Przejdź do głównej treści strony

Koncert edukacyjny – Dziadek do orzechów-Koncert mikołajkowy

04.12.2023, monday, 09:15
Filharmonia Bałtycka, Gdańsk ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Koncert Mikołajkowy

Natalia Walewska – skrzypce, kierownictwo artystyczne
Anna Bona – scenariusz koncertu

Dziadek do orzechów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Charakterystyczny staruszek ubrany w żołnierski mundur pojawia się w naszych domach jako świąteczna dekoracja, ale to dopiero muzyka Piotra Czajkowskiego do baletu Dziadek do orzechów sprawiła, że świat dosłownie oszalał na punkcie …
Koncert Mikołajkowy

Natalia Walewska – skrzypce, kierownictwo artystyczne
Anna Bona – scenariusz koncertu

Dziadek do orzechów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Charakterystyczny staruszek ubrany w żołnierski mundur pojawia się w naszych domach jako świąteczna dekoracja, ale to dopiero muzyka Piotra Czajkowskiego do baletu Dziadek do orzechów sprawiła, że świat dosłownie oszalał na punkcie tych figurek.Historia małej Klary i zabawek, które ożywają w wigilijną noc, nie przestaje wzruszać i zachwycać. Libretto baletu powstało na podstawie opowiadania E.T.A. Hoffmana pt. Dziadek do orzechów i Król Myszy i od ponad dwustu lat baśniowa tematyka dzieła wprowadza słuchaczy w magiczny zimowy czas i świąteczną atmosferę.
W wersji koncertowej zaprezentujemy najpiękniejsze części z suity baletowej, od dystyngowanej Uwertury Miniaturowej i sześciu następujących po sobie tańców charakterystycznych, aż po jeden z najpiękniejszych walców w dziejach muzyki – Walc kwiatów. Zatańczą znakomici soliści z baletu Opery Bałtyckiej, zagrają wspaniali muzycy z Filharmonii, a całości dopełnią wyświetlane na wielkim ekranie fantastyczne opowieści.

W programie suita z baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego.

Wiek: 4+
Czas trwania: ok. 60 min.

Przy zakupie biletów online naliczana jest prowizja operatora.

Bilety

Wyprzedane

Kat I

Normalny

26 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.