Opis
środy – lipiec, siepień
70 zł / pojedyncze zajęcia
zajęcia przeznaczone dla osób dorosłych
pracownia czynna w godz. 12:00-20:00
Warsztaty w technice witrażu Tiffany’ego. Na zajęciach uczymy się: ciąć szkło, posługiwać odpowiednimi narzędziami, tworzyć witrażową biżuterię, obrazki i inne ozdoby do domu. Zajęcia mają charakter indywidualny. Osoby początkujące bardzo często w kontakcie ze szkłem …
środy – lipiec, siepień
70 zł / pojedyncze zajęcia
zajęcia przeznaczone dla osób dorosłych
pracownia czynna w godz. 12:00-20:00
Warsztaty w technice witrażu Tiffany’ego. Na zajęciach uczymy się: ciąć szkło, posługiwać odpowiednimi narzędziami, tworzyć witrażową biżuterię, obrazki i inne ozdoby do domu. Zajęcia mają charakter indywidualny. Osoby początkujące bardzo często w kontakcie ze szkłem mają obawy, że mogą się skaleczyć więc bardzo ważne jest oswojenie ich z nim, a przede wszystkim z bezpieczną obróbką szkła np. przełamywanie go. Niektóre osoby potrzebują na to trochę więcej czasu inne mniej. Priorytetem jest to, aby każdy przeszedł ten etap z sukcesem.
Podstawowy kurs witrażowy będzie trwał trzy miesiące (12 zajęć), w tym czasie uczestnicy zapoznają się z historią witrażownictwa, różnymi rodzajami witraży. Poznają wyposażenie pracowni witrażowej: materiały, narzędzia, maszyny. Uczą się bezpiecznej obróbki szkła. Zwieńczeniem kursu jest samodzielne wykonanie zawieszki witrażowej.
Po zakończeniu podstawowego kursu witrażownictwa istnieje możliwość kontynuowania
pracy w pracowni w ramach zajęć hobbystycznych.nW ramach zajęć hobbystycznych uczestnicy wykonują własne projekty, które akceptuje prowadzący zajęcia w oparciu dotychczasowe doświadczenie uczestnika. Osoby, które już mają doświadczenie witrażowe nie uczestniczą w podstawowym kursie witrażowym.
o prowadzącym:
Andrzej Kapica – od 2004 prowadzi własną pracownie witrażową. Członek stwowarzyszeń witrażowych The Stained Glass Association of America i The Association of Stained Glass Lamp Artists. W swoimi portfolio posiada wykonania witrażowe dla kościołów oraz prywatnych kientów z Niemczech, Anglii i Szwecji. Stypendysta MKiDN.