Przejdź do głównej treści strony

Arboretum Kórnickie

13.09.2023, wednesday, 10:00
Arboretum w Kórniku, Kórnik Zamkowa, 62-035 Kórnik
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Arboretum Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk to kolekcja roślin drzewiastych (drzew, krzewów, krzewinek i wielu pnączy) zarówno naturalnie występujących w naszym kraju, jak i obcego pochodzenia, oraz wyhodowanych odmian ozdobnych. Arboretum Kórnickie jest najstarszą i jedną z najbogatszych kolekcji roślin drzewiastych w Polsce i w Europie Środkowej. Założone blisko 200 …
Arboretum Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk to kolekcja roślin drzewiastych (drzew, krzewów, krzewinek i wielu pnączy) zarówno naturalnie występujących w naszym kraju, jak i obcego pochodzenia, oraz wyhodowanych odmian ozdobnych. Arboretum Kórnickie jest najstarszą i jedną z najbogatszych kolekcji roślin drzewiastych w Polsce i w Europie Środkowej. Założone blisko 200 lat temu przez Tytusa Działyńskiego na terenie parku otaczającego Zamek. Obecnie jest częścią Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk.
W Arboretum zobaczyć można, w zależności od pory roku, kwitnące magnolie, lilaki, różaneczniki i azalie czy hortensje, a oprócz nich wielu „drzewiastych przybyszy” z licznych stron świata. Kolekcja obejmuje łącznie około 3000 taksonów.
Arboretum można zwiedzać samodzielnie lub podczas wycieczek z przewodnikiem, zielonych lekcji, warsztatów oraz zajęć dla seniorów. Na terenie ogrodu znajduje się polana edukacyjna, ścieżki dydaktyczne oraz plac zabaw. Corocznie organizowane są specjalne wydarzenia tematyczne: dni magnolii, dni lilaków, dni różaneczników i azalii, barwy jesieni oraz plenerowe wydarzenia kulturalne np. Letni Festiwal Muzyka z Kórnika. Arboretum znajduje się w sąsiedztwie Zamku Kórnickiego.
Więcej na: https://www.idpan.poznan.pl/index.php/arboretum

Adres: ul. Zamkowa 5, 62-035 Kórnik

Bilet normalny:
12 zł w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca
10 zł poza tym okresem

Bilety ulgowy:
9 zł w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca
7 zł poza tym okresem

Bilet ulgowy przysługuje (na podstawie stosownych dokumentów):
• dzieciom w wieku szkolnym
• studentom
• osobom niepełnosprawnym
• opiekunowi osoby niepełnosprawnej
• emerytom i rencistom

Uwaga: Bilet wstępu do obiektu zakupiony za pośrednictwem serwisu Bilety24 jest ważny przez 5 dni od wskazanego terminu i daje możliwość wejścia do obiektu w jednym z tych dni. Jeśli przynajmniej jeden dzień z okresu ważności biletu obejmuje okres od 1 kwietnia do 30 czerwca, obowiązuje wyższa cena biletu.

Bilety

Wyprzedane

Strefa 1

BILET ULGOWY

7 zł

Strefa 1

BILET NORMALNY

10 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.