Przejdź do głównej treści strony

Teatr Polska - spektakl Kaspar

21.09.2023, czwartek 20:00
Gostyński Ośrodek Kultury Hutnika 4, 63-800 Gostyń
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" zaprasza na spektakl
w ramach programu Teatr Polska 2023!
Teatr Biuro Podróży zaprezentuje w Gostyniu spektakl "Kaspar" 

Kaspar Hauser to postać historyczna. Nazywany był sierotą Europy. „Wilcze dziecko” wychowywane było bez kontaktu z ludźmi. Dzieciństwo spędził w samotności, zamknięty w małym pomieszczeniu. Jego jedyną zabawką był konik. Gdy, pewnego popołudnia, ku zaskoczeniu mieszkańców …
Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" zaprasza na spektakl
w ramach programu Teatr Polska 2023!
Teatr Biuro Podróży zaprezentuje w Gostyniu spektakl "Kaspar" 

Kaspar Hauser to postać historyczna. Nazywany był sierotą Europy. „Wilcze dziecko” wychowywane było bez kontaktu z ludźmi. Dzieciństwo spędził w samotności, zamknięty w małym pomieszczeniu. Jego jedyną zabawką był konik. Gdy, pewnego popołudnia, ku zaskoczeniu mieszkańców pojawia się niespodziewanie na placu w Norymberdze, powiedzieć potrafi tylko słowo „koń”. Potrafi się jeszcze podpisać.
Kaspar nie wie kim jest, nie zna ludzi, nic nie umie. Jest zdany na dobrą lub złą wolę społeczności, w której się pojawił. Czy mieszkańcy miasta ulitują się nad znajdą? Jakie będą jego losy? Czy uda mu się przetrwać w społecznej strukturze?Przedstawiona w estetyce prostej ludowej opowieści przeniesionej w przeszłość, historia Kaspara pokazuje jak zmienia się społeczna percepcja obcego, jak wpływa na decyzje i działania społeczności. Jest to spektakl niezwykle współczesny i jakże „polski”.
Kaspar to spektakl plenerowy, grany w przestrzeni publicznej. Z tego powodu widzowie mają do niego bezpośredni i nieskrępowany dostęp. Często uczestniczą w montażu spektaklu zżywając się z zespołem i obserwując pracę, której efekt zobaczą podczas spektaklu. Dzięki temu budowana jest więź teatru z widzem od fundamentów.
Obsada: Bartosz Borowski, Jakub Henke, Łukasz Kowalski, Alicja Weisskopf, Paweł Stachowczyk, Marta Strzałko, Karolina Wensierska, Tomasz Wrzalik

Miejsce spektaklu: Park Miejski ul. Strzelecka

Bilety

Wyprzedane

Artyści

Miejsca

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.