Biletomat Events From England With Love: EMIKA (Ninja Tune / Emika Records)

Events: From England With Love: EMIKA (Ninja Tune / Emika Records)

Tickets for event

From England With Love: EMIKA (Ninja Tune / Emika Records)

date

Sat, 29 October 2016 time 23:00

venue

Projekt LAB
Grochowe Łąki 5, 61-752 Poznań

promotor

DESTYLARNIA SP Z O O

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Fri, 28 oct 2016 23:59

20 PLN

Sold out


Standard

Standard

available to
Sat, 29 oct 2016 16:00

25 PLN

Sold out 

📄From England With Love: EMIKA

- Emika (Ninja Tune/Emika Records)
- DJ Anya (Dubai)
- Emmanuel K (Berlin/Paris)
- DEEP DEPOT (Wrocław)

Anglia to kraj skrajności. Gdy flegmatyczni gentlemani z lubością oddawali się herbatce o piątej, pod ich nosami, w zapadłych hangarach i pustostanach Sex Pistols czy Ramones definiowało na długie lata obraz punku i walki z systemem. Z jednej strony kojarzymy ich z dostojnością i sztywnością rodziny królewskiej, z drugiej strony bezkompromisowością i absurdem humoru Monty Pythona.

Można jednak śmiało stwierdzić, iż trudno do tego dysonansu zaliczyć opinię o angielskiej muzyce.

Anglicy z mlekiem matki (lub prawie ciagle padajacym deszczem?) wchłaniają wrażliwość , która od zawsze była pionierska w Europie, jeśli nie na całym świecie. Trudno nawet określić gatunek muzyczny w którym brytyjczycy nie dominowaliby na Starym Kontynencie, Anglia to istne zagłębie talentu kompozycyjnego i dźwiękowego. BE Kolektiv Music Tour, po długiej przerwie reaktywuje dział edukacji muzyczno - krajoznawczej From England with Love, zabierając Was do elektronicznej mekki kraju Szekspira - Bristolu!

Z dumą informujemy - przewodniczką po wyspiarskim tournee bedzie Emika!

Ema Jolly, brytyjka z czeskimi korzeniami, od podszewki interesowała się muzyką. Oswojona z pianinem od wczesnych lat, wyjechała do Bristolu gdzie na uniwersytecie w Bath ukończyła creative music technology i zainspirowała się bristol soundem oraz dubstepem. Po ukończeniu studiów, z powodu ciężkiej choroby i (równie ciężkiej) sytuacji materialnej postanowiła wyrwać się i uciec z wysp, wybór padł na Berlin (przypominał jej Pragę, z której pochodzi matka Emiki). Po zetknięciu się ze sceną techno, wydaniu serii nagrań terenowych w pustych wnętrzach Berghain i Panorama bar jej podjeście do muzyki zmieniło się diametralnie. Jak sama mówi, jej twórczość jest jak jagody: „Patrzysz na nie i widzisz, że są ciemne, purpurowe i tajemnicze. Natomiast, gdy je zjesz, zdajesz sobie sprawę z tego, że nie są tym, na co wyglądają”.

Założycielka własnego labelu Emika Records, wcześniej współpracująca ze znaną na całym świecie wytwórnią Ninja Tunes (wydała przy jej pomocy pierwszy album), często udziela się wokalnie. Na jej czterech długogrających albumach możemy usłyszeć inspiracje pełnym przekrojem muzyki elektronicznej i klasycznej, ostatnio jednak bardziej skłania się w stronę motywów wschodnioeuropejskich. Przeprowadziła kampanię crowdfundingową na portalu kickstarter.com, udało jej się uzbierać pieniądze na orkiestrowy projekt, który ujrzy światło dzienne pod koniec stycznia 2017 roku.
Trudno przewidzieć, jakim gatunkowo występem uraczy artystka, niemniej z jesteśmy w stanie dać głowę, że będzie magicznie:) Dlatego, jeżeli cały czas zadajecie sobie fundamentalne pytanie - "przyjść albo nie przyjść?" - Odpowiedź jest tylko jedna. Widzimy się w Labie!

Line up:
- Emika (Ninja Tune/Emika Records)
- DJ Anya (Dubai)
- Emmanuel K (Berlin/Paris)
- DEEP DEPOT (Wrocław)

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl