Przejdź do głównej treści strony

Vega Trails | Warszawa

11.07.2024, czwartek, 21:00 Otwarcie bramek: 20:00
Niebo, Warszawa Nowy Świat 21, 00-029 Warszawa
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Vega Trails - nowy projekt muzyków Portico Quartet i Mammal Hands na koncercie w Warszawie! Podopieczni Gondwana Records zagrają 11 lipca w Niebie.

Koncert siedzący - liczba miejsc limitowana!

Vega Trails tworzą: kontrabasista i kompozytor Milo Fitzpatrick, jeden z założycieli Portico Quartet oraz saksofonista Jordan Smart (Mammal Hands, Sunda Arc). …

Vega Trails - nowy projekt muzyków Portico Quartet i Mammal Hands na koncercie w Warszawie! Podopieczni Gondwana Records zagrają 11 lipca w Niebie.

Koncert siedzący - liczba miejsc limitowana!

Vega Trails tworzą: kontrabasista i kompozytor Milo Fitzpatrick, jeden z założycieli Portico Quartet oraz saksofonista Jordan Smart (Mammal Hands, Sunda Arc).

Potężnych duet dwóch niezwykle charyzmatycznych muzyków narodził się z pragnienia, aby elementy basu i melodii wysunęły się na pierwszy plan w ich najczystszej formie.

W czasie lockdownu Milo Fitzpatrick zanurzył się w muzyce, która zachwycała przestrzenią i oszczędnością środków - słuchał m.in szwedzkich kompozycji smyczkowych, indyjskiej muzyki klasycznej czy duetów legendarnego jazzowego kontrabasisty Charliego Hadena. o wówczas narodziła się koncepcja nowego projektu, do ktorego Milo poszukiwał partnera - Jordan Smart był dla niego pierwszym i oczywistym wyborem.

"Widziałem Jordana grającego na dwóch imprezach Gondwana Records - w Berlinie i Tokio. Za każdym razem byłem zahipnotyzowany intensywnością i sugestywnością jego gry"- wspomina.

Smart wniósł otwartość i pozytywne nastawienie, a jego umiejętność gry na saksofonie tenorowym i sopranowym a także klarnecie basowym i flecie Ney'a, pozwoliła im

otworzyć paletę dźwięków i wciągać melodie w różne emocjonalne krajobrazy.

Rezultatem jest Vega Trails, projekt, który połączył dwóch otwartych i komunikatywnych muzyków we wspólnym pragnieniu, aby opowiedzieć piękne historie oraz stworzyć coś uduchowionego i oryginalnego.
Ich debiutancki album "Tremors in the Static" ukazał się nakładem Gondwana Records w maju 2022 roku. Recenzent "London Jazz News" pisał wówczas:

"To bardzo dobry album polecany nie tylko fanom innych grup z wytwórni Gondwana: Portico Quartet i Mammal Hands, ale także tym, którzy lubią uduchowione, ale powściągliwe brzmienie duetu akustycznego - instrumentów dętych i kontrabasu."
Zespół promował płytę m.in. podczas wspólnego koncertu z Hanią Rani w londyńskim Roundhouse.

 

Bilety

Wyprzedane

Standard

Miejsca siedzące nienumerowane

136,80 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.