Description
Już 4 listopada powraca najbardziej elektryzująca impreza Katowic! Podczas całonocnego maratonu w dawnej siedzibie klubu Elektro wystąpią mistrzowie głębokiego techno i emocjonującej elektroniki.
Londyński producent Rival Consoles bywa porównywany do takich kompozytorów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy tradycyjne, akustyczne brzmienia z dźwiękami syntezatorów i …
Już 4 listopada powraca najbardziej elektryzująca impreza Katowic! Podczas całonocnego maratonu w dawnej siedzibie klubu Elektro wystąpią mistrzowie głębokiego techno i emocjonującej elektroniki.
Londyński producent Rival Consoles bywa porównywany do takich kompozytorów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy tradycyjne, akustyczne brzmienia z dźwiękami syntezatorów i komputerów, nadając im duszę i jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Tej samej nocy wystąpi też duet Barker & Baumecker, czyli czołówka berlińskiego techno. Obaj panowie są głęboko związani z Berghain i Ostgut Ton, a prezentowane przez nich brzmienie to esencja ciężkiego i mrocznego młócenia. Luigi Tozzi to mistrz hipnotycznego, głębokiego grania. Jego pełne emocji hybrydowe sety olśniewają rozbudowanymi teksturami dźwiękowymi i atmosferycznymi przestrzeniami. Rzymski producent zagra w formule live. Z kolei Etapp Kyle to mistrz mrocznego brzmienia spod znaku Berghain, który nigdy nie traci tanecznego groove’u, za to urzeka subtelnymi melodiami. Nie zabraknie także niezwykle kreatywnych kobiet. Pochodząca z Monachium Polygonia to niekoronowana królowa głębokiego techno, która czaruje mistyczną atmosferą, wysoką jakością produkcji i zawiłymi rytmami. Dołączy do niej również mieszkająca w Polsce ukraińska didżejka Anna Borsuk, która specjalizuje się w połamanych rytmach muzyki basowej. Najbardziej inspirują ją takie gatunki jak electro, breaks, acid, ghetto, bass, jungle i rave. Obie artystki wprowadzą silny pierwiastek kobiecy do programu Elektroklub IX.
To wciąż nie koniec ujawniania programu imprezy. Kolejnych artystów poznamy już niebawem. Bilety na Elektroklub IX pozostają do nabycia. Warto zdecydować o ich zakupie jak najwcześniej, bo ich liczba będzie limitowana.
Po sukcesie zeszłorocznej edycji Elektroklub ponownie nawiedzi miejsce, w którym zaczęła się jego historia. W budynku, w którym do dziś mieści się Jazz Club Hipnoza, przez wiele pamiętnych lat działał klub Elektro. Było to miejsce słynnych imprez, gdzie w każdy weekend grała najświeższa elektronika. Tam po raz pierwszy w Katowicach wystąpili tacy artyści, jak Sascha Ring, bardziej znany jako Apparat. Grywali tam również Plaid, Clark, Luke Vibert, Max Tundra, Jamie Lidell i wielu innych. Od tamtych czasów wiele się wydarzyło, ale na przekór przeciwnościom losu tradycja klubu Elektro jest kontynuowana. Przez ostatnie lata odbyło się osiem edycji Elektroklub, na których zagrali m.in. Ricardo Villalobos, Henrik Schwarz, Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Zbliżająca się dziewiąta edycja będzie kontynuować ten bezkompromisowy kierunek muzyczny. Na dwóch osobnych scenach zagrają fascynujący artyści współczesnej sceny elektronicznej. Wydarzenie dopełni rozbudowana scenografia i klimatyczne multimedia.
Na jeden wieczór Jazz Club Hipnoza połączy się z korytarzami, salami i zaułkami dawnego Centrum Kultury Katowice (obecnie Katowice Miasto Ogrodów). W ten sposób powstanie przestrzeń, która na długie godziny wchłonie fanów odrywania się od rzeczywistości, a wypełni ją świeże, bezkompromisowe techno i ambitna elektronika.
ARTYŚCI:
Etapp Kyle
Muzyka elektroniczna od dawna spogląda poza rytm i melodię w kierunku przestrzeni jako wymiaru muzycznego. W ciągu ostatnich kilku lat Etapp Kyle połączył hipnotyczne techno z obsesją na punkcie przestrzennych właściwości dźwięku. To audiofilskie podejście do techno, które rozbrzmiewało z soundsystemów najbardziej szanowanych instytucji i festiwali techno na świecie.
Urodzony w 1987 roku i wychowany w małym miasteczku w zachodniej Ukrainie, Etapp został wykształcony jako muzyk klasyczny, zanim jego pierwsze wyjście do klubu jako nastolatek na stałe zmieniło jego muzyczną trajektorię. Wkrótce postanowił nauczyć się DJ-owania, spędzając kolejne lata studiując informatykę w Czerniowcach. Ryzyko i poświęcenie w końcu się opłaciły. Przeprowadzka do Moskwy utorowała mu drogę do pierwszej rezydencji w ARMA 17, gdzie doskonalił swoje rzemiosło jako DJ i skupił się na mrocznym i przestrzennym techno, z którego jest obecnie znany.
Przypadkowe spotkanie z Benem Klockiem podczas podróży do Berlina zaowocowało kolejnymi wydawnictwami w wytwórni Klockworks i ugruntowało pozycję Etappa jako producenta z uchem do szczegółów. Ta reputacja została jeszcze bardziej ugruntowana po dołączeniu do Ostgut Booking, wydaniu EP-ki dla Unter ton i udziale w rocznicowych kompilacjach Ostgut Ton. Na solowym debiucie Etapp zaoferował nieskazitelne i odkrywcze krajobrazy science fiction, jednocześnie zręcznie unikając międzygalaktycznych klisz techno. Zzarówno w swoich produkcjach, jak i setach DJ-skich udaje mu się przekazać nie tylko estetykę, ale także fizyczne doświadczenie klubu.
https://www.facebook.com/etappkyle
https://www.instagram.com/etappkyle/
https://soundcloud.com/etappkyle
Luigi Tozzi
Wychowany w Rzymie DJ i producent, który czerpie inspiracje z ponadczasowego włoskiego brzmienia. W ciągu kilku ostatnich lat wyrobił sobie markę jako jeden z najchętniej wybieranych DJ-ów w Europie. O jego popularności zadecydowała jego własna wizja deep techno, która czerpie zarówno z ambientu i dubu, jak i parkietowej energii. Pełna emocji atmosfera wirującego dubu nadaje niepowtarzalną teksturę jego produkcjom. Tozzi publikuje głównie nakładem szwedzkiej wytwórni Hypnus, która wydała serię jego EP-ek i albumów, w tym doskonale przyjęty przez krytykę debiutancki album Deep Blue: Volume 2 w 2016 roku. Tozzi blisko współpracuje także z takimi labelami, jak Non Series, Mental Modern i Outis Music, wydając zarówno solo, jak w kooperacji z Dino Sabatinim. Niezachwiane zaangażowanie Tozziego w jego brzmienie doprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj, do najlepszych klubów na całym świecie. Jego unikalne, hybrydowe brzmienie DJ i producenta pozwala mu dalej ewoluować i eksperymentować jako artysta.
https://www.facebook.com/LuigiTozziMusic
https://soundcloud.com/luigitozzi
Pseudonim, pod którym ukrywa się Ryan Lee West. Londyński producent zasłynął dzięki unikalnej umiejętności nadawania duszy i atmosfery najbardziej chłodnym dźwiękom syntezatorów. Porównywany do takich artystów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy akustyczne brzmienia z elektroniką. Zafascynowany dźwiękiem od najmłodszych lat, studiował inżynierię dźwięku w rodzinnym Leicester. Od początku kariery rozwijał eksperymenty z szeroką paletą elektronicznych brzmień. Po wielokrotnych występach w tak prestiżowych miejscach, jak Tate i stworzeniu specjalnego show audiowizualnego dla Boiler Room, Rival Consoles opracował obecny liveact. Ostatnie wydawnictwo artysty to opublikowany jesienią 2022 roku album „Now Is”. W tym samym roku ukazała się jego ścieżka dźwiękowa do produkcji Netflixa zatytułowanej ”El Caso Figo”.
https://www.facebook.com/rivalconsoles/
https://soundcloud.com/rivalconsoles
Barker & Baumecker
Międzynarodowy duet producentów z Berlina, który tworzą Sam Barker oraz Andreas Baumecker. Wspólnie penetrują najdalsze i najgłębsze odsłony muzyki techno. Inspiruje ich dub, ale także IDM, trance,. Ich pasją jest kolekcjonowanie syntezatorów i innych urządzeń do produkcji muzyki elektronicznej. Panowie współdzielą studio z Nickiem Höppnerem. Podobnie jak ich kolega są głęboko związani są z Berghain. Duet narodził się na bazie przyjaźni zawartej podczas wspólnej pracy przy organizacji koncertu Autechre w tym kultowym berlińskim klubie. Barker pracował wówczas jako agent bookingowy, a nd_baumecker od lat związany był ze środowiskiem Ostgut Ton, z którego narodził się właśnie klub Berghain. Debiutancka EP-ka duetu ukazała się w 2010 roku, a od tamtego czasu duet zdążył opublikować dwa albumy solowe i serię singli. Ostatnie wydawnictwo pod szyldem Barker & Baumecker to EP-ka „Strung” z maja 2023 roku.
https://www.facebook.com/barker.baumecker
https://soundcloud.com/barker-baumecker
Polygonia
Multidyscyplinarny projekt muzyczno-artystyczny stworzony przez Lindsey Wang z Monachium w Niemczech. Jej pejzaże dźwiękowe emanują mistyczną, organiczną atmosferą, wysoką jakością produkcji i charakteryzują się zawiłymi i fascynującymi rytmami. Spektrum muzyczne Polygonii nie ma ograniczeń pod względem BPM. Jej główne zainteresowania w zakresie kierunków gatunkowych obejmują Techno, Downtempo i Ambient. Wiele inspiracji czerpie z natury, a także z głębokiej wiedzy na temat instrumentów i teorii muzyki, która odgrywa główną rolę w jej produkcjach.
Polygonia grała już jako DJ i sety na żywo w wielu prestiżowych międzynarodowych miejscach. Obecnie regularnie odwiedza Tresor lub Berghain w Berlinie, a ponadto w 2023 roku rozpoczęła rezydenturę w monachijskim klubie BLITZ. Wraz z artystami Dycide i MTRL założyła w 2018 roku kolektyw i wytwórnię IO. W 2021 roku Polygonia uruchomiła z muzykami Niklasem Bühlerem i Moritzem Stahlem wspólny projekt Lyder, skupiający się na fuzji jazzu i muzyki elektronicznej. W lipcu 2022 założyła własną wytwórnię QEONE.
https://soundcloud.com/polygonia
https://www.facebook.com/polygoniamusicandart/
Anna Borsuk
Pochodząca z Kijowa i mieszkająca w Warszawie DJ-ka i promotorka młodej generacji. Ma szerokie zainteresowania muzyczne, a w swoim graniu stara się ukazywać szczególny urok ukraińskiej sceny undergroundowej. Aktualnie najbardziej inspirują ją takie gatunki jak electro, breaks, acid, ghetto, bass, jungle i rave, ale szpera w poszukiwaniu nowych brzmień również w gatunkach typu rominimal, minimal breaks, groove i house. Członkini kolektywów SOJUZ i MRIJA, występowała w najważniejszych klubach w Polsce. Jest rezydentką klubów K-Bar Powiśle w Warszawie; wcześniej rezydowała m.in. we wrocławskim Transformatorze i Ulicy Elektryków w Gdańsku. Po jej debiucie w 2021 roku na festiwalu LAS, w 2022 roku zagrała m.in. na festiwalach Instytut, Up To Date i Garbicz. Aktualnie zajmuje się animacją artystycznego kolektywu Dżem i jest dyrektorką artystyczną klubu K-Bar Powiśle. Prowadzi cykle imprez MRIJA, w którym promuje undergroundową muzykę ukraińską i CANDYFLIP, skupiający się na dźwiękach breaks i ghetto.
https://www.facebook.com/anna.booorsuk/
https://soundcloud.com/annaborsuk
A_GIM
Jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. Twórca projektów Oszibarack i Nervy, Agim Dżeljilji obecnie eksploruje brzmienia pulsującego, rytmicznego techno, niekiedy skręcającego w stronę brudnego industrialu. W 2017 zadebiutował solową EP „Votulia”. Sporadyczne występy w duecie z Deasem zaowocowały założeniem wspólnego projektu Blooma, którego materiał ukazał się w hiszpańskim labelu Suara. W 2020 roku nakładem Pias Poland And Eastern Europe ukazał się album producencki Agima, na który składała się muzyka przygotowana pierwotnie na potrzeby gry „This is The Zodiac Speaking”. Jego ostatnie wydawnictwo to EP „Runfunk”.
https://www.facebook.com/AGIMDZE
https://open.spotify.com/artist/2rfP10XRD7iO8GbSQg0Dku