Biletomat Inne Sven Marquardt „Rooms”

Inne: Sven Marquardt „Rooms”

Bilety na

Sven Marquardt „Rooms”

termin

Pon, 04 września 2017 godz. 14:00

miejsce

Smolna
ul. Smolna 38, 00-375 Warszawa

organizator

Smolna

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 09 wrz 2017 18:00

10 PLN

Wyprzedane

 

📄Wystawa Svena Marquardta w Smolnej!

Kiedy: 4-9 września 2017 14:00 - 20:00

"Każde zdjęcie Svena Marquardta jest jak zapowiedź nadejścia jesieni" kiedyś trafnie zauważył Christoph Tannert, dyrektor artystyczny berlińskiego Künstlerhaus Bethanien. Twórczość Marquardta łączy surową formę i czystość obrazu z posępną nietrwałością; zachwyca połączeniem lekkości, surowości i dramatycznej sztuki monochromatycznego kontrastu, o czym przekonacie się po wizycie na Smolnej.

Urodzony w 1962 r. w Berlinie Wschodnim Sven Marquardt od połowy lat osiemdziesiątych był istotną postacią środowiska punkowców i artystycznej Nowej Fali powstałej w słynnej dzielnicy Prenzlauer Berg. Z upadkiem Muru Berlińskiego Sven Marquardt zawiesił swoją artystyczną karierę i skupił się na rozwijającej się scenie elektronicznej w nowo zjednoczonym mieście. Od 2007 r. jest głęboko zaangażowany w wizualną stronę wytwórni Ostgut Ton. W 2010 r. wydał książkę „Przeszłość przyszłość”, a w następnych latach „Zbawiciel i Skryta dzikość”. W 2014 r. opublikował autobiografię „Noc jest życiem” (w Polsce opublikowana w 2016 r. przez wydawnictwo Fundacja Kultural Kolektiv).

Dzisiaj Marquardt jest uważany za jedynego artystę ze wschodniego Berlina, którego twórczość nawiązuje do wizualnych tradycji Arno Fischer i Sibylle Bergemann. Równocześnie artysta jest głęboko zaangażowany w fotografię mody. To połączenie zaowocowało z jednej strony współpracą z największymi markami jak Hugo Boss czy Levis, a z drugiej strony z Instytutem Goethego.

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl