boimy się wpływu jaki na każdego ma życie codzienne, troski, nadzieje, pragnienia, spadki i zwyżki życiowej formy. To jest inspirujące i pokrzepiające. Wędrujemy przez znany i nieznany świat, w poszukiwaniu kolorów, różnic oraz wspólnych części, od egzotycznego, zmysłowego karnawału po zawikłane życie w social media.

Performance łączy ruch, taniec, wideo art oraz koncert. Dzięki nim osiągamy uniwersalną komunikatywność. Muzyka tworzy spójną narrację, przeplatając się z akcją sceniczną gdzie inspiracje etniczne i techniczne idą w parze.

Koncept, muzyka, video, ruch: Wojciech Kucharczyk
Choreografia i taniec: Paulina Jaksim i Kasia Kulmińska (Hashimotowiksa)
Kierownictwo kwartetu smyczkowego i aranżacje: Piotr Steczek
Kwartet smyczkowy: Zuzanna Makles - vln, Malwina Tkaczyk - vla, Zuzanna Janczak - vln, Piotr Steczek - vln
Kostiumy: Krystian Szymczak
Światło: Jan Dybała
Mastering reżyserski: Marcin Liber
Prapremiera 30.06.2018 @ Tauron Nowa Muzyka Katowice
Executive producers: More Music Agency


HASHMOTOWIKSA to kolektyw, który współtworzą Paulina Jaksim oraz Kasia Kulmińska. Jego narodziny wyniknęły z potrzeby zbudowania sieci mostów pomiędzy sztuką wysoką, (nie)zwykłymi imprezami, zdrowym stylem życia oraz modą. Na pozór niełączące się wątki skupiają się w tym niesztampowym duecie. Nazwa hashimotowiksa pochodzi od choroby, której czoła stawiają dziewczyny. Zdrowy styl życia pozwala im na doświadczaniu codzienności na maksymalnych obrotach. Przebojowo łączą lifestyle z trudnym życiem artysty.Taniec to ich medium, poprzez które dzielą się z innymi swoim pozytywnym rozumieniem wszechświata.

Zebrany zespół artystów jest supergrupą, wszyscy znani są z różnych dokonań, na codzień działają na własny rachunek oraz pracują dla innych. Kasia Kulmińska i Paulina Jaksim są tancerkami legendarnego Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, Piotr Steczek gra w orkiestrze Aukso, jednym z najbardziej cenionych zespołów kameralnych. Zuza Makles, Malwina Tkaczyk i Zuzanna Janczak grają na wielu scenach polskich i zagranicznych, od klasyki do popu, głównie w ramach własnego zespołu Aquila Quartet. Krystian Szymczak tworzy kostiumy do spektakli oraz własne kolekcje modowe. Jan Dybała jest dizajnerem, wieloletnim współpracownikiem Nowej Muzyki, także współtwórcą Biura Dźwięku Katowice.
Wojciech Kucharczyk, choć z wykształcenia artysta wizualny, jest pionierem nowej elektroniki w Polsce. Założona przez niego wytwórnia i kolektyw Mik Musik, to od wielu lat twór miły badaczom polskiego undergroundu. Marcin jest jednym z najbardziej znanych reżyserów teatralnych, twórców teatru krytycznego, wystawił kilkadziesiąt spektakli, ważnych, odważnych, jaskrawych.

„CELEBRUEMY WSZECHŚWIAT, ŚWIĘTUJEMY CZAS, ENERGII DODAJE NAM ŚWIADOMOŚĆ, ŻE TO WSZYSTKO TO JEDEN WIELKI, DZIWNY KARNAWAŁ, mimo wszystko.“

Wsparcie medialne
Freshmag

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Bilety

Wyprzedane

Standard

Standard

22,40 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.