Przejdź do głównej treści strony

Trójmiejski Dub Weekender

04.10.2019, piątek, 22:00 - 05.10.2019, sobota, 23:59
Protokultura, Gdańsk Niterów 29B, 80-863 Gdańsk
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis


Pandadread Sound System oraz Moonshine Recordings mają przyjemność zaprosić was na dubowy weekend pełny sound systemowych emocji z pierwszoligowymi gośćmi z UK, Francji i Polski, warsztatami muzycznymi, uliczną kuchnią wegetariańską, rękodziełem, itp.

Piątek / Friday:
Channel One Sound System (UK)
Jah Love Soundsystem (PL)
Pandadread Sound System (PL)

Sobota …


Pandadread Sound System oraz Moonshine Recordings mają przyjemność zaprosić was na dubowy weekend pełny sound systemowych emocji z pierwszoligowymi gośćmi z UK, Francji i Polski, warsztatami muzycznymi, uliczną kuchnią wegetariańską, rękodziełem, itp.

Piątek / Friday:
Channel One Sound System (UK)
Jah Love Soundsystem (PL)
Pandadread Sound System (PL)

Sobota / Saturday (ODG PROD label showcase night):
ONDUBGROUND live! (FR)
Kandee live! (FR)
Jabbadub live! (PL)
Mack (PL)

+ WARSZTATY MUZYCZNE
+ STOISKA
+ STREET FOOD


Channel One Sound System (Mikey Dread, Ras Kayleb / LONDYN, UK) - w 1979 roku Mikey Dread wraz ze swoim bratem Jah T zaczęli grać pierwsze lokalne imprezy. Wcześniej, przez wiele lat obserwowali pracę swojego ojca, który był operatorem słynnego Admiral Bailey Sound. Nazwa Chanel One to wyraz szacunku dla legendarnego Jamajskiego studia i labelu, na którego wydawnictwach opierała się ówczesna selekcja sound systemu.
Zainspirowany wiarą Boba Marley’a w zjednoczenie ludzkości wszystkich ras, klas i narodowości pod wpływem muzyki reggae, Mikey Dread rozpoczął promocję muzyki dub na uniwersytetach, dzięki czemu, jego sound system zdobył rzeszę fanów z różnych środowisk. Misją przewodnią Channel One stało się przełamywanie barier poprzez muzykę, docieranie z przekazem jaki niesie muzyka roots do nowych miejsc i ludzi. W ciągu ponad 30 lat nieprzerwalnej działalności realizowali swoją misję m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Peru, Kolumbii, Brazylii, USA, Izraelu, Turcji oraz po niemal całej Europie. Ich comiesięczne niedzielne sesje w Village Underground na Shoreditch oraz coroczna scena na Notting Hill Carnival przyciągają regularnie tysiące ludzi. Ich plenerowy występ w Sao Paulo w 2013 roku przyciągnął ponad 6000 osób, podobnie rok później sesja na Brooklynie w Nowym Jorku. W 2010 roku zostali zwycięzcami Red Bull Culture Cash, miażdżąc takich konkurentów jak bardzo popularni wówczas Skream, Benga, Metalheadz czy Soul Jazz. W roku 2012 rywalizowali ponownie w Culture Cash na Wembley Arena z Major Lazer, Boy Belter Know oraz Annie Mac Presents będąc pierwszym sound systemem reggae, który na swoim sound systemie zagrał na stadionie Wembley. Chanel One to klasyczny, zachodnioindyjski, ręcznie zbudowany Sound System. Słynny z ciężkiego basu i świetnego brzmienia, unikalnej selekcji zarówno starego jak i nowego dubu. W akompaniamencie trzasków winyla, syren i efektów, MC i wokalista Ras Kayleb dopełnia selekcję Mikey Dread’a głębokimi pieśniami z rasta przekazem.
Web: http://channelonesoundsystem.com/

Facebook: https://www.facebook.com/channelonesoundsystem
Youtube: http://www.youtube.com/channelonesound
Soundcloud: https://soundcloud.com/channel-one-sound-system

ODG PROD (FR) - label showcase night. Original Dub Gathering znany także jako ODGProd to francuski netlabel założony przez ekipę Ondubground, oparty na koncepcji darmowej i lagalnej muzycznej bazy danych. Założyciele labelu bardzo inspirowali się prekursorem tego rodzaju dystrybucji muzyki, jakim był dla nich portal Dubzone. Original Dub Gathering promuje wszelkie odmiany dubu i oferuje stale rosnący katalog darmowej muzyki z gatunków takich jak Roots, Dub, Stepper czy Dubstep. W swojej dyskografii mają już ponad trzysta wydawnictw autorstwa między innymi takich muzyków jak Panda Dub, OnDubGround, Kanka, Iron Dubz, Mahom, Manu Digital, Tetra Hydro K i wielu innych. W trakcie sobotniej nocy na Trójmiasto Dub Weekender zaprezentujemy showcase wytwórni, podczas którego swoje sety zagrają artyści ściśle z nią związani.
Web: http://odgprod.com


ONDUBGROUND (Tours, FR) - muzyka ONDUBGROUND to unikalna synteza styli, liveact instrumentalno-elektroniczny, z korzeniami w brytyjskiej kulturze sound systemowej i francuskim electro-ethno. Zespół założyło w 2004 roku we francuskim mieście Tours dwóch braci, zainspirowanych francuską sceną dub lat 90tych. Projekt szybko stał się znany za sprawą EPek, dostępnych do ściągnięcia za darmo z rodzimego labelu Original Dub Gathering (ODG PROD - http://www.odgprod.com). Dzisiaj ich label ma w swoim katalogu już ponad 200 płyt artystów z całego świata - okazją do posłuchania liveactu trzech projektów z katalogu ODGProd będzie sobotni Dub Club Trójmiasto w ramach październikowego Trójmiejskiego Dub Weekendera w Gdańsku. Ondubground dzielili scenę koncertową z wieloma światowej sławy artystami, jak Horace Andy, Mad Professor, Iration Steppas, Dj Aphrodite, Mungos Hifi. Ich produkcje można usłyszeć na albumach popularnych we francji wokalistów, np. Bigga Ranx 'On Time'. Na początku 2012 roku ukazał się ich album 'Bad Side' - pierwszy z trzyczęsciowej serii, skupiający się na mocnych dubstepowych rytmach. Jeszcze w tym samym roku wyszedł kolejny album 'Dub Trap', mocno inspirowany muzyką roots z wokalnym udziałem Bigga Ranx i Brother Culture. Oprócz dziesiątek singli i składanek, do dziś nagrali i udostępnili w sieci za darmo 7 długogrających albumów, z których najnowszy to zeszłoroczny 'Ondubground X Chill Bump'. Ondubground grają i miksują na żywo muzykę dub, roots, elektro i dubstep, zawsze dużą uwagę kierując na bliski kontakt z publicznością. Ich ciężkie brzmienie i zróżnicowane instrumentarium może miło zaskoczyć nie tylko bywalców sound systemowych sesji, ale także publikę koncertową.
Web: https://odgprod.com/about/ondubground/
Facebook: https://www.facebook.com/ondubground/
Youtube: https://www.youtube.com/user/ODGProd
Soundcloud: https://soundcloud.com/ondubground
Dyskografia: https://odgprod.com/category/release/ondubground-release

KANDEE (Francja) - mieszkający na południu Francji Kandee to jeden znajzdolniejszych producentów dub młodego pokolenia, którego muzyka charakteryzuje się niezwykłym klimatem I oryginalnością. Jak do tej pory wydał on 3 świetne albymy, które odsłuchać możecie w linkach poniżej oraz pobrać zadarmo z netlabelu ODG Prod.. Jego produkcje są kwintesencją francuskiego dubu, a na sesjach prezentuje je w konwencji wielośladowego live dub miksu w zupełnie nowych aranżacjach!
Soundcloud: https://soundcloud.com/kandeedub
Facebook: https://www.facebook.com/Kandeedub

JABBADUB - projekt Dino Dub Selectora, współzałożyciela dubowego wydawnictwa internetowego PAPROOTA.ORG DUB NETLABEL. To jedna z pierwszych w Polsce formacji, która grała własne produkcje, miksowane na żywo z wielu śladów. Wszystko zaczęło się w 2006 roku w zgorzeleckim klubie „Nadole”. Na gitarze grał wtedy Maciek Węgrzyn (Paihivo, Rootstical), a wokalem zajął się Krzysiek Gołąb (Arubdub, Dove Dub, K.I.N.T.). Podczas pamiętnego Dub Tour w 2007 roku do zespołu dołączył wokalista Grzesiek Dusza. W tym samym czasie ukazał się pierwszy SP pt. „Loi Tri Havi”, a następnie EP „Woman” (2009). 2010 to pierwszy długogrający album Jabbadub „Ravenge Dub Signal”. W 2016 roku z okazji 10-lecia składu Jabbadub ukazał się EP „X” nagrany wspólnie z RazTaMamą, wrocławską wokalistką znaną wcześniej z projektów Mazari, Fat Pajp i Gradu Minimo oraz gościnnym udziałem Mr. Borecki, selektora i deejaya składu Young Pistols Sound. Od tego czasu regularnie wspierają oni wokalnie liveacty Jabbadub i w takim składzie przyjadą w październiku do Gdańska. Jabbadub to mocny digital dubowy steppers, co usłyszeć można również na ostatnim wydawnictwie wydanym w francuskim netlabelu ODG PROD.
Facebook: https://www.facebook.com/JabbadubProductions
Web: http://paproota.org/

JAH LOVE to kolektyw selektorski, kochający trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. JahLove to także własnoręcznie zbudowane nagłośnienie, które wraz z cięzkimi wzmacniaczami i setkami metrów kabli pozwala nieść świadomy przekaz przy akompaniamencie muzyki dub wszędzie tam, gdzie tylko znajdzie się publika chętna basowych częstotliwości. JahLove to także projekt producencki i label, wydający autorskie produkcje.
Początki projektu sięgają 2009 roku i cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury c5 w stolicy. Przestrzeń opuszczonej fabryki dała młodej ekipie niesamowite możliwości rozwoju w duchu D.I.Y. i zmotywowała do budowy pierwszego zestawu nagłośnieniowego. Imprezy tam organizowane wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae, nowatorskim podejściem, unikalną selekcją oraz niepowtarzalnym klimatem panującym na skłocie. Obecnie Jah Love Soundsystem związany jest ze spółdzielnią Pogłos i tam regularnie organizuje swoje sesje.
Od 2011 roku Jah Love jest częścią szerszego kolektywu Mystic Dubs, odpowiedzialnego między innymi za organizację Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw. Od 2013 roku głośniki Jah Love Soundsystem pojawiają się na terenie Ostróda Reggae Festival, tworząc nową, oddolną scenę, skupiającą nie tylko zaprzyjaźnionych z sound systemem muzyków, ale także przedstawicieli organizacji pozarządowych. Kolektyw JAHLOVE zorganizował i współorganizował ponad setkę imprez w stolicy, konsekwentnie realizuje swoją misję także na licznych imprezach wyjazdowych.
Dotychczas nakładem labelu JahLove ukazały się EPki: DUB DISCOTHEQUE (2015) oraz trzy single THE BEAST RIDDIM (2015), TEMPO RIDDIM (2016) i DIGI RIDDIM (2017). Wszystkie są udostępnione do ściągnięcia za darmo w sieci. Ich wersja hc-punkowego utworu "Kolory" zespołu Post Regiment (razem ze Skank Rangerem i Martą) ukazała się na 7" singlu winylowym nakładem Skanking Feet Records.
Trójmiejski Dub Weekender będzie pierwszym występem ekipy JahLove w Trójmieście od ponad 4 lat. Przyjadą w selektorskim składzie i wystąpią podczas Dub Mass w piątek 4.10. razem z Channel One (UK) i Pandadread Sound System. #WarsawDubStyle
Bandcamp: https://jahlovesoundsystem.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/jahlovesoundsystem/

PANDADREAD SOUNDSYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto w Sfinksie zadbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych gwarantujących głęboki odbiór prezentowanej na nich muzyki.
Facebook: https://www.facebook.com/pandadread/
Soundcloud: https://soundcloud.com/pandadread

MACK to trójmiejski dj i promotor, który od ponad dekady działa aktywnie na polskiej scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył wytwórnię Moonshine Recordings, która między innymi za sprawą wydawnictw takich artystów jak Radikal Guru, RSD, DJ Madd czy 6Blocc zyskała spore uznanie na całym świecie. Katalog labelu liczy już ponad 50 wydawnictw winylowych z udziałem producentów i wokalistów z najodleglejszych zakątków globu jak Nowa Zelandia, Australia, Brazylia czy USA.
Web: http://www.moonshine-recordings.com/
Instagram: https://www.instagram.com/moonshinerec/
Soundcloud: https://soundcloud.com/moonshine-recordings
Facebook: https://www.facebook.com/Moonshine.Rec/
Sklep: https://www.mash-up.pl/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Bilety

Wyprzedane

Bilet 1 dzień (04.10)

Bilet 1 dzień (04.10)

47,90 zł

Bilet 2 dzień (05.10)

Bilet 2 dzień (05.10)

47,90 zł

Karnet 2-dniowy (04-05.10)

Karnet 2-dniowy (04-05.10)

53,10 zł

Bilet 2 dzień (05.10)

Bilet 2 dzień (05.10)

47,90 zł

Bilet 1 dzień (04.10)

Bilet 1 dzień (04.10)

47,90 zł

Karnet 2-dniowy (04-05.10)

Karnet 2-dniowy (04-05.10)

73,60 zł

Bilet 2 dzień (05.10)

Bilet 2 dzień (05.10)

47,90 zł

Bilet 1 dzień (04.10)

Bilet 1 dzień (04.10)

47,90 zł

Karnet 2-dniowy (04-05.10)

Karnet 2-dniowy (04-05.10)

83,80 zł

Bilet 2 dzień (05.10)

Bilet 2 dzień (05.10)

47,90 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.