Biletomat Events Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka - Michael Mayer

Events: Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka - Michael Mayer

Tickets for event

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka - Michael Mayer

date

Fri, 03 June 2016 time 20:00

venue

Jazz Club Hipnoza
Plac Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice

promotor

More Music Agency

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Thu, 02 jun 2016 23:59

35 PLN

Sold out


Standard

Standard

available to
Fri, 03 jun 2016 17:00

40 PLN

Sold out 

📄Michael Mayer w ramach Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka

Michael Mayer

Kolejny występ w cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2016 to doskonała okazja by przypomnieć sobie, za co tak bardzo lubimy niemieckie techno i minima.

Nasz gość, Michael Mayer jeden z ludzi odpowiedzialnych za brzmienie niemieckiej muzyki elektronicznej i niestrudzony propagator nowych, ciekawych brzmień. Wraz z innym muzykiem, Wolfgangiem Voightem, prowadzi wytwórnię Kompakt, wydającą takich artystów jak Panda Bear, The Orb, Guy Borrato, The Field czy ostatnio WhoMadeWho. Współprowadzenie biznesu, w którym codziennie przewija się masa nagrań i tworzących ich muzyków, nie mogło skończyć się inaczej, jak autorskimi nagraniami Mayera.

W roku 1998 nagrał swój pierwszy album – Neuhouse, jednak wtedy jeszcze nie do końca połknął bakcyla samodzielnego tworzenia. Całkowicie wystarczyło mu nadzorowanie prac nad powstawaniem innych nagrań, działał też jako DJ i remikser – lista wykonawców, których brzmienie podrasował nie jest może nazbyt liczna, za to imponuje skalą występujących na niej artystów – odświeżył Pet Shop Boysów, zmagał się z klasyką w postaci Depeche Mode czy też pobawił się nagraniem Miss Kittin.

Dopiero cztery lata później zdecydował się wrócić do działania na własną rękę i w ten sposób światło dzienne ujrzał drugi album Michaela, Immer, wydany przez rodzimy Kompakt. Longplay ten okazał się być przełomowy, gdyż rozpoczął ciąg regularnych wydawnictw Mayera , artysta zaczął także grywać w klubach, serwując wyśmienitą mieszankę ambientu, minimalu i techno.

Takich właśnie wrażeń możecie się spodziewać już 3 czerwca podczas setu Mayera w katowickim Jazz Clubie Hipnoza. 

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK