Przejdź do głównej treści strony

XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

01.10.2020, czwartek, 19:00
Centrum Kultury Dwór Artusa, Toruń Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

 

Otwarcie drzwi: 18:30
Start: 19:00

Zapraszamy na XVI - koncert Fundacji Platon. Do współpracy zaprosiliśmy zespół KROKE. Fundacyjny koncert już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia.

Koncert odbędzie się 1 października na dziedzińcu w Dworze Artusa o godz. 19.00.

Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne warto się spieszyć …

 

Otwarcie drzwi: 18:30
Start: 19:00

Zapraszamy na XVI - koncert Fundacji Platon. Do współpracy zaprosiliśmy zespół KROKE. Fundacyjny koncert już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia.

Koncert odbędzie się 1 października na dziedzińcu w Dworze Artusa o godz. 19.00.

Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne warto się spieszyć z kupnem biletów na to wyjątkowe wydarzenie -
Koncert pełni rolę podsumowania całorocznej działalności Fundacji i jest niezwykle ważnym elementem działalności toruńskich organizacji pozarządowych. To okazja do spotkania, rozmowy i zjednoczenia wokół wspólnych spraw. Fundacja Platon zajmuje się udzielaniem pomocy finansowej w postaci stypendium dla młodzieży. Powstała w 2005 roku, a bodźcem ku temu była tragiczna śmierć Jakuba Rumińskiego. Kuba zginął w 2004 r. w wypadku motocyklowym. Miał wówczas zaledwie 20 lat. Pomysłodawczynią założenia fundacji była mama licealisty - Hanna Rumińska. Wspieramy dzieci i młodzież w realizacji pasji oraz reagujemy na trudne życiowe sytuacje.

Od początku istnienia ideą zespołu KROKE było ciągłe szukanie czegoś nowego. KROKE (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoła i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl. KROKE to też jeden z pierwszych zespołów, który wyszedł ze swoją muzyką do publiczności. Muzyków można było spotkać na ulicach i w klubach krakowskiego Kazimierza, kiedyś żydowskiej części miasta. Grali kompozycje dla jednych całkiem nieznane, w innych zaś budzące wspomnienie świata, który dawno odszedł w zapomnienie.

XVI koncert Fundacji Platon został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Bilety

Wyprzedane

Standard

Standard

40,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.