Przejdź do głównej treści strony

62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” 20-28 września 2019

25.09.2019, środa, 19:30
ATM STUDIO, Warszawa Wał Miedzeszyński 384, 03-994 Warszawa
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis


Kluczem dla tegorocznej 62. edycji festiwalu „Warszawska Jesień” jest „pneuma”. Termin ten ma kilka znaczeń w zależności, do której epoki sięgamy. Najbliższe muzyce to konotacje z powietrzem i jego poruszeniami, otwierającymi nas na wiele symboli i metafor, jak: tchnienie, ruah, wiatr dziejów i historii. Powietrze to ośrodek dźwięku, w …


Kluczem dla tegorocznej 62. edycji festiwalu „Warszawska Jesień” jest „pneuma”. Termin ten ma kilka znaczeń w zależności, do której epoki sięgamy. Najbliższe muzyce to konotacje z powietrzem i jego poruszeniami, otwierającymi nas na wiele symboli i metafor, jak: tchnienie, ruah, wiatr dziejów i historii. Powietrze to ośrodek dźwięku, w którym rodzi się on i przenosi. W czasie festiwalu pojawi się wiele muzyki „z powietrza”. Zarówno z racji na powietrzne źródła dźwięku jak i powietrzne, przestrzenne i naturalistyczne konotacje. Ale powietrze to też „ośrodek ducha”, tej sfery naszego życia, która dąży do uchwycenia świata jako całości spójnej i sensownej.

25 września / środa
19:30 – ATM Studio, ul. Wał Miedzeszyński 384

TEATR ABERRACJI I ROBOTYKI
Odgłosy elektronicznych mechanizmów jako muzyka. Skrawki słów jako tekst. Maszyny jako istoty. Obraz dzieła stworzenia dokonanego przez człowieka. Ale jest też robotów życie wewnętrzne. „Nigdy nie zapominaj, że ludzie nas zbawią” – mówi robot do robota. Ile jest w nas z robota? Czy stwórca ma zobowiązania? IRCAM jest dobrym miejscem do stawiania tego rodzaju pytań jako miejsce formułowania idei i rozwoju technologii.

Program:
Georges Aperghis reżyser
Richard Dubelski aktor
Donatienne Michel-Dansac sopran
Lionel Peintre baryton
Johanne Saunier tancerka
Olivier Pasquet (IRCAM) muzyczne programowanie komputerowe
Pierre Nouvel wideo, koncepcja i programowanie robotów
Daniel Lévy scenografia i oświetlenie
Emilie Morin asystentka reżysera

Georges Aperghis Thinking Things *

* pierwsze wykonanie w Polsce

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Bilety

Wyprzedane

Standard

Standard

53,00 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.