Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Festivals X IMPROFEST 2022 | KRAKÓW

Festivals: X IMPROFEST 2022 | KRAKÓW

Tickets for festival

X IMPROFEST 2022 | KRAKÓW

date

Wed, 02 nov 2022 time 21:30 - Sun, 06 nov 2022 time 23:59

promotor

Fundacja Academica

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


KARNET 02 - 06.11 (wszystkie wydarzenia)

I Pula

available to
Sun, 02 oct 2022 23:59

139 PLN

Sold out


02.11 - GODZ. 21:30 - KLUB ZAŚCIANEK "Stary, dobry dżem"

I Pula

available to
Wed, 02 nov 2022 17:00

20 PLN

Sold out


03.11 - GODZ. 21:30 - KLUB ZAŚCIANEK "Bój zażarty!"

I Pula

available to
Thu, 03 nov 2022 17:00

20 PLN

Sold out


04.11 - GODZ. 18:00 - KLUB STUDIO "ImproFest Piątek"

I Pula

available to
Sun, 02 oct 2022 23:59

45 PLN

Sold out


05.11 - GODZ. 18:00 - KLUB STUDIO "ImproFest Sobota"

I Pula

available to
Sun, 02 oct 2022 23:59

45 PLN

Sold out


06.11 - GODZ. 17:00 - KLUB STUDIO "ImproFest Niedziela"

I Pula

available to
Sun, 02 oct 2022 23:59

45 PLN

Sold out


KARNET 02 - 06.11 (wszystkie wydarzenia)

II Pula

available to
Wed, 02 nov 2022 17:00

159 PLN

Sold out


04.11 - GODZ. 18:00 - KLUB STUDIO "ImproFest Piątek"

II Pula

available to
Fri, 04 nov 2022 17:00

55 PLN

Sold out


05.11 - GODZ. 18:00 - KLUB STUDIO "ImproFest Sobota"

II Pula

available to
Sat, 05 nov 2022 17:00

55 PLN

Sold out


06.11 - GODZ. 17:00 - KLUB STUDIO "ImproFest Niedziela"

II Pula

available to
Sun, 06 nov 2022 18:00

55 PLN

Sold out 

📄Kup bilet na IMPROFEST już w listopadzie w Krakowie!


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

ImproFest to jeden z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy improwizatorów z całego kraju i z zagranicy. Podczas każdego z występów spektakle, skecze, piosenki tworzone są spontanicznie, w oparciu o ustalone zasady i sugestie widowni. Żaden inny spektakl nie daje widzom takiej władzy nad wykonawcami i nie gwarantuje takiej zabawy, jak improwizacja.

Dziesiątą edycję festiwalu ImproFest uświetnią teatry improwizacyjne z całej Polski. Gośćmi specjalnymi będą znakomici improwizatorzy z Francji, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
Festiwalowe wydarzenia z programu głównego, odbywać się będą w krakowskim Klubie Studio (4-6.11), a wydarzenia towarzyszące odbędą się w klubie Zaścianek 2 i 3 listopada.
Więcej informacji: www.improfest.pl

Karnet na festiwal obejmuje wydarzenia:
02.11 śr 21.30 "Stary, dobry dżem (Komedia improwizowana)” - Klub Zaścianek
03.11 czw 21.30 “Bój zażarty! (improwizowany turniej komediowy)” - Klub Zaścianek
04.11 pt 18.00 “ImproFest - Piątek” - Klub Studio
04.11 pt 22.30 “Nocne improwizacje” - Klub Studio
05.11 pt 18.00 “ImproFest - Sobota” - Klub Studio
05.11 pt 22.30 “Nocne improwizacje” - Klub Studio
06.11 pt 17.00 “ImproFest - Niedziela” - Klub Studio


02.11 śr 21.30 "Stary, dobry dżem (Komedia improwizowana)” - Klub Zaścianek

Zapraszamy na wieczór komediowy, w którym mieszanka krakowskich (i nie tylko!) improwizatorów rozbawi Cię do łez! Przyjdź i zobacz dynamiczne skecze komediowe tworzone na Twoich oczach! Będzie szybko, błyskotliwie i bardzo, bardzo śmiesznie!


03.11 czw 21.30 “Bój zażarty! (improwizowany turniej komediowy)” - Klub Zaścianek

To niezapomniany wieczór, podczas którego rozegra się wielka rywalizacja o Twój śmiech! Na Twoich oczach, na żywo, śmiałkowie i śmiałkinie z całej Polski będą mierzyć się ze sobą w szalonych konkurencjach komediowych. Zabawni będą wszyscy, ale zwycięskie miejsce jest tylko jedno… I wskażesz je właśnie Ty!


04.11 pt 18.00 “ImproFest Piątek” (Koncert otwarcia, Impro Teatr Bezczelny, Grupa AD HOC) - Klub Studio

Koncert otwarcia:
Grupa AD HOC (Kraków), Grupa Ludzi (Kraków), Impro Teatr Bezczelny (Lublin), Niplodram (Warszawa), IMPROKRACJA (Wrocław), Christian Capozzoli (USA), Vid Sodnik (Słowenia), Timothée Ansieau (Francja), Liz Peters (UK).
Tegoroczny ImproFest zacznie się od mocnego akcentu! Podczas jednego koncertu wszyscy artyści tegorocznej edycji wejdą na scenę, by zaprezentować się krakowskiej publiczności. Doskonała okazja, żeby zobaczyć wszystkie grupy w krótkich odsłonach!

Impro Teatr Bezczelny - "Sceny domowe"
Impro Teatr Bezczelny - bez reżysera, bez scenariusza, bez przygotowanych ról – bezczelnie! Teatr improwizowany w całej okazałości, oparty na interakcji z widzem i niepowtarzalności. Poważny zabawnie, zabawny na poważnie. Na improwizowanej scenie wiercą się od 2008 roku. Pierwotnie i legendarnie jako No Potatoes Improv Teatr, od 2015 w ramach kolektywu Bezczelni. Skład zmienny na przestrzeni lat, ale z niezmiennym 4-osobowym trzonem specjalizującym się w spektaklach krótkich i długich form - pełnych energii, wyraźnych historii i bohaterów, abstrakcji, puent lub ich braku. Uwielbiają bawić się treścią i formą, tworzyć autorskie formaty, seriale improwizowane, projekty, warsztaty i szkolenia. Ogranicza ich tylko ich bezczelna wyobraźnia. Dają się zobaczyć tu: FB / IG / YT, ale ładniejsi są na żywo.

“Sceny Domowe” - czyli spektakl o życiu, które tocząc się w zaciszu domu, w rękach improwizatorów nabiera przeróżnych barw. Wynoszenie śmieci, niedzielny obiad, odrabianie lekcji stają się tłem improwizowanego ciągu nieprzewidywalnych scen, które nigdy więcej nie ujrzą światła dziennego. Komedia codzienności od potwornie nudnej rutyny po granice absurdu. Zwyczajna niezwyczajność. Kiedy dom jest teatrem, a zwyczajne życie spektaklem.

Grupa AD HOC - “AD HOC gości”
Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami z m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych.

“AD HOC gości…”
Z okazji 10-tej edycji festiwalu gospodarze postanowili zaprosić gości do wspólnego występu scenicznego! Goście nie przyjdą oczywiście z gołymi rękami - zadaniem każdego z nich będzie przygotować wyzwanie improwizacyjne, które potem wspólnie z AD HOKami będzie musiał wykonać na scenie. Będzie zaskakująco, będzie inspirująco, będzie śmiesznie!


05.11 sb 18.00 “ImproFest Sobota” (Alan, Timo and Vid show, IMPROKRACJA, Grupa Ludzi, Duety w ciemno) - Klub Studio

Alan, Timo and Vid show (ENG) - “Who would you pick?”
Timo, Alan i Vid to trzech przyjaciół, którzy znają się z Ohany - międzynarodowej organizacji improwizatorów, która zrzesza ludzi z ponad 20 krajów. Spotykają się trzy razy w roku by pracować nad różnymi zagadnieniami i dzielić się swoim podejściem do improwizacji. Po latach wspólnej pracy ta trójka zdecydowała stworzyć projekt, który odda ich osobowości sceniczne i pokaże charakter zachodniej, południowej i środkowej Europy. Ich francusko-słoweńsko-polska chemia na pewno Cię poruszy! Jest to bardzo częste, że widownia chce wziąć jednego z nich po występie do domu.

Alan Pakosz (Polska) - członek grupy AD HOC i artystyczny dyrektor ImproFest’u.
Vid Sodnik (Słowenia) - artystyczny dyrektor IGLU – Improvisational Theatre of Ljubljana, prowadzi szkołę improwizacji, pracuje jako prezenter w Slovenian National Television.
Timothée Ansieau (Francja) - artystyczny dyrektor Eux compagnie d’improvisation od 2010 .

“Who would you pick?”
Podczas tego spektaklu publiczność często będzie musiała odpowiedzieć na pytanie: Kogo byście wybrali? (Who would you pick?). Improwizatorzy będą starali się przekonać widzów by to właśnie ich wybrali do określonych zadań, czy sytuacji. Każdemu z nich zależy na tym by to on został wybrany, zatem szykuje się bezpardonowa walka o względy publiczności. Spektakl szalony, śmieszny, luźny w formie. Nie można go przegapić.

Premiera - Impro Amsterdam Festival (2019)
IMPROKRACJA - "Nie ufaj nikomu"

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce pierwszych grup w Polsce, które prezentują ten rodzaj teatru. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów. Tworzymy komedię, która zostaje w widzu na długo po spektaklu. Dlaczego? Improwizujemy ją do sugestii publiczności, która na żywo widzi jak z tematów im bliskich, codziennych tworzymy spektakl dedykowany specjalnie dla nich.

"Nie ufaj nikomu" to długa, fabularna historia z tajemniczym wydarzeniem w tle, wpływającym na wszystkich bohaterów. Jeśli jesteście fanami przygód Sherlocka Holmesa czy historii rodem z powieści Agathy Christie, nie może Was zabraknąć w klubie Studio 5.11! Każda scena będzie dla naszych bohaterów wyzwaniem, w którym będą balansować na granicy życia i śmierci...

Grupa Ludzi - “Bardzo dziwne związki”
Grupa Ludzi to krakowski kolektyw komików, którym zamarzyły się eksperymenty z formatami scenicznymi. Grają dla ludzi i o ludziach! Ich spektakle wypełnione są emocjami, namiętnościami i marzeniami, które czasami mogą się ziścić, a czasami muszą prysnąć jak mydlana bańka.

“Bardzo Dziwne Związki”
Nasz spektakl, to kolaż scen na temat związków. Różnych związków. Tych międzyludzkich, tych zawodowych, tych frazeologicznych. Tych otwartych i tych ekskluzywnych. Tych z motylkami w brzuchu i tych zastygłych jak lawa. Sceny, które zagramy, mogą się ze sobą łączyć, wyjaśniać i wzajemnie komentować. Całość przeplatana będzie odrobiną grupowego szaleństwa, machaniem rękoma i dużą ilością śmiechu.

“Duety w ciemno”
W sobotni wieczór poznacie 12 śmiałków, którzy dopiero na scenie dowiedzą się z kim zagrają 10 minutowy duet improwizowany! Czar improwizowanych par! Zaskoczenia, zderzenie stylów i premierowe składy! "Must see" tegorocznej edycji!


6.11 nd 17.00 “ImproFest Niedziela" (Niplodram, Klancyk, Maestro show) - Klub Studio

Niplodram - “Niplodram POSTAPOKALIPSA”
Stwierdziliśmy, że, co jak co, ale w komedii to się ograniczać nie będziemy. Dlatego właśnie kręcimy śmieszne filmy do internetów, piszemy i wystawiamy spektakle komediowe, zajmujemy się improwizacją i robimy komiksy. Kochamy różnorodność, więc w naszym składzie znajdziecie komików, aktorów, operatora, reżysera dźwięku, programistę, polonistkę, socjologa i kompozytorkę. Sztuki komediowej uczyliśmy się od trenerów z całego świata (m.in. z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii), a doświadczenie zbieraliśmy w telewizji, teatrze i na festiwalach komediowych w całej Polsce. Uwielbiamy opowiadać historie, więc impro zaczęliśmy od długich spektakli i dopiero od niedawna wprowadzamy też krótsze formy.

W 2022 nikt nie spodziewał się tego, co nadejdzie. Katastrofa ekologiczna / obcy / substancje radioaktywne / meteoryty sprawiły, że z powierzchni Ziemi zniknęły wszystkie... no właśnie! Co? O tym zadecydujecie Wy!! Bo brak sokowirówek, łyżek do butów lub trytytek spowoduje, że w rok stracimy 95% populacji. Nieliczni, którzy przetrwają, skryją się w schronach i będą próbowali dostosować się do nowej rzeczywistości. Gdzie nie spojrzeć, tam tylko piach / woda / mutanty. W świecie, w którym scavengersi chcą sprzedać cię na targu niewolników, a główny watażka planuje przejąć władzę w miasteczku, my nadal próbujemy robić impro.

Klancyk - "7 łatwych utworów"
Jesteśmy jednymi z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istniejemy z grubsza od 2006 roku. Nasze spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i  absurdalnego poczucia humoru. W każdy piątek występujemy na scenie Klubu Komediowego w Warszawie. W inne dni w innych miejscach. Jesteśmy współtwórcami nowej warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof — Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema). Współpracowaliśmy m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357.

Produkujemy komediowy podcast „Codzienne trudności”.
"7 łatwych utworów"
Ten spektakl wziął się ze zmęczenia. Graliśmy od dziesięciu lat i przestawaliśmy się zaskakiwać. Chcieliśmy grać inaczej, wolniej. Chcieliśmy grać w kontakcie i z każdym z nas z osobna. Tak powstało "7 łatwych utworów" - spektakl niezwiązanych z sobą scen dwuosobowych i nasz ulubiony format, który w repertuarze mamy od 2017 roku. Razem z publicznością stworzymy playlistę, której fragmenty zainspirują kilkuminutowe historie dwojga bohaterów w przełomowych i całkiem zwyczajnych momentach ich życiorysów. Poprowadzą nas nieodgadnione skojarzenia z piosenką – czasem tekst, czasem nastrój albo gatunek, a czasem coś, co siedzi tylko w naszych głowach.

“Maestro show” (ENG)
“Maestro show” to wyjątkowy koncert w którym improwizatorzy walczyć będą o punkty i uznanie widowni. Reżyser występu (Vid Sodnik) będzie dawał zadania improwizatorom na scenie, a publiczność będzie oceniała to co zobaczyła przyznając punkty od 1 do 5. Na końcu może zostać tylko jeden improwizator/tylko jedna improwizatorka i otrzyma tytuł “Maestro”. Niesamowity format, który cieszy się popularnością na całym świecie, najlepsi Polscy improwizatorzy, gwiazdy z zagranicy i najlepsza na świecie improfestowa publiczność… Tego nie można przegapić!

Kup bilet na Biletomat.pl!

Looking for similar events elsewhere? Check out the:

Bilety Kolekcjonerskie