Przejdź do głównej treści strony

Zajęcia z witrażu | Stacja Orunia

31.07.2024, środa, 10:00
Stacja Orunia - Gdański Archipelag Kultury, Gdańsk Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Witraż
środy – lipiec, siepień
70 zł / pojedyncze zajęcia

Warsztaty w technice witrażu Tiffany’ego. Na zajęciach uczymy się: ciąć szkło, posługiwać odpowiednimi narzędziami, tworzyć witrażową biżuterię, obrazki i inne ozdoby do domu. Zajęcia mają charakter indywidualny. Osoby początkujące bardzo często w kontakcie ze szkłem mają obawy, że mogą się skaleczyć więc bardzo …
Witraż
środy – lipiec, siepień
70 zł / pojedyncze zajęcia

Warsztaty w technice witrażu Tiffany’ego. Na zajęciach uczymy się: ciąć szkło, posługiwać odpowiednimi narzędziami, tworzyć witrażową biżuterię, obrazki i inne ozdoby do domu. Zajęcia mają charakter indywidualny. Osoby początkujące bardzo często w kontakcie ze szkłem mają obawy, że mogą się skaleczyć więc bardzo ważne jest oswojenie ich z nim, a przede wszystkim z bezpieczną obróbką szkła np. przełamywanie go. Niektóre osoby potrzebują na to trochę więcej czasu inne mniej. Priorytetem jest to, aby każdy przeszedł ten etap z sukcesem.

Podstawowy kurs witrażowy będzie trwał trzy miesiące (12 zajęć), w tym czasie uczestnicy zapoznają się z historią witrażownictwa, różnymi rodzajami witraży. Poznają wyposażenie pracowni witrażowej: materiały, narzędzia, maszyny. Uczą się bezpiecznej obróbki szkła. Zwieńczeniem kursu jest samodzielne wykonanie zawieszki witrażowej.

Po zakończeniu podstawowego kursu witrażownictwa istnieje możliwość kontynuowania
pracy w pracowni w ramach zajęć hobbystycznych.nW ramach zajęć hobbystycznych uczestnicy wykonują własne projekty, które akceptuje prowadzący zajęcia w oparciu dotychczasowe doświadczenie uczestnika. Osoby, które już mają doświadczenie witrażowe nie uczestniczą w podstawowym kursie witrażowym.

o prowadzącym:
Andrzej Kapica – od 2004 prowadzi własną pracownie witrażową. Członek stwowarzyszeń witrażowych The Stained Glass Association of America i The Association of Stained Glass Lamp Artists. W swoimi portfolio posiada wykonania witrażowe dla kościołów oraz prywatnych kientów z Niemczech, Anglii i Szwecji. Stypendysta MKiDN.

Bilety

Aktywne

ULGOWY

15,00 zł
Do wyczerpania

NORMALNY

30,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.