Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Others Projekcja filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta" oraz spotkanie z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim

Others: Projekcja filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta" oraz spotkanie z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim

Tickets for other

Projekcja filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta" oraz spotkanie z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim

date

Sun, 10 April 2022 time 17:00

venue

Akcelerator Kultury
Nowy Świat 2a, 62-800 Kalisz

promotor

Wieża Ciśnień

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Normalny

I Pula

available to
Sun, 10 apr 2022 17:00

25 PLN

Sold out


Ulgowy

I Pula

available to
Sun, 10 apr 2022 17:00

20 PLN

Sold out


Do ceny biletu mogą zostać doliczone dodatkowe opłaty, ich wysokość można sprawdzić w podsumowaniu zamówienia. Więcej informacji w Regulaminie

 

📄Kup bilet na projekcję filmu „Zabij to i wyjedz z tego miasta” oraz spotkanie z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim 10 kwietnia w Kaliszu!


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

*** 

Projekcja filmu „Zabij to i wyjedz z tego miasta” oraz spotkanie z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim

godz. 17:00 - Projekcja filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta"
godz. 18:45 - Spotkanie z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” - Laureat Złotych Lwów dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców. Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm. „Zabij to…” powstał bowiem także z potrzeby kontynuowania trwającej wiele dekad, przerwanej przez śmierć muzyka rozmowy. Bliscy wciąż w nas żyją, wciąż słyszymy głosy tych, którzy byli przed nami – sugeruje reżyser, ze szczególną uwagą wsłuchujący się w opowieść naznaczonego przez wojnę pokolenia swoich rodziców. Poetycki, surrealny, przede wszystkim jednak nostalgiczny i pełen empatii dla wszystkiego, co przemijające, ułomne i ulotne, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” działa niczym magiczne zaklęcie mające moc przenoszenia w czasie. Ta podróż będzie dla każdego widza głęboko poruszającym, intymnym doświadczeniem.

Źródło: https://gutekfilm.pl/zabij-to-i-wyjedz-z-tego-miasta-wilczynski

Mariusz Wilczyński - polski reżyser animacji, malarz, performer, scenograf. Twórca ponad 200 tzw. „Księgoklipów”, czyli wideoklipów do książek. ukończył na łódzkiej ASP malarstwo w pracowni prof. Stanisława Fijałkowskiego i drzeworyt w pracowni prof. Andrzeja Mariana Bartczaka (1986). W początkowym okresie po studiach aktywny jako malarz i performer. Dopiero dziesięć lat po dyplomie, od 1996 zaczął interesować się filmem animowanym, będąc w tej dziedzinie absolutnym samoukiem. Praktyczną szkołą animacji były dla niego lata 1996-2000 kiedy co tydzień rysował wymyślone przez siebie "Księgoklipy" dla programu "Goniec Kulturalny" (TVP1) oraz teledyski animowane za które w latach 1996-2001 zdobył 6 Yachów. Wykładał animację klasyczną na Kunstuniversitat w Linzu (2003-2005) i na ASP w Łodzi (2003-2007), a od października 2007 uczy animacji klasycznej w łódzkiej filmówce PWSFTviT. Prowadził w TVP wraz z Agnieszką Szydłowską program poświęcony zjawiskom we współczesnej kulturze i sztuce "Po godzinach" (2005-2006). Jest autorem animowanej oprawy plastycznej kanału TVP Kultura od początku istnienia stacji (kwiecień 2005). Przy swoich filmach często współpracuje z Tomaszem Stańko.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!