Przejdź do głównej treści strony

WŁOCHATY + Czterdzieści Jeden Dwieście w Sosnowcu

13.10.2023, piątek, 20:00
Komin Music Cafe, Sosnowiec Będzińska 65, 41-200 Sosnowiec
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

OpisKoncert promujący najnowsze wydawnictwo zespołu "Miłość, Pokój, Zamieszki"

PIĄTEK, 13 Października, godz. 20:00
Komin Music Cafe
Będzińska 65
Sosnowiec

WŁOCHATY

bezkompromisowy anarcho punk ze Szczecina związany ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi i ekologicznymi. Powstał za sprawą Jeża i Fagasa pod nazwą WŁOCHATY ODKURZACZ.
Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję , zagrali …Koncert promujący najnowsze wydawnictwo zespołu "Miłość, Pokój, Zamieszki"

PIĄTEK, 13 Października, godz. 20:00
Komin Music Cafe
Będzińska 65
Sosnowiec

WŁOCHATY

bezkompromisowy anarcho punk ze Szczecina związany ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi i ekologicznymi. Powstał za sprawą Jeża i Fagasa pod nazwą WŁOCHATY ODKURZACZ.
Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję , zagrali 1 maja 1987 w jednym ze szczecińskich klubów, zaraz po pierwszomajowym pochodzie. Razem z zespołem; pierwszy raz w roli wokalistki debiutowała Katarzyna Nosowska (HEY).
Ma na koncie 8 studyjnych albumów, oraz dwa koncertowe. Ostatnia pozycja, to „Bez Wytchnienia” (live BIelsko Biała) – wydana wiosną ubiegłego roku nakładem Pasażer Records.
Zespół od 35 lat komentuje otaczającą nas rzeczywistość w sprawach politycznych i społecznych. Współpracował z takimi organizacjami jak AMNESTY INTERNATIONAL, GREENPEACE, STOWARZYSZENIE „NIGDY WIĘCEJ”.
WŁOCHATY ma na swoim koncie setki koncertów na polskich, jak i zagranicznych scenach, a dzielił je przez lata z klasykami gatunku, jak The Exploited, Chumbawamba, Misfits, Conflict, Anti-Flag, czy Steve Ignorant (CRASS).

„Nie ma nas, kiedy się nie buntujemy!”

Skład zespołu:

Jerzy „JEŻ” Zajkowski – bas, voc.
Sylwester „BILLI” Biliński – perkusja
Piotr „SKODA” Skotnicki – gitara, voc.
Maciej „RAGA” Jarlem – voc.
Paweł „GULIWER” Gurbada – 2git, voc.

CZTERDZIEŚCI JEDEN DWIEŚCIE

sosnowiecka kapela grająca oldschoolowy punk rock, założona w marcu 2013 r. przez Grzecha (bass), Pabla (gitara) oraz Dziurę (bębny, wokal). W niedługim czasie do składu dołączył Żaba, a później Zbychu, zajmując tym samym miejsce poprzedniego basisty oraz wspomagając Dziurę na wokalu. Z początkiem 2016 r. miejsce Zbycha zastąpiła Ewa.

Czterdzieści jeden dwieście posiada na swoim koncie album demo oraz długą listę koncertów klubowych i plenerowych. Kapela grała z takimi gwiazdami sceny punkrockowej jak, m.in.: Cela nr 3, Moskwa, Big Mandrake (ska punk Wenezuela), Ashpipe (ska punk Włochy), Bachor, Horrorshow, TheBill. Zespół chętnie włącza się w różne inicjatywy, w jednej z nich wystąpił jako współorganizator festiwalu Zagłębioza 2015. Obecnie kapela przymierza się do nagrania kolejnego albumu.


Bilety

Aktywne

Standard

50 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczana jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia w tym mieście

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.