Przejdź do głównej treści strony

THE CINEMATIC ORCHESTRA / Man With A Movie Camera Tour/ WROCŁAW

26.09.2023, wtorek, 20:00 Otwarcie bramek: 19:00
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław Plac Wolności 1, 50-071 Wrocław
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis


Wejście - 19
Start koncertu – 20

The Cinematic Orchestra we wrześniu na trzech koncertach w Polsce! Zespół zapowiada wyjątkowe występy i reedycję kultowego albumu „Man With A Movie Camera" w 20 rocznicę jego premiery. Podczas koncertów usłyszymy utwory z tej płyty i inne kompozycje TCO z nowymi wizualizacjami.
The Cinematic Orchestra …


Wejście - 19
Start koncertu – 20

The Cinematic Orchestra we wrześniu na trzech koncertach w Polsce! Zespół zapowiada wyjątkowe występy i reedycję kultowego albumu „Man With A Movie Camera" w 20 rocznicę jego premiery. Podczas koncertów usłyszymy utwory z tej płyty i inne kompozycje TCO z nowymi wizualizacjami.
The Cinematic Orchestra zagrają między 23-26 września w Krakowie (klub Studio), Warszawie (Stodoła) i Wrocławiu (Narodowe Forum Muzyki).

Legendarni The Cinematic Orchestra pod wodzą lidera - Jasona Swinscoe'a wypracowali unikalny styl na przecięciu jazzowej melancholii i sugestywności filmowych soundtracków. Od czasu przełomowego debiutu „Motion" dla Ninja Tune zespół sprzedał setki tysięcy płyt, a ich najpopularniejszy utwór „To Build A Home" ma w serwisach streamingowych setki milionów odtworzeń. Kompozycje grupy znają też widzowie takich seriali i filmów jak „Orange Is The New Black" czy "Homeland". Z kolei utwór „Arrival Of The Birds" wybrzmiewa w nagrodzonym Oscarem obrazie „Teoria wszystkiego". The Cinematic Orchestra współpracują z najwybitniejszymi instrumentalistami, nagrywali także ze znakomitymi głosami muzycznej sceny, takimi jak Fontella Bass, Patrick Watson, Roots Manuva, Lou Rhodes czy Moses Sumney. 

Fascynacja kinem podsunęła muzykom nazwę zespołu, a także pomysł na jedno z ich klasycznych wydawnictw: „Man With A Movie Camera". Jubileusz tej niezwykłej premiery świętować będziemy podczas polskich koncertów. Trasę poprzedzi płytowa reedycja tego znakomitego materiału. „Man With A Movie Camera" to soundtrack do przedwojennego niemego dokumentu
Dzigi Vertova, który powstał na zlecenie festiwalu filmowego w Porto. Premiera odbyła się w historycznym Coliseu Porto, i zakończyła się owacją na stojąco. Od tego czasu The Cinematic Orchestra grali ten repertuar m.in. w londyńskim Barbican, nowojorskim Winter Garden czy w Sydney Opera House.

Film Vertova nakręcony w okresie sowieckim dla kijowskiego studia filmowego VUFKU to poetycka wizja wyidealizowanego życia w wielkim mieście. Awangardowy obraz w plebiscycie prestiżowego magazynu „Sight And Sound" wydawanego przez British Film Institute, znalazł się wśród najwybitniejszych arcydzieł w historii kina.
Także Ukraiński Instytut Filmowy uznał go za jeden z trzech najwybitniejszych ukraińskich filmów wszech czasów. Pomysł na stworzenie muzyki do filmu Vertova pojawił się, gdy zespół był w trakcie pisania swego drugiego albumu „Every Day", co miało wpływ na końcowy kształt dzieła.
Część utworów powstała specjalnie na potrzeby ścieżki dźwiękowej, jednak Swinscoe i muzycy wykorzystali też niektóre ze skomponowanych wcześniej tematów i dopasowali do rozwijającej się narracji niemego filmu.
Materiał „Man With A Movie Camera" został ostatecznie nagrany i wydany w 2003 roku i spotkał się z dużym uznaniem publiczności i krytyków, m.in. Guardiana czy The Independent. Płyta zachwyciła również recenzenta tanecznego DJ Magazine: „Geniusz, słowo, którego nie należy nadużywać, w przypadku TCO wydaje się nie znać granic".

The Cinematic Orchestra już we wrześniu zobaczymy na żywo w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

BILETY:

Kategoria I - WEJŚCIE F - PARTER
Kategoria I - WEJŚCIE D - AMFITEATR, BALKON 1
Kategoria II - WEJŚCIE E - AMFITEATR, BALKON 1
Kategoria II - WEJŚCIE B - BALKON 2, BALKON 3
Kategoria II - WEJŚCIE D - AMFITEATR, BALKON 1
Kategoria III - WEJŚCIE B - BALKON 2, BALKON 3

REGULAMIN

Bilety

Wyprzedane

Standard

Kategoria I - WEJŚCIE F

249 zł

Standard

Kategoria I - WEJŚCIE D

249 zł

Standard

Kategoria II - WEJŚCIE E

219 zł

Standard

Kategoria II - WEJŚCIE B

219 zł

Standard

Kategoria II - WEJŚCIE D

219 zł

Standard

Kategoria III - WEJŚCIE B

179 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.