Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Concerts EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) – KONCERT

Concerts: EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) – KONCERT

Tickets for Concert

EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) – KONCERT

date

Sun, 10 December 2017 time 20:00

venue

Jazz Club Hipnoza
Plac Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice

promotor

More Music Agency

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Sat, 09 dec 2017 23:59

35 PLN

Sold out 

📄EABS zagrają w Katowicach

Marek Pędziwiatr: keys, vocal
Adam Kabacinski / Paweł Stachowiak: bass, moog
Marcin Rak: drums
Spisek Jednego: scratch
Vojto Monteur: electric guitar
Olaf Węgier: sax
Jakub Kurek: trumpet

start: 20:00

EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) – KONCERT

Po bardzo dobrym koncercie podczas ostatniej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice, zapraszamy tym razem do Hipnozy na koncert EABS (Electro Acoustic Beat Sessions).
O wrocławskim septecie w ostatnich miesiącach jest niezwykle głośno za sprawą świetnie przyjętego, debiutanckiego albumu „Repetitions”. EABS to próba nowego podejścia do jazzu przez pryzmat hip-hopowego brzmienia, na którym wychowali się muzycy. Łącząc wpływy soulu, funku, hiphopu, elektroniki i świeżego podejścia do kompozycji, zespół stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask, nie zwracając uwagi na panującą etykietę, wciąż poszukując i eksperymentując.

W ostatnich latach wyraźnie widoczny jest renesans jazzu wśród mainstreamowej publiki, czego dowodem jest popularność artystów zza oceanu takich jak Kamasi Washington i kolektywu The West Coast Get Down czy zespołu BadBadNotGood. Również w Europie można mówić o nowej fali lub wręcz o renesansie jazzu, którego przedstawicielami są zbierający coraz większe uznanie i rozgłos brytyjscy muzycy jak duet Yussef Kamaal, Shabaka Hutchings, Ruby Rushton oraz Moses Boyd. Ukłon w stronę klasyki sprzed kilkudziesięciu lat wraz z nowym brzmieniem muzyki współczesnej tworzy zupełnie nową jakość. Takim też składem jest wrocławski septet EABS, który kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie autorskie podejście do utartych muzycznych standardów. Wielu pewnie powie, że to już nawet nie jest jazz.

Debiutancki krążek EABS pt. "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu - Krzysztofowi Komedzie. "Repetitions" to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego. Album jest sumiennie wyselekcjonowaną dawką utworów zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów, animacji oraz kompozycji ilustrujących wiersze polskich poetów recytowanych po niemiecku. Starannie dobrane kompozycje, konteksty filmów z których pochodzi muzyka, a także teksty Marka Pędziwiatra tworzą z krążka "Repetitions" pewnego rodzaju concept album o kondycji ludzkiej duszy w XXI w.

Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzyczynych. Album przez niespełna dwa miesiące od premiery zebrał blisko 30 recenzji i kilka pozytywnych artykułów. Rozpisywano się o nim zarówno w mediach lifestyle'owych, na szeroko pojętych portalach muzycznych jak i w środowisku jazzowym. W tygodniku Polityka ukazał się bardzo obszerny artykuł o zespole w kontekście światowego renesansu jazzu.

Zespół swój debiutancki materiał prezentował już na dużych festiwalach - Spring Break w Poznaniu, XJazz w Berlinie, Good Vibe w Koszalinie czy Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Oprócz tego EABS można było usłyszeć w ramach prestiżowych wydarzeń jak Giganci Polskiego Jazzu gdzie zespół występował wspólnie z Michałem Urbaniakiem, a także w legendarnym Studio S1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

EABS to tegoroczny laureat „EMOCJI", nagrody przyznawanej przez Radio Wrocław KULTURA, w kategorii MUZYKA za kreatywne i nowoczesne rekonstruowanie muzycznej przeszłości, którego można doświadczyć odsłuchując debiutanckiego albumu grupy - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda). Wcześniej projekt został wyróżniony nagrodą WARTO przyznawaną przez Gazetę Wyborczą.

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl