Biletomat Koncerty XIU XIU + THOR HARRIS (ex-SWANS)

Koncerty: XIU XIU + THOR HARRIS (ex-SWANS)

Bilety na koncert

XIU XIU + THOR HARRIS (ex-SWANS)

termin

Śr, 06 marca 2019 godz. 21:00

miejsce

Klub Dom
Piotrkowska 138/140, 90-062 Łódź

organizator

Klub Dom

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 18 sty 2019 10:35

40 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pon, 04 mar 2019 11:42

50 PLN

Wyprzedane 

📄XIU XIU - koncert odwołany

XIU XIU, THOR HARRIS

Dziś przymiotnik „kultowy” zużył się i stracił na znaczeniu, ale niewiele zespołów oprócz Xiu Xiu w pełni utożsamia to słowo. Założony w 2002 zespól stał się wehikułem dla bezkompromisowej i niekomfortowo osobistej muzyki rezydującego w Los Angeles multi-intrumentalisty Jamiego Stewarta oraz świty jego wpółpracowników, zarówno studyjnych jak i scenicznych. Przez ten czas Xiu Xiu zdobyło pokaźne grono wtajemniczonych fanów na całym świecie, dla których ta nazwa to nie muzyka, a styl życia. Mroczny, momentami wręcz ekstremalny wizerunek zespołu oraz oryginalne podejście do konstruowania utworów (znajdziemy tu choćby post-punk, avant-pop, elektronikę czy noise) sprawił, że zespół stał się rozpoznawalny na całym świecie, jednocześnie cały czas trzymając się konsekwentnie na uboczu i podążając własną ścieżką.

Xiu Xiu powróci do Polski by promować najnowsze dzieło “Girl with Basket of Fruit”, którego wydanie zaplanowano na luty 2019 roku. To powrót do bardziej brutalnych brzmień w porównaniu do poprzednika, czyli “Forget z 2017 roku. Płyta przepełniona jest napięciem, smutkiem i gniewem - uczuciami, które przenikneły na stałe w życie mas w ostatnim czasie. Także I na tej płycie pojawiają się goście: Eugene Robinson (Oxbow), Devin Hoff oraz haitańscy perkusiści Emmanuel Obi i Ayo Okafor.

Na koncertową inkarnację Xiu Xiu AD 2019 złoży się trio Stewart, Thor Harris (ex-Swans) oraz Jordan Gieger (Minus Story/Shearwater).

HYPERLINK "http://xiuxiu.org/"http://xiuxiu.org/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl