Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Festivals Soundedit'18

Festivals: Soundedit'18

Tickets for festival

Soundedit'18

date

Thu, 25 oct 2018 time 19:00 - Sun, 28 oct 2018 time 05:00

venue

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

promotor

Fundacja Art Industry

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Sobota (27.10)

Sobota (27.10)

available to
Sat, 30 jun 2018 19:59

110 PLN

Sold out


Piątek (26.10)

Piątek (26.10)

available to
Sat, 30 jun 2018 19:59

110 PLN

Sold out


Karnet (25-28.10)

Karnet (25-28.10)

available to
Sat, 30 jun 2018 19:59

150 PLN

Sold out


Czwartek (25.10)

Czwartek (25.10)

available to
Thu, 25 oct 2018 16:00

110 PLN

Sold out


Sobota (27.10)

Sobota (27.10)

available to
Thu, 25 oct 2018 16:00

110 PLN

Sold out


Piątek (26.10)

Piątek (26.10)

available to
Thu, 25 oct 2018 16:00

110 PLN

Sold out


Karnet (25-28.10)

Karnet (25-28.10)

available to
Thu, 25 oct 2018 16:00

230 PLN

Sold out 

📄Soundedit'18 w Łodzi!

Morcheeba
The Opposition
Mery Spolsky
Nosowska + Smolik
Giorgio Moroder
The Orb
Orbital
Reni Jusis

10 lat Soundedit

Dzień I - 25/10/2018 - The Orb, Orbital
Dzień II - 26/10/2018 - Morcheeba, The Opposition
Dzień III - 27/10/2018 - Giorgio Moroder, Nosowska+Smolik, Mery Spolsky

Morcheeba

Morcheeba powraca w wielkim stylu z nowym albumem po pięciu latach milczenia! Pierwsza z gwiazd 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit pochodzi z Wielkiej Brytanii. W czerwcu br. ukaże się ich najnowszy krążek - "Blaze Away". W Łodzi zespół pojawi się 26 października (piątek) w Klubie Wytwórnia.
Brytyjscy pionierzy trip-hopu wydali osiem płyt, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 10 milionów egz. Ich muzyka pojawiała się w wielu filmach i serialach, od „Traffic” po „Rodzinę Soprano”. Dziś do spuścizny Skye i braci Godfrey odwołuje się młodsze pokolenie muzyków: London Grammar, Nouvelle Vague czy Bonobo.

Tegoroczna propozycja, "Blaze Away", oznacza zupełnie nowy rozdział w ich karierze. Muzycznie będzie to powrót do ekspresyjnego zacierania i miksowania wielu gatunków muzycznych. Muzycy postanowili, że nie będzie żadnego artystycznego szablonu czy schematu dla dziesięciu utworów na płycie, nie będzie żadnych ograniczeń stylu. Nie będzie też zasad, których by nie próbowano złamać.

Gdy zaczynali, stawiano ich w jednym rzędzie obok Massive Attack, Portishead, choć Morcheeba nigdy nie była tak mroczna jak zespoły z Bristolu, a pokrewnymi duszami zdawali się raczej: Zero 7, Goldfrapp czy Thievery Corporation. Trip-hop w wydaniu Morcheeby nabiera jaśniejszych barw, choć nuta melancholii dodaje piosenkom Anglików niepowtarzalnego uroku.

- Na "Blaze Away" postaraliśmy się sięgnąć po wiele wpływów znanych z wczesnych nagrań Morcheeby. Słuchaliśmy mnóstwo bluesa z lat 50., rocka psychodelicznego z lat 60., dub reggae lat 70. Nie zabraknie nawiązań do lat 80., czyli stylu electro oraz hip-hopu lat 90. Cokolwiek nas zainspirowało, staraliśmy się podążać tym tropem - mówi Ross Godfrey, producent najnowszej płyty Morcheeby.

"Blaze Away" ukaże się 1 czerwca 2018 r. za sprawą wytwórni należącej do zespołu - Fly Algaric Records we współpracy z Kartel Music Group. W Polsce płytę wyda wytwórnia NoPaper Records. Pierwszy singiel z płyty to "Never Undo".

https://www.youtube.com/watch?v=knJCjwZFTgw

Już od pierwszych dźwięków singlowego utworu słychać, że „Blaze Away” to płyta nagrywana bez presji, na dużym luzie, z wielką radością wspólnego muzykowania. Pomimo paroletniej przerwy Morcheeba nie muszą już niczego udowadniać - po prostu grają swoje, umiejętnie łącząc wolno płynące rytmy, rozmarzone melodie, rozbujane basy, akustyczne instrumenty i syntezatorowe barwy. Głos Skye brzmi głęboko i kojąco, w końcu wokalnym wzorem dla wokalistki Morcheeby od początków kariery była królowa Sade.

Roots Manuva gości w tytułowym utworze "Blaze Away". Francuska gwiazda - Benjamin Biolay - śpiewa duet ze Skye w zmysłowym "Paris Sur Mer", który to utwór jest fantazją o Paryżu. "It's Summertime" to przebojowy utwór z psychodeliczną gitarą, do którego Kurt Wagner napisał słowa. Jest również sekcja dęta - Zion Train, która grała na przełomowym albumie Morchebby z lat 90. - "Big Calm".

Ogólnoświatowy sukces Morcheeby nie jest i nie był zaskoczeniem. Ich specyficzne brzmienie było tak wyraziste i unikatowe, odkąd tylko londyński zespół pojawił się w połowie lat 90., że natychmiast stało się powszechnie znane i rozpoznawalne. Niebawem Morcheeba wyruszy w swoją największą trasę koncertową, podczas której wykona "klasyczne" utwory oraz te nowe, pochodzące z premierowej płyty.

- W ciągu dwudziestu lat nigdy wcześniej nie byliśmy w tak długiej trasie. Co jest dla nas niespodzianką, wciąż znajdujemy fanów w miejscach, w których wcześnie nigdy nie graliśmy. Jedni czekali przez cały czas, aby nas zobaczyć i posłuchać na żywo, inni dopiero niedawno odkryli naszą muzykę. To niesamowite! - mówi Skye Edwards, wokalistka i kompozytorka grupy.
Morcheeba pojawi się w Łodzi podczas 10. edycji Festiwalu Soundedit. Zespół wystąpi na jedynym w tym roku koncercie w naszym kraju 26 października 2018 r. (piątek) w Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29).

25 października (czwartek) w Klubie Wytwórnia w ramach cyklu Echo Studio wystąpi Reni Jusis. Koncert rozpocznie się po zakończeniu występu duetu Orbital.

The Opposition

Legenda zimnej fali na Festiwalu Soundedit! The Opposition przerywa ciszę wydając nowy album "Somewhere in Between". Na płycie znajduje się jedenaście premierowych piosenek, a do składu dołączył nowy basista - Bernard Husbands. Utwory będą ukłonem w stronę przeszłości, lecz również skupią się na teraźniejszości. W Łodzi zespół pojawi się 26 października (piątek) w Klubie Wytwórnia.

Odkąd Brytyjczycy wydali swój pierwszy longplay (1981 r.), przeszli bogatą w wydarzenia i niebywale krętą drogę kariery w przemyśle muzycznym. Mark Long, Ralph Hall, Marcus Bell oraz czwarty "członek” zespołu - Kenny Jones wyprodukowali i sfinansowali dwa niezależne albumy: "Breaking the Silence" i "Intimacy", dzięki którym zostali docenieni i dostrzeżeni w Europie. Ich muzyka była i jest określana jako połączenie gatunków: cold wave, new wave, post punk oraz new floyd. Niezłomnie niezależne The Opposition intesywnie koncertowało w całej Europie.

W maju 1984 r. The Opposition wydało płytę "Promises", pierwszy album dla dużej wytwórni - Charisma Records. Sukces płyty dał możliwość prezentacji bezkompromisowych, żarliwych koncertów w Wielkiej Brytanii, USA i RPA. Będąc w nieprzerwanej trasie muzycy wydali następną płytę - "Empire Days" (1985 r.). Zespół zrobił sobie przerwę aż do roku 1990 r., kiedy to w nowym składzie wydał płytę "Blue Alice Blue" i trzy lata później "War Begins At Home". Oznaczało to więcej koncertów, więcej fanów i więcej sławy. W 1990 r. The Opposition po raz pierwszy wystąpiło w Polsce. Utwory grupy były notowane na Liście Przebojów Programu III. Marcus Bell nawiązał współpracę z polską grupą Mancu. Był producentem muzycznym drugiej płyty Mancu "Twój wstyd" (1994 r.) oraz wystąpił na niej gościnnie.

https://www.youtube.com/watch?v=UkSn8_AfrGM

W nowe tysiąclecie zespół wszedł z albumem "Blinder" (2003 r.). Po przedwczesnej śmierci Marcusa Bella (2014 r.) pozostali członkowie zespołu spotkali się w studiu nagrań, by "trochę pohałasować". Ten "hałas" tak im się spodobał, że sami siebie spytali: "dlaczego zawiesiliśmy działalność?". Kiedy do muzyków dołączył basista okazało się, że artyści już nie uczestniczą w bezcelowej artystycznej brewerii, a nagrali materiał na kompletną nową płytę. Czy była to swoista terapia po utracie przyjaciela? Być może. Nowe utwory jednak brzmią świeżo, nowocześnie i z pewnością będą stanowić trzon repertuaru podczas koncertu.

Premierowy album "Somewhere in Between" został wydany w Aztec Musique, dystrybuowany jest przez PIAS. Jednocześnie wznowiono i zremasterowano albumy: "Breaking the Silence", "Intimacy", "Promises" i limitowany nakład "Eighties Live". Wszystkie są dostępne w wersjach cyfrowych, a "Intimacy" po raz pierwszy zostało wydane na CD.
26 października, podczas 10. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit The Opposition zagra przed zespołem Morcheeba w łódzkim klubie Wytwórnia. Festiwal Soundedit będzie gościć prawdziwą legendę, grupę, która występowała w Polsce ponad 25 lat temu!

Orbital

Jeden z najbardziej znanych brytyjskich duetów, poruszający się w nurcie muzyki elektronicznej. To właśnie Orbital był prekursorem gatunku, który później rozwinęli Daft Punk czy The Chemical Brothers. Dzięki Brytyjczykom, zespoły grające muzykę taneczną występują dzisiaj podczas wielkich festiwali muzycznych na równych prawach z gwiazdami rocka. Duet podczas występów na żywo często decyduje się na zaskakujące improwizacje.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 10. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Reni Jusis

Reni to artystka wszechstronna: piosenkarka, pisarka, autorka tekstów, muzyki i producentka nagrań. Zdobyła klasyczne wykształcenie muzyczne – dyplom obroniła na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Pierwszy solowy album Jusis to "Zakręcona" (1998 r.). Płytę wypełnił emocjonujący miks muzyki R&B, funk i hip-hopu. Do drugiej płyty "Era Renifera" dołożono jeszcze elementy reggae. Kolejne lata, to kolejne muzyczne eksperymenty i poszukiwania. Muzyka dance, 2-step, house, funky, acid jazz. Większość tekstów na swoje płyty artystka pisała samodzielnie. Zdobywszy uznanie fanów muzyki klubowej została nagrodzona Fryderykami za album roku – muzyka dance i muzyka klubowa.

W 2009 r. Reni wydała płytę "Iluzjon cz.I", która zawierała muzykę akustyczną. Wśród utworów można na niej znaleźć duety z Stanisławem Sojką, z Gabą Kulką oraz z Tomkiem Makowieckim. Płyta uzyskała nominację do Fryderyka w kategorii "Album roku piosenka poetycka". Po licznych sukcesach muzycznych i poza muzycznych artystka zrobiła sobie przerwę do roku 2014 r., kiedy to postanowiła powrócić do show-biznesu i w 2016 r. wydać płytę "Bang! ". Natomiast 21 września 2018 ukazał się ósmy album Reni Jusis, zatytułowany "Ćma".

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Looking for similar events elsewhere? Check out the:

Bilety Kolekcjonerskie