Biletomat Koncerty XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

Koncerty: XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

Bilety na koncert

XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

termin

Czw, 01 października 2020 godz. 19:00

miejsce

Centrum Kultury Dwór Artusa
Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń

organizator

Fundacja Platon

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 01 paź 2020 16:00

40 PLN

Wyprzedane 

📄XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

KROKE

 

Otwarcie drzwi: 18:30
Start: 19:00

Zapraszamy na XVI - koncert Fundacji Platon. Do współpracy zaprosiliśmy zespół KROKE. Fundacyjny koncert już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia.

Koncert odbędzie się 1 października na dziedzińcu w Dworze Artusa o godz. 19.00.

Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne warto się spieszyć z kupnem biletów na to wyjątkowe wydarzenie -
Koncert pełni rolę podsumowania całorocznej działalności Fundacji i jest niezwykle ważnym elementem działalności toruńskich organizacji pozarządowych. To okazja do spotkania, rozmowy i zjednoczenia wokół wspólnych spraw. Fundacja Platon zajmuje się udzielaniem pomocy finansowej w postaci stypendium dla młodzieży. Powstała w 2005 roku, a bodźcem ku temu była tragiczna śmierć Jakuba Rumińskiego. Kuba zginął w 2004 r. w wypadku motocyklowym. Miał wówczas zaledwie 20 lat. Pomysłodawczynią założenia fundacji była mama licealisty - Hanna Rumińska. Wspieramy dzieci i młodzież w realizacji pasji oraz reagujemy na trudne życiowe sytuacje.

Od początku istnienia ideą zespołu KROKE było ciągłe szukanie czegoś nowego. KROKE (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoła i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl. KROKE to też jeden z pierwszych zespołów, który wyszedł ze swoją muzyką do publiczności. Muzyków można było spotkać na ulicach i w klubach krakowskiego Kazimierza, kiedyś żydowskiej części miasta. Grali kompozycje dla jednych całkiem nieznane, w innych zaś budzące wspomnienie świata, który dawno odszedł w zapomnienie.

XVI koncert Fundacji Platon został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl