Opis
Miłość i nienawiść. Zazdrość i namiętność. Jak stereotypy i normy społeczne wpływają na związek dwojga ludzi? W relacjach między kobietą a mężczyzną granica jest cienka. Czy szczęśliwy finał jest możliwy? Daniel Salman w pełnym pasji monologu prowadzi publiczność przez kolejne etapy tej skomplikowanej gry …
Miłość i nienawiść. Zazdrość i namiętność. Jak stereotypy i normy społeczne wpływają na związek dwojga ludzi? W relacjach między kobietą a mężczyzną granica jest cienka. Czy szczęśliwy finał jest możliwy? Daniel Salman w pełnym pasji monologu prowadzi publiczność przez kolejne etapy tej skomplikowanej gry uczuć. Aktorowi towarzyszy tytułowa Muzyka. Muzyka, którą sam autor nazywa „najbardziej wyrafinowaną, zmysłową chucią”, wykonywana jest w spektaklu na żywo przez wiolonczelistkę Małgorzatę Pietroń.
Napisana w 1889 roku „Sonata Kreutzerowska” nie jest archaiczna. Jest arcydziełem, w którym możemy się przejrzeć. Dziś można ją również czytać w kontekście debaty politycznej i społecznej gdzie temat płciowości i jej wyrażania, walki o równe prawa oraz zmagania się z rolami, jakie pełnimy w społeczeństwie czy w relacjach w z innymi – są na pierwszych stronach gazet i w naszych sercach. Teatralna adaptacja noweli Tołstoja korzysta ze współczesnych odniesień, pozostając jednak wierną wielkiej prozie Tołstoja.
Łukasz Lewandowski – reżyseria
Daniel Salman – adaptacja i wykonanie
Daniel Lasecki – konsultacje z technik lalkowych
Małgorzata Pietroń – wiolonczela (muzyka na żywo)