Biletomat Koncerty Vök | Warszawa

Koncerty: Vök | Warszawa

Bilety na koncert

Vök | Warszawa

termin

Pt, 03 marca 2023 godz. 19:30

miejsce

Niebo
Nowy Świat 27/21, 00-029 Warszawa

organizator

Automatik

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do wyczerpania,
najpóźniej do
Czw, 02 mar 2023 23:59

79 PLN

Wyprzedane
 

📄Kup bilety na koncert Vök, 3 marca w Warszawie!

Vök


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Islandzka grupa Vök wraca do Polski. Zespół pod wodzą Margrét Rán (znanej też ze składu GusGus) zagra 3 marca 2023. w warszawskim Niebie.

Okrzyknięci swego czasu "najbardziej ekscytującą nową grupą z Islandii” w tym roku wydali znakomicie przyjęty album zatytułowany po prostu "Vök".

Zespół znany jest też z doskonałych koncertów, o czym przekonała się m.in. publiczność The Editors czy Goldfrapp, którzy zapraszali Islandczyków na swoje trasy. Ich początki to 2013 rok - młody islandzki skład wziął wówczas udział w konkursie "Battle of the bands". Vók wygrali islandzką edycję tej imprezy i szybko zyskali nie tylko lokalne uznanie. Debiutancki album grupy "Figure" z 2017 uhonorowano nagrodą Electronic Album Of The Year podczas Icelandic Music Award (pokonali m.in. Kiasmos).

Z kolei kolejna płyta "In The Dark" zwyciężyła w tymże plebiscycie, tyle, że w kategorii "Pop Album Of The Year".

Vök ewoluują, zmieniają się, szukają nowych wyzwań. Alt-popowe trio - obecnie w składzie Margrét Rán (wokal), Einar Stef (bas/gitara) i Bergur (perkusja) błyskotliwie łączy elektroniczne brzmienia i uwodzicielskie melodie, balansuje między euforycznym uniesieniem i euforii słodko-gorzką melancholią. Ostatni album Margrét, Einar i Bergur nagrywali podczas pandemii, co jeszcze bardziej scementowało ich jako zespół i przyjaciół. Jest to też jednak ważny osobisty głos Margrét, która powraca na nim do swoich doświadczeń związanych z dorastaniem jako osoba queer na islandzkiej prowincji. To historia podróży z małego miasteczka do wybuchowej wolności queerowego życia w mieście.
Vök nabrali pewności siebie, są szczerzy; euforyczni i wyzwoleni: queer i radośni; odkrywczy i emocjonalni.


FB event: https://www.facebook.com/events/5426737620758373

REGULAMIN

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!