Przejdź do głównej treści strony

Małgorzata Walewska | Szczecin

18.10.2023, wednesday, 19:00 Otwarcie bramek: 19:00
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Szczecin ul. Małopolska 48, 70-515 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

📆 Małgorzata Walewska

Zapraszamy 18 października 2023 roku do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na recital wokalny znakomitej mezzosopranistki Małgorzaty Walewskiej. Doskonale znana szerokiej publiczności artystka wystąpi z towarzyszeniem wybitnego ukraińskiego pianisty Tarasa Hlushko. W programie usłyszymy arie i pieśni polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka …

📆 Małgorzata Walewska

Zapraszamy 18 października 2023 roku do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na recital wokalny znakomitej mezzosopranistki Małgorzaty Walewskiej. Doskonale znana szerokiej publiczności artystka wystąpi z towarzyszeniem wybitnego ukraińskiego pianisty Tarasa Hlushko. W programie usłyszymy arie i pieśni polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego i Mieczysława Karłowicza.

Małgorzata Walewska, mezzosopran dramatyczny, jest jedną z najbardziej uznanych polskich śpiewaczek operowych. W 1994 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Haliny Słonickiej. Jest laureatką oraz finalistką wielu międzynarodowych konkursów m.in.: A. Krausa, L. Pavarottiego, S. Moniuszki i Belvedere. Jeszcze w czasie studiów, w 1991 roku, rolą Azy w „Manru” Paderewskiego zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie. W swojej 30 letniej karierze współpracowała z wieloma światowej sławy dyrygentami i wystąpiła na ponad 30 scenach teatrów operowych m.in.: w Teatro Real w Madrycie, Covent Garden w Londynie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Semperoper w Dreźnie, Deutsche Oper w Berlinie, Teatro Nacional de São Carlos w Lizbonie, Teatro dell’Opera w Rzymie, Seattle Opera, San Francisco Opera, Grand Théâtre w Genewie, Finnish National Opera w Helsinkach, Washington National Opera, Baltimore Opera czy Herodion Theatre w Atenach. Do pokazowych ról Małgorzaty Walewskiej należą Carmen, Amneris, Azucena, Dalila, Eboli, Ulryka, Santuzza, a w ostatnich sezonach Kundry, Jezibaba, Mistress Quickly czy Old Lady. W 2014 roku artystka została mianowana Dyrektor Artystyczną Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. W 2016 roku Małgorzata Walewska otrzymała nadawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złoty Medal Gloria Artis, podkreślający wybitny wkład artystki w rozwój kultury polskiej.

Taras Hlushko wykształcenie zdobywał w Drohobyczu (Ukraina) w Państwowej Szkole Muzycznej im. Wasyla Barwińskiego, a następnie w Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki we Lwowie uzyskując kwalifikacje nauczyciela gry na fortepianie, koncertmistrza-akompaniatora, artysty zespołu kameralnego oraz pianisty-wykonawcy koncertowego. Pracował we Lwowie jako pianista-akompaniator na wydziale aktorskim Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki, w Teatrze Dramatycznym im. M. Zańkowieckiej, jako pianista Circustraum Conelli Show w Zurychu, a także w Teatrze Wielkim w Łodzi, gdzie od roku 2011 jest pianistą-korepetytorem. W 2015 roku Taras Hlushko był pianistą-akompaniatorem na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. W 2016 roku przygotowywał oraz wystąpił w premierze monodramu „La voix humaine” Francisa Poulenca w reżyserii Mai Kleczewskiej w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Artysta z łatwością odnajduje się w repertuarze klasycznym, jak i w formach musicalowo-rozrywkowych. Współpracuje ze śpiewakami przy realizacjach spektakli operowych, między innymi z Małgorzatą Walewską i Joanną Woś, a także koncertuje kameralnie jako pianista-solista.


Bilety

Wyprzedane

Standard

STANDARD

139 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.