Przejdź do głównej treści strony

WŁOCHATY + Czterdzieści Jeden Dwieście w Sosnowcu

13.10.2023, piątek, 20:00
Komin Music Cafe, Sosnowiec Będzińska 65, 41-200 Sosnowiec
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

OpisKoncert promujący najnowsze wydawnictwo zespołu "Miłość, Pokój, Zamieszki"

PIĄTEK, 13 Października, godz. 20:00
Komin Music Cafe
Będzińska 65
Sosnowiec

WŁOCHATY

bezkompromisowy anarcho punk ze Szczecina związany ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi i ekologicznymi. Powstał za sprawą Jeża i Fagasa pod nazwą WŁOCHATY ODKURZACZ.
Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję , zagrali …Koncert promujący najnowsze wydawnictwo zespołu "Miłość, Pokój, Zamieszki"

PIĄTEK, 13 Października, godz. 20:00
Komin Music Cafe
Będzińska 65
Sosnowiec

WŁOCHATY

bezkompromisowy anarcho punk ze Szczecina związany ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi i ekologicznymi. Powstał za sprawą Jeża i Fagasa pod nazwą WŁOCHATY ODKURZACZ.
Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję , zagrali 1 maja 1987 w jednym ze szczecińskich klubów, zaraz po pierwszomajowym pochodzie. Razem z zespołem; pierwszy raz w roli wokalistki debiutowała Katarzyna Nosowska (HEY).
Ma na koncie 8 studyjnych albumów, oraz dwa koncertowe. Ostatnia pozycja, to „Bez Wytchnienia” (live BIelsko Biała) – wydana wiosną ubiegłego roku nakładem Pasażer Records.
Zespół od 35 lat komentuje otaczającą nas rzeczywistość w sprawach politycznych i społecznych. Współpracował z takimi organizacjami jak AMNESTY INTERNATIONAL, GREENPEACE, STOWARZYSZENIE „NIGDY WIĘCEJ”.
WŁOCHATY ma na swoim koncie setki koncertów na polskich, jak i zagranicznych scenach, a dzielił je przez lata z klasykami gatunku, jak The Exploited, Chumbawamba, Misfits, Conflict, Anti-Flag, czy Steve Ignorant (CRASS).

„Nie ma nas, kiedy się nie buntujemy!”

Skład zespołu:

Jerzy „JEŻ” Zajkowski – bas, voc.
Sylwester „BILLI” Biliński – perkusja
Piotr „SKODA” Skotnicki – gitara, voc.
Maciej „RAGA” Jarlem – voc.
Paweł „GULIWER” Gurbada – 2git, voc.

CZTERDZIEŚCI JEDEN DWIEŚCIE

sosnowiecka kapela grająca oldschoolowy punk rock, założona w marcu 2013 r. przez Grzecha (bass), Pabla (gitara) oraz Dziurę (bębny, wokal). W niedługim czasie do składu dołączył Żaba, a później Zbychu, zajmując tym samym miejsce poprzedniego basisty oraz wspomagając Dziurę na wokalu. Z początkiem 2016 r. miejsce Zbycha zastąpiła Ewa.

Czterdzieści jeden dwieście posiada na swoim koncie album demo oraz długą listę koncertów klubowych i plenerowych. Kapela grała z takimi gwiazdami sceny punkrockowej jak, m.in.: Cela nr 3, Moskwa, Big Mandrake (ska punk Wenezuela), Ashpipe (ska punk Włochy), Bachor, Horrorshow, TheBill. Zespół chętnie włącza się w różne inicjatywy, w jednej z nich wystąpił jako współorganizator festiwalu Zagłębioza 2015. Obecnie kapela przymierza się do nagrania kolejnego albumu.


Bilety

Wyprzedane

I Pula

Standard

50 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.