Przejdź do głównej treści strony

Koncert edukacyjny – Dziadek do orzechów-Koncert mikołajkowy

05.12.2023, tuesday, 11:30
Filharmonia Bałtycka, Gdańsk ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Koncert Mikołajkowy

Natalia Walewska – skrzypce, kierownictwo artystyczne
Anna Bona – scenariusz koncertu

Dziadek do orzechów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Charakterystyczny staruszek ubrany w żołnierski mundur pojawia się w naszych domach jako świąteczna dekoracja, ale to dopiero muzyka Piotra Czajkowskiego do baletu Dziadek do orzechów sprawiła, że świat dosłownie oszalał na punkcie …
Koncert Mikołajkowy

Natalia Walewska – skrzypce, kierownictwo artystyczne
Anna Bona – scenariusz koncertu

Dziadek do orzechów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Charakterystyczny staruszek ubrany w żołnierski mundur pojawia się w naszych domach jako świąteczna dekoracja, ale to dopiero muzyka Piotra Czajkowskiego do baletu Dziadek do orzechów sprawiła, że świat dosłownie oszalał na punkcie tych figurek.Historia małej Klary i zabawek, które ożywają w wigilijną noc, nie przestaje wzruszać i zachwycać. Libretto baletu powstało na podstawie opowiadania E.T.A. Hoffmana pt. Dziadek do orzechów i Król Myszy i od ponad dwustu lat baśniowa tematyka dzieła wprowadza słuchaczy w magiczny zimowy czas i świąteczną atmosferę.
W wersji koncertowej zaprezentujemy najpiękniejsze części z suity baletowej, od dystyngowanej Uwertury Miniaturowej i sześciu następujących po sobie tańców charakterystycznych, aż po jeden z najpiękniejszych walców w dziejach muzyki – Walc kwiatów. Zatańczą znakomici soliści z baletu Opery Bałtyckiej, zagrają wspaniali muzycy z Filharmonii, a całości dopełnią wyświetlane na wielkim ekranie fantastyczne opowieści.

W programie suita z baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego.

Wiek: 4+
Czas trwania: ok. 60 min.

Przy zakupie biletów online naliczana jest prowizja operatora.

Bilety

Aktywne

Normalny

26 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczana jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.