Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Concerts XIII koncert fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego - Bezsenna noc

Concerts: XIII koncert fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego - Bezsenna noc

Tickets for Concert

XIII koncert fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego - Bezsenna noc

date

Sat, 10 June 2017 time 19:00

venue

Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
Rynek Staromiejski 1, 87-100 Toruń

promotor

Fundacja Platon

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Sat, 10 jun 2017 16:00

50 PLN

Sold out


Do ceny biletu mogą zostać doliczone dodatkowe opłaty, ich wysokość można sprawdzić w podsumowaniu zamówienia. Więcej informacji w Regulaminie

 

📄Magda Umer zaśpiewa w Toruniu!

Magda Umer
Bogdan Hołownia

Godzina rozpoczęcia wydarzenia - 19.00, wpuszczamy od godziny 18.40

Zapraszamy na XIII - koncert Fundacji Platon pn. „Bezsenna noc”. Do współpracy zaprosiliśmy artystkę piosenki wysokiej klasy – Magdę Umer oraz Bogdana Hołownię.

Fundacyjny koncert już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia. Jeden ciepły letni wieczór przyjaciele fundacji oraz koneserzy muzyki spotykają się na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

Do współpracy zaprosiliśmy artystę piosenki wysokiej klasy – Magdę Umer, piosenkarkę, wykonawczyni poezji śpiewanej, dziennikarkę, scenarzystkę, aktorkę i autorka recitali. Zagrała Rachelę w "Weselu" w Teatrze Narodowym, wyreżyserowała poetyckie spektakle: "Biała bluzka", "Kobieta zawiedziona", "Zimy żal", "Big Zbig Show", zrealizowała przedstawienia dla Teatru TV, m.in. "Heloizę i Abelarda", oraz cykl telewizyjnych wywiadów z Agnieszką Osiecką i Jeremim Przyborą. Mistrz Mowy Polskiej. Laureatka nagrody specjalnej za „twórczość, która się formatom nie kłania”, za realizowany wspólnie z Andrzejem Poniedzielskim program „Śpiewać, jak to łatwo powiedzieć”, wręczona podczas 9. Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku; w 2008 przyznano artystce wyróżnienie Gloria Artis za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, wręczona 28 kwietnia 2008 roku przez MKiDN, pana Bogdana Zdrojewskiego, przed recitalem z okazji jubileuszu 40-lecia działalności artystycznej, na scenie Teatru Polonia w Warszawie. Czerwcowy koncert już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia. Jeden ciepły czerwcowy wieczór przyjaciele fundacji oraz koneserzy muzyki spotykają się na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Magda Umer wystąpi wraz z Bogdanem Hołownią – jazz, który wykonuje określa się mianem "mainstream". Na swej muzycznej drodze Bogdan szczególnie cenił sobie muzyczne spotkania z mistrzami, a szczególnie Billem Evansem i Kenny Barronem, Rayem Santisim, Jerzym Wasowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Wśród akompaniatorów Bogdan wymienia również kilku mistrzów najwyższej próby: Wyntona Kelly, Paula Smitha, Tommy Flanagana czy Carla Schroedera.

Koncert pełni również rolę podsumowania całorocznej działalności Fundacji i jest niezwykle ważnym elementem działalności toruńskich organizacji pozarządowych. To okazja do spotkania, rozmowy i zjednoczenia wokół wspólnych spraw. Wydarzenie to nie jest tylko muzycznym spotkaniem artystów, ale również torunian zaangażowanych w działania NGO. Koncert to również okazja, żeby spotkać się i porozmawiać z drugą stroną, z którą na co dzień współpracujemy jako NGO, czyli przedstawicielami Gminy i Samorządu. Organizowany przez nas koncert wzbogaca i rozpoczyna obchody kulturalnego lata w Toruniu.

Fundacja Platon zajmuje się udzielaniem pomocy finansowej w postaci stypendium dla młodzieży. Powstała w 2005 roku, a bodźcem ku temu była tragiczna śmierć Jakuba Rumińskiego. Kuba zginął w 2004 r. w wypadku motocyklowym. Miał wówczas zaledwie 20 lat. Pomysłodawczynią założenia fundacji była mama licealisty - Hanna Rumińska.
Projekt „Bezsenna noc” został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl