Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Festivals 4. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej Interference Festival 2017

Festivals: 4. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej Interference Festival 2017

Tickets for festival

4. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej Interference Festival 2017

date

Sat, 21 October 2017 time 18:30

venue

Gdańsk
Gdańsk , Gdańsk

promotor

Fundacja Interference

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Normalny

Normalny

available to
Mon, 09 oct 2017 21:45

25 PLN

Sold out


Ulgowy

Ulgowy

available to
Fri, 20 oct 2017 23:59

30 PLN

Sold out


Normalny

Normalny

available to
Fri, 20 oct 2017 23:59

40 PLN

Sold out


Ulgowy

Ulgowy

available to
Sat, 21 oct 2017 15:00

40 PLN

Sold out


Normalny

Normalny

available to
Sat, 21 oct 2017 15:00

50 PLN

Sold out


Do ceny biletu mogą zostać doliczone dodatkowe opłaty, ich wysokość można sprawdzić w podsumowaniu zamówienia. Więcej informacji w Regulaminie 

📄Interference Festival w Gdańsku!

Atari Teenage Riots, Wojtek Urbański, Dick4Dick, Szymon Weiss

start: 18:30

Interference Festival 2017 – 4. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej

Termin: 20-21 października

Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski, Galeria Pionova, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

4. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej czyli Interference Festival 2017 w tym roku odbędzie się 20-21 października. Jest to jedyne tego typu wydarzenie na Pomorzu jeśli nie w skali kraju. Głównym założeniem jest popularyzacja sztuk wizualnych w otoczeniu muzyki elektronicznej.

Już po raz czwarty Interference Festival wprowadzi twórczy ferment na Pomorzu! 20-21 października 2017 roku w Gdańsku, tym razem w trzech lokalizacjach: w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, Galerii Pionovej oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
będzie można doświadczyć muzyczno-wizualnych wrażeń pod hasłem Wolność Formy! Bilet obowiązuje na wydarzenia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim drugiego dnia festiwalu 21 października (Gala rozdania nagród w Międzynarodowym Konkursie "Wolność Formy" oraz koncerty - Atari Teenage Riot, Dick4Dick, Urbański, Weiss Video Orchestra).

Wstęp na pozostałe atrakcje jest bezpłatny, w przypadku warsztatów mogą być wymagane dodatkowe zapisy. Więcej informacji na ten temat pojawią się na stronie organizatora: www.interferencefestival.com

Bilety ulgowe na Interference Festival przysługują studentom oraz osobom poniżej 18-tego r.ż.

TIMETABLE:

Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1

18:30 Otwarcie drzwi (Hol wejściowy, Sala Archeo, Drewniane Foyer)
18:30 – 02:00 Czynne kino festiwalowe - projekcje filmowe (Drewniane Foyer)
19:00 – 20:30 Gala wręczenia nagród w międzynarodowym konkursie Wolność Formy (Sala Główna)
20:30 – 21:30 Koncert Urbanski
21:45 – 22:30 Koncert Dick4Dick
22:45 – 23:45 Koncert Weiss Video Orchestra
00:00 – 01:30 Koncert Atari Teenage Riot

Zarys programu:

Międzynarodowy Konkurs „Wolność Formy” | Gdański Teatr Szekspirowski

Na najlepsze prace wizualne w 4 kategoriach konkursowych: Found Footage, Wideoklip, Eksperymentalna Krótka Forma Wizualna, Kreatywna Forma Reklamowa. Konkurs ma na celu spotkanie artystów, producentów, realizatorów krótkich form wizualnych i aspiracje bycia przeglądem najciekawszych i najnowszych tendencji w dziedzinie krótkiego metrażu – począwszy od teledysków, poprzez reklamy, czołówki, jingle, video art, eksperymenty na pograniczu sztuk, formy internetowe.
Jury konkursu „Wolność Formy”: Aneta Szyłak, Zorka Wollny, Maurycy Gomulicki, Janusz Fogler, Anna Sienkiewicz Rogowska i Agnieszka Obszańska.

Koncerty | Gdański Teatr Szekspirowski

W tym roku na scenie muzycznej będziemy mogli zobaczyć legendarnych pionierów muzyki elektronicznej Atari Teenage Riot. Poza tym festiwal stawia na premiery i debiuty. Premierowy materiał zaprezentuje Dick4Dick. Ich koncert zostanie uświetniony zaproszonymi gośćmi, kto to będzie - prawdopodobnie do momentu koncertu zostanie owiane tajemnicą. Wojtek Urbański, po sukcesie duetu Rysy zaprezentuje swój nowy, solowy materiał z płyty "Selected works". Na miłośników mocnych beatów, kłębiastego techno i symfonicznych dźwięków będzie czekała Weiss Video Orchestra na którego czele stanie Szymon Weiss - rasowy eksperymentator i producent przygotował premierowo, specjalnie na tę okazję symfoniczny koncert. Nowe trendy i kierunki? Festiwal nigdy nie bał się ryzyka!

Gala rozdania nagród | Gdański Teatr Szekspirowski
Nie byłoby konkursu bez Wielkiej Gali. Moment podsumowania i przyznania nagród na które wszyscy z niecierpliwością czekamy jest sercem całego festiwalu. W tym roku postanowiliśmy przeprowadzić ją drugiego dnia festiwalu. Tak, aby pozostała ukoronowaniem całego festiwalu.

Międzynarodowy Konkurs VJ Battle | Galeria Pionova
Niespotykane i jedyne w skali kraju a nawet tej części Europy wydarzenie! Najlepsi VJ-e zmierzą się w bitwie VJ Battle. VJ-ing na scenie polskiej pojawił się dopiero w połowie lat 90tych a w chwili obecnej nie wyobrażamy sobie żadnego festiwalu czy koncertu bez oprawy wizualnej. Instalacje wizualne, tworzone na żywo video i mapping podczas szampańskiej imprezy do białego rana przy muzyce DJ SZUMa, Paryssa i Yellen. Wszystko to poprzedzone koncertem debiutującego duetu elektronicznego ŻAL. My tam będziemy!

Warsztaty | Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku | Galeria Pionova
Jako fani nowych technologii postanowiliśmy zorganizować warsztaty z live codingu aplikacji audio i video. Nasz gość z Francji ukrywający się pod pseudonimem AzopCorp. tworzy audiowizualne aplikacje internetowe i chętnie podzieli się swoją wiedzą podczas sobotnich warsztatów. Azopcorp jest autorem programu Glitch Gif VJ, który jest napisany całkowicie w Javascript. Podczas warsztatów przybliży nam możliwości jakie oferuje HTML5 w tworzeniu dedykowanych VJ-om i muzykom aplikacji. Poza tym poszukując ambitnie nowych kanałów wizualnej komunikacji postanowiliśmy zorganizować warsztaty z współzałożycielem krakowskiej galerii sztuki Henryk – Aleksandrem Celustą. Uczestnicy warsztatów zapoznani z praktykami kuratorskimi będą mieli za zadanie realizacje autorskich projektów wystawienniczych. Przestrzenią ekspozycyjną będzie świat wirutalny. Przeniesienie ugruntowanych tradycji ekspozycyjnych do płaskiej lecz paradoksalnie wielowymiarowej przestrzeni wirtualnej może okazać się wyzwaniem, również dla tych dla których internet jest środowiskiem naturalnym.

Wykłady Masterclass | Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku | Galeria Pionova Mając na uwadzę iż nasz festiwal z samej nazwy zobowiązany jest do stworzenia przestrzeni do dyskusji, postanowiliśmy zaprosić do wykładu i rozmowy m.in. znaną artystkę wizualną Zorkę Wollny, wymykającego się wszelkim ramom Dominika Lejmana, znaną krytyczkę i kuratorkę Anetę Szyłak czy też ekipę nowego na mapie Polski Festiwalu Filmowego Żubrówka i Filmowe Podlasie.

Kino festiwalowe | Gdański Teatr Szekspirowski
Po co organizować konkurs video jeśli nie byłoby możliwości zobaczenia zgłoszonych filmów na żywo? Postanowiliśmy stworzyć dla Was kino festiwalowe gdzie odbędą się projekcje filmowe konkursu „Wolność Formy”.

O fundacji i idei festiwalu:

Fundacja Interference to założony w 2012 roku przez Macieja Szupicę oraz Karola Pawłowskiego podmiot dedykowany organizacji Interference Festival. Siedzibą Fundacji jest miasto Gdańsk, a jej głównym celem ora celem Interference Festival są propagowanie zjawisk sztuki współczesnej oraz wspieranie aktywności twórczej, w szczególności multimedialnej. Fundacja realizuje swoje cele poprzez: organizowanie różnorodnych form zbiorowego uczestnictwa w działaniach artystycznych i kulturalnych, a w szczególności festiwali, przeglądów, koncertów, prezentacji, wystaw, wspieranie
artystów we wszelkich możliwych formach, promowanie, stymulowanie, finansowanie i prowadzenie artystycznej i kulturalnej edukacji związanej ze sztuką współczesną i szeroko rozumianą kulturą wizualną.

„Interference” to dosłownie zakłócenia, interwencje, wtrącanie, mieszanie się. Interference Festival to międzynarodowy przegląd i konkurs form wizualnych wzbogacony o bogaty program towarzyszący w postaci koncertów, projekcji, instalacji, spotkań oraz warsztatów i wykładów Masterclass. W założeniu to interdyscyplinarny, międzynarodowy projekt mający na celu wyłonienie czołówki twórców krótkich form wizualnych, takich jak m.in.: wizuale, teledyski, teasery, reklamy, czołówki, jingle i sztuka video, eksperymenty na pograniczu sztuk itp. To zupełnie nowa, wyróżniająca się merytorycznie w skali kraju propozycja otwartego i jednocześnie branżowego festiwalu opierającego się o wykorzystanie najnowocześniejszych technologii [WiFi, GSM 3G/4G], a także docelowo nowe kanały dystrybucji dostępne poprzez sieć Internet [eTV, Youtube, Vimeo, Facebook, Skype, Instagram].

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Województwa Pomorskiego.

#InterferenceFest2017

Like / Follow / Share!

https://www.facebook.com/interferencefestival/
https://www.instagram.com/interferencefest/
https://www.youtube.com/user/interferencefestival
https://twitter.com/InterferenceGda
https://vimeo.com/interference
https://goo.gl/HgE5EV

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl