Przejdź do głównej treści strony

The Watch plays Genesis

07.05.2025, środa, 20:00
Kinoteatr Rialto, Katowice Św. Jana 24, 40-012 Katowice
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

The Watch zaprasza na serię koncertów prezentujących arcydzieła zespołu Genesis z lat 1972-1973 Foxtrot i Selling England by the Pound w ramach nowego show FOXTROT & SELLING ENGLAND BY THE POUND – A Genesis Experience.

Dramatyczny, gabrielowski wokal wokalisty The Watch, najbardziej zbliżony do brzmienia Petera Gabriela, oraz wszechstronna doskonałość instrumentalna …
The Watch zaprasza na serię koncertów prezentujących arcydzieła zespołu Genesis z lat 1972-1973 Foxtrot i Selling England by the Pound w ramach nowego show FOXTROT & SELLING ENGLAND BY THE POUND – A Genesis Experience.

Dramatyczny, gabrielowski wokal wokalisty The Watch, najbardziej zbliżony do brzmienia Petera Gabriela, oraz wszechstronna doskonałość instrumentalna zespołu dadzą możliwość usłyszenia wspaniałych utworów w wersjach zbliżonych do oryginału. Żaden inny zespół nie potrafi oddać wyjątkowego i elektryzującego brzmienia Genesis z ich pionierskich czasów – bez peruk, bez masek, tylko z czystą fascynacją muzyką Genesis, śpiewaną i graną tak dokładnie i wiernie oryginałom, że nie będziecie mogli uwierzyć własnym uszom! Wystarczy zamknąć oczy, aby przenieść się do lat 70.!

The Watch to pięcioosobowy zespół z Mediolanu we Włoszech, który specjalizuje się w odtwarzaniu muzyki legendarnej grupy Genesis z okresu, gdy jej wokalistą był Peter Gabriel (lata 1970-1975). Zespół powstał w 1997 roku, a jego liderem jest wokalista, główny kompozytor i nauczyciel Simone Rossetti. Od 2001 roku The Watch wydali osiem albumów studyjnych. Na ich siódmej płycie studyjnej Seven gościnnie wystąpił również gitarzysta Genesis, Steve Hackett. Melodyjność i energia są głównymi cechami ich muzyki, a koncerty na żywo stanowią ich bardzo mocną stronę.
The Watch zyskał ogromną popularność wśród fanów Genesis dzięki swoim koncertom The Watch plays Genesis, podczas których z niezwykłą precyzją i intensywnością odtwarzają klasyczne albumy tej grupy, takie jak Trespass, Nursery Cryme, Foxtrot, Selling England by the Pound oraz opus magnum Petera Gabriela, The Lamb Lies Down on Broadway. Krytycy chwalą The Watch za wierną interpretację muzyki Genesis, a w szczególności za fenomenalny wokal Rossettiego, który jest uważany za najbardziej zbliżony do charakterystycznego stylu Petera Gabriela. Zespół potrafi doskonale oddać dramatyzm, emocjonalność wczesnych albumów Genesis. Sposób, w jaki zespół interpretuje muzykę Genesis, wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko wśród fanów tej grupy, zabierając zespół z roku na rok w coraz bardziej rozległe trasy koncertowe po Europie, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie.

Steve Hackett (główny gitarzysta Genesis): The Watch to zespół bardzo utalentowanych ludzi i gorąco ich polecam.
Paul Whitehead (artysta grafik Genesis): Zespół, który najbardziej przypomina mi magię Genesis.
UK Prog Newsletter: To, co jest tutaj wyjątkowe, to wokale, bardzo podobne do tych młodego Petera Gabriela.

Bilety: 149 zł przedsprzedaż, 169 zł w dniu koncertu

The Watch – skład:
Simone Rossetti (wokal prowadzący, flet, klawiatury, syntezatory),
Valerio De Vittorio (klawiatury, syntezatory, gitary, wokale),
Mattia Rossetti (bas, gitary, wokale),
Francesco Vaccarezza (perkusja, instrumenty perkusyjne, wokale)
Andrea Giustiniani (gitary prowadzące)

Bilety

Aktywne

NORMALNY

156,45 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.