Przejdź do głównej treści strony

Wielka przygoda Małego Snu

14.04.2024, niedziela, 11:00
Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań Gwarna 11, 61-702 Poznań
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

„Wielka przygoda Małego Snu” / Teatr Usta Usta Republika
Spektakl familijny (dla małych i dużych) od 6 roku życia.

„W Chmurkowie było cicho, biało i puszyście. Jak okiem sięgnąć, na dziesiątkach, setkach a może i tysiącach kłębiastych chmur leżały miliony snów. Była to taka pora, że wszystkie porządne, pracowite sny już od …
„Wielka przygoda Małego Snu” / Teatr Usta Usta Republika
Spektakl familijny (dla małych i dużych) od 6 roku życia.

„W Chmurkowie było cicho, biało i puszyście. Jak okiem sięgnąć, na dziesiątkach, setkach a może i tysiącach kłębiastych chmur leżały miliony snów. Była to taka pora, że wszystkie porządne, pracowite sny już od kilku godzin leżały na swoich stanowiskach, zapadnięte w siebie, aby jak najdokładniej przyśnić się ludziom na całym świecie. I tylko jeden Mały Sen wiercił się wciąż na swoim legowisku i za nic w świecie nie chciał się zapaść."

Inspiracją dla spektaklu jest wspaniała, pełna humoru bajka Łukasza Pawłowskiego. Stworzona przez niego „Wielka przygoda małego snu” to dla najmłodszych próba oswojenia nocy i towarzyszących jej lęków, dla dorosłych zaś doskonała okazja do powrotu w krainę dzieciństwa — pełną marzeń i fantazji.
Oto znajdujemy się w Chmurkowie, wielkiej podniebnej dyspozytorni snów. Są tu sny kamienne i zimowe, sprawiedliwe i kolorowe, piękne i głębokie, ale też dziwne, ciężkie i straszne. Te pierwsze z dumą pełnią swoją służbę, przynosząc ludziom moc sennych wrażeń, ale też i zasłużony wypoczynek. Te drugie, rodem z „Potworów i spółki”, trafiają do Karnej Kolonii Koszmarów. Pośród zastępów mieniących się kolorami, kształtami i opowieściami Snów, poznajemy kompletnego nowicjusza. Największym zmartwieniem sympatycznego Małego Snu jest to, że „się nie zapadnie i nikomu nie przyśni". Powodowany nieposkromioną ciekawością maluch wyrusza w niespodziewaną nocną podróż, poznając po drodze szalonego Nietoperza i leniwego Kocura. Moc przyjaźni ratuje bohatera z opresji i pomaga w wypełnieniu sennej misji.

Realizując „Wielką przygodę małego snu”, chcemy zachwycić widzów nie tylko samą treścią, ale i oryginalną formą opowiadania. Zaproszone do współpracy artystki z Ukrainy pomogą poprowadzić historię w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Pośrednikiem w ich rozumieniu będzie język teatru, wskazujący znaczenia, nadający materialny kształt słowom, nazywający świat bohaterów, ich motywacje i emocje.

Reżyseria i dramaturgia: Ewa Kaczmarek i Wojciech Wiński
Autor bajki: Łukasz Pawłowski
Muzyka: Adam Brzozowski
Kostiumy: Idalia Mantas
Występują: Grzegorz Ciemnoczołowski, Anastasiia Ivasova, Marcin Głowiński, Ewa Kaczmarek, Norbert Ogoniak, Mikołaj Podworny, Artur Śledzianowski, Tetiana Yanovytska

Bilety

Wyprzedane

Strefa 1

Ulgowy

10,00 zł

Strefa 1

Normalny

20,00 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.