Przejdź do głównej treści strony

MONIUSZKO / MOŻDŻER – Festiwal Moniuszki

15.10.2023, sunday, 18:00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Poznań ul. Fredry 9, Poznań
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

„Bajka”
„Moniuszko_SHIFT_ALT1_ESCAPE”

Możdżer słucha Moniuszki! Jak sam mówi: „słucha i odkurza”.
„Moniuszko_SHIFT_ALT1_ESCAPE” to kompozycja inspirowana uwerturą fantastyczną „Bajka”, w której znakomity jazzman docenił instrumentację, zwartą konstrukcję i zręczne prowadzenie formy. Precyzyjny splot Moniuszkowskich zabiegów muzycznych zachęca do improwizacji, tchnienia w partyturę powietrza, pokazania jej kunsztu oraz umiejscowienia we współczesności. Możdżer na bazie „Bajki” …
„Bajka”
„Moniuszko_SHIFT_ALT1_ESCAPE”

Możdżer słucha Moniuszki! Jak sam mówi: „słucha i odkurza”.
„Moniuszko_SHIFT_ALT1_ESCAPE” to kompozycja inspirowana uwerturą fantastyczną „Bajka”, w której znakomity jazzman docenił instrumentację, zwartą konstrukcję i zręczne prowadzenie formy. Precyzyjny splot Moniuszkowskich zabiegów muzycznych zachęca do improwizacji, tchnienia w partyturę powietrza, pokazania jej kunsztu oraz umiejscowienia we współczesności. Możdżer na bazie „Bajki” namalował własną muzyczną opowieść. Stworzył ją z fragmentów, które – jak przy użyciu klawiszowego skrótu – porozsuwał, aby zmieścić w nich niejazzowe akcenty, niektóre tempa oryginału zwolnił, część fragmentów powtórzył. Jak brzmi ta nieoczywista kolaboracja dwóch panów M? Jest fanatycznie! Jest bajecznie!
Leszek Możdżer & Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Katarzyny Tomali-Jedynak feat. Verneri Pohjola, Adam Bławicki, Łukasz Sobolak i inni.
Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

Bilety

Wyprzedane

Strefa 2

Ulgowy

53 zł

Strefa 2

Normalny

65 zł

Strefa 1

Ulgowy

75 zł

Strefa 1

Normalny

85 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.