Przejdź do głównej treści strony

Zajęcia z witrażu | Stacja Orunia

17.07.2024, środa, 10:00
Stacja Orunia - Gdański Archipelag Kultury, Gdańsk Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Witraż
środy – lipiec, siepień
70 zł / pojedyncze zajęcia

Warsztaty w technice witrażu Tiffany’ego. Na zajęciach uczymy się: ciąć szkło, posługiwać odpowiednimi narzędziami, tworzyć witrażową biżuterię, obrazki i inne ozdoby do domu. Zajęcia mają charakter indywidualny. Osoby początkujące bardzo często w kontakcie ze szkłem mają obawy, że mogą się skaleczyć więc bardzo …
Witraż
środy – lipiec, siepień
70 zł / pojedyncze zajęcia

Warsztaty w technice witrażu Tiffany’ego. Na zajęciach uczymy się: ciąć szkło, posługiwać odpowiednimi narzędziami, tworzyć witrażową biżuterię, obrazki i inne ozdoby do domu. Zajęcia mają charakter indywidualny. Osoby początkujące bardzo często w kontakcie ze szkłem mają obawy, że mogą się skaleczyć więc bardzo ważne jest oswojenie ich z nim, a przede wszystkim z bezpieczną obróbką szkła np. przełamywanie go. Niektóre osoby potrzebują na to trochę więcej czasu inne mniej. Priorytetem jest to, aby każdy przeszedł ten etap z sukcesem.

Podstawowy kurs witrażowy będzie trwał trzy miesiące (12 zajęć), w tym czasie uczestnicy zapoznają się z historią witrażownictwa, różnymi rodzajami witraży. Poznają wyposażenie pracowni witrażowej: materiały, narzędzia, maszyny. Uczą się bezpiecznej obróbki szkła. Zwieńczeniem kursu jest samodzielne wykonanie zawieszki witrażowej.

Po zakończeniu podstawowego kursu witrażownictwa istnieje możliwość kontynuowania
pracy w pracowni w ramach zajęć hobbystycznych.nW ramach zajęć hobbystycznych uczestnicy wykonują własne projekty, które akceptuje prowadzący zajęcia w oparciu dotychczasowe doświadczenie uczestnika. Osoby, które już mają doświadczenie witrażowe nie uczestniczą w podstawowym kursie witrażowym.

o prowadzącym:
Andrzej Kapica – od 2004 prowadzi własną pracownie witrażową. Członek stwowarzyszeń witrażowych The Stained Glass Association of America i The Association of Stained Glass Lamp Artists. W swoimi portfolio posiada wykonania witrażowe dla kościołów oraz prywatnych kientów z Niemczech, Anglii i Szwecji. Stypendysta MKiDN.

Bilety

Wyprzedane

Strefa 1

1 Dzień

70,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.