Przejdź do głównej treści strony

Koncert Symfoniczny - Agata Szymczewska

06.10.2023, friday, 19:00
Filharmonia Bałtycka, Gdańsk ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Prowadzenie: Konrad Mielnik
Program:
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26 [24’]
Przerwa [20’]
Nikołaj Rimski-Korsakow – Szeherezada op. 35 [42’]
Agata Szymczewska, o której londyński The Times napisał: Gra z powagą, opanowaniem i mądrością muzyczną ponad swój wiek, brzmiąc momentami jak płomienna młoda Ida Haendel, należy do wąskiego grona najwybitniejszych polskich skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. …
Prowadzenie: Konrad Mielnik
Program:
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26 [24’]
Przerwa [20’]
Nikołaj Rimski-Korsakow – Szeherezada op. 35 [42’]
Agata Szymczewska, o której londyński The Times napisał: Gra z powagą, opanowaniem i mądrością muzyczną ponad swój wiek, brzmiąc momentami jak płomienna młoda Ida Haendel, należy do wąskiego grona najwybitniejszych polskich skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. Od zdobycia I nagrody, Złotego Medalu oraz Nagrody Publiczności w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, regularnie występuje na renomowanych scenach w Europie, Azji i obydwu Amerykach, zdobywając uznanie międzynarodowych krytyków, słynnych dyrygentów oraz orkiestr i festiwali, z którymi współpracuje.Artystka występowała w słynnych salach koncertowych, m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, Chicago Symphony Hall, Kennedy Center w Waszyngtonie, Wigmore Hall w Londynie, Théatre des Champs-Élysées w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Palau de la Musica w Barcelonie, w Filharmonii Berlińskiej, Sala Sao Paulo w Brazylii, Seoul Arts Center w Korei, a także w Chinach, Japonii, Tajwanie, Kanadzie, Chile, Kolumbii oraz Izraelu, pod batutą m.in. Seiji Ozawy, Sir Nevilla Marrinera, Ricardo Muti, Andreya Boreyko, Maxima Vengerova, Krzysztofa Pendereckiego, Johna Axelroda, Jerzego Maksymiuka, Jacka Kasprzyka, Krzysztofa Urbańskiego, Michała Nesterowicza, Antoniego Wita, Jana Krenza oraz w Royal Festival Hall z London Philharmonic Orchestra, którą poprowadził Osmo Vanska.Agata Szymczewska regularnie występuje u boku Anne-Sophie Mutter. Wraz z zespołem Mutters Virtuosi odbywa tournée w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i festiwalach muzycznych na czterech kontynentach. Ważnym punktem kariery, oprócz koncertów solistycznych, jest muzyka kameralna, dzięki której Agata Szymczewska wspólnie koncertowała z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak: Krystian Zimermann, Martha Argerich, Igor Levit, Anne-Sophie Mutter, Gidon Kremer, Maxim Vengerov, Mischa Maisky czy Yuri Bashmet. Od 2014 roku artystka jest prymariuszką renomowanego Karol Szymanowski Quartet, który od ponad 20 lat należy do ekskluzywnego grona najlepszych kwartetów smyczkowych na świecie.Skrzypaczka jest też laureatką nagrody London Music Masters w 2009 roku. W ostatnich latach została uhonorowana nagrodami: Paszport Polityki, Nagrodą TVP Kultura w kategorii Muzyka Poważna, oraz czterema nagrodami Fryderyk. W swoim dorobku fonograficznym posiada kilkanaście płyt CD i DVD wydanych m.in. przez: Deutsche Grammophon, Sony Music, Decca, Hyperion Records, SWR Music, Universal Music, CD Accord.Agata Szymczewska jest absolwentką Hochschule fur Musik und Theater w Hannoverze w klasie prof. Krzysztofa Węgrzyna oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły. Od 2016 roku wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Gra na skrzypcach Nicolo Gagliano (1755) użyczonych dzięki uprzejmości Anne-Sophie Mutter.
agataszymczewska.comfacebook.com/agataviolinist

Bilety

Wyprzedane

Kat IV

Ulgowy

27 zł

Kat IV

Normalny

43 zł

Kat III

Ulgowy

43 zł

Kat III

Normalny

53 zł

Kat II

Ulgowy

53 zł

Kat II

Normalny

75 zł

Kat I

Ulgowy

75 zł

Kat I

Normalny

95 zł

Kat A1

Ulgowy

95 zł

Kat A1

Normalny

116.50 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.