Przejdź do głównej treści strony

Wyspa Jadłonomia // Teatr Studio / spektakl dla osób 10+ // Festiwal Łódź Wielu Kultur

09.10.2024, środa, 18:00
Teatr Nowy im. K. Dejmka - Duża Sala, Łódź Więckowskiego 15, 90-721 Łódź
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

#weganizm, #aktywizm, #dzieciimłodzież, #teatr, #jadłonomia, #wege, #ekologia, #wizjaświata, #świadomejedzenie, #świadomekupowanie, #kryminał, #zielonarewolucja

Najlepszy spektakl dla dzieci 2023 roku! Bulwa nać! Najprościej mówiąc Wyspa Jadłonomia to przepis na lepsze życie. Pełne humoru, grozy, zwrotów akcji i gorzkiego śmiechu przedstawienie zaprasza do świata, w którym z dziećmi i młodzieżą rozmawia się poważnie, bez …
#weganizm, #aktywizm, #dzieciimłodzież, #teatr, #jadłonomia, #wege, #ekologia, #wizjaświata, #świadomejedzenie, #świadomekupowanie, #kryminał, #zielonarewolucja

Najlepszy spektakl dla dzieci 2023 roku! Bulwa nać! Najprościej mówiąc Wyspa Jadłonomia to przepis na lepsze życie. Pełne humoru, grozy, zwrotów akcji i gorzkiego śmiechu przedstawienie zaprasza do świata, w którym z dziećmi i młodzieżą rozmawia się poważnie, bez udawania, że świat jest lepszy niż w rzeczywistości. Dla dzieci w wieku od 11 do 99 lat. Uwaga! Spektakl zawiera nachalną promocję weganizmu.

Bohaterką przygodowo-sensacyjnej opowieści, czerpiącej z tradycji japońskich filmów anime, jest dziewczynka M., która mierzy się z groźnym potworem, czernią, która zagraża całemu światu, zwłaszcza zaś dorosłym. Gdy potwór pojawia się w życiu bohaterki, nic nie pozostaje takie jak było. Stawką staje się życie i zdrowie najbliższych. Czy dziewczynka znajdzie tajemną recepturę uzdrowienia świata? Kogo spotka na Wyspie, na którą porwie ją tajemnicza siła? I czy uda jej się wrócić do domu? Jak skończy się spotkanie z Wiedźmą Jadłonomią, siłą, która wie wszystko? Czy dziewczynka zechce być bohaterką idei zielonej rewolucji? A jeśli tak, to czy inni ludzie pomogą jej uzdrowić świat, dokonać zmiany za pomocą łyżki, widelca, listy zakupów i przeformułowania filozofii życia? Są takie chwile, kiedy niebezpieczeństwo, które grozi najbliższym, każe przedefiniować myślenie o rzeczywistości. W awangardzie zielonej rewolucji twórcy spektaklu widzą dzieci i młodych ludzi, którzy dorastają właśnie do odpowiedzialności, od której uchylili się ich rodzice.

„Wyspa Jadłonomia” to spektakl o zmianie myślenia. Ale ponieważ samo myślenie nie wystarczy, również o potrzebie działania. Pełne humoru i grozy, zwrotów akcji i gorzkiego śmiechu przedstawienie, zaprasza do świata, w którym z dziećmi i młodzieżą rozmawia się poważnie, bez udawania, że świat jest lepszy niż jest. Komiksowa opowieść o małej rewolucjonistce zachęca do wspólnej refleksji dzieci i dorosłych – refleksji o tym, co można zrobić na co dzień, by żyć zdrowiej, odpowiedzialniej i z myślą o lepszej przyszłości planety, ludzi i nie-ludzkich istot. Spektakl o odpowiedzialnym jedzeniu stawia widzów przed wspólnym wyzwaniem troski o świat, który wymaga leczenia i natychmiastowej interwencji ekologicznej, etycznej, a również kulinarnej.

„Wyspa Jadłonomia” to kolejne przedstawienie realizowane przez Macieja Podstawnego i Dorotę Kowalkowską z myślą o wzmacnianiu dziecięcej i nastoletniej sprawczości oraz potrzebie międzypokoleniowej edukacji przez teatr. Poprzednie spektakle zrealizowane przez ten zespół, „Greta i Ostatni Wieloryb” czy „Królowa Śniegu”, zyskały uznanie widzów i wiele nagród związanych ze sztuką dla młodzieży. Tym razem duet twórców zaprosił do współpracy nad scenariuszem dramatopisarza Jana Czaplińskiego. Wśród inspiracji można wymienić oczywiście i przede wszystkim serię „Jadłonomia” Marty Dymek, ale również „Alicję w Krainie Czarów”, „Spirited Away: W krainie bogów” Hayao Miyazakiego.

Spektakl inspirowany cyklem książek „Jadłonomia” Marty Dymek

REŻYSERIA: Maciej Podstawny

KONCEPCJA: Dorota Kowalkowska, Maciej Podstawny, Jan Czapliński

SCENARIUSZ: Jan Czapliński

WSPÓŁPRACA SCENARIUSZOWA: Dorota Kowalkowska, Maciej Podstawny

SCENOGRAFIA, KOSTIUMY: Kaja Migdałek

MUZYKA: Jerzy Rogiewicz

KIEROWNICZKA PRODUKCJI: Justyna Pankiewicz

INSPICJENTKA: Maria Lejman-Kasz

VIDEO: Przemysław Tokarski

ASYSTENTKA PRODUKCJI: Zuzanna Magda Melnyk

POMOC KRAWIECKA: Gaba Górecka

STAŻ W DZIALE PRODUKCJI: Łucja Żurek

OBSADA: Daniel Dobosz, Tomasz Nosinski, Maja Pankiewicz, Marcin Pempuś, Ewelina Żak

Czas trwania: 100 min bez przerwy
Premiera: 18.11.2022
Wiek: 10+

* Osobami uprawnionymi do zakupu biletów ulgowych (za okazaniem ważnej legitymacji) są: uczniowie i studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści, pracownicy instytucji oświatowych i kulturalnych, członkowie stowarzyszeń twórczych oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Bilety

Aktywne

ULGOWY - Balkon

25,00 zł
Do wyczerpania

Ulgowy

30,00 zł
Do wyczerpania

NORMALNY - Balkon

35,00 zł
Do wyczerpania

Normalny

40,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.