Biletomat Events Requiem Showcase - Warsaw Music Week 2016

Events: Requiem Showcase - Warsaw Music Week 2016

Tickets for event

Requiem Showcase - Warsaw Music Week 2016

date

Thu, 27 October 2016 time 20:00

venue

Niebo
Nowy Świat 27/21, 00-029 Warszawa

promotor

NIEBO

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Wed, 26 oct 2016 23:59

20 PLN

Sold out


Standard

Standard

available to
Thu, 27 oct 2016 16:00

25 PLN

Sold out 

📄Showcase Requiem Records w klubie Niebo

DAS MOON, Rigor Mortiss, DÜSSELDORF, c.h.district

Requiem Records - po raz pierwszy zaprezentuje się podczas Warsaw Music Week. Będzie to okazja do zapoznania się z tą, działającą już ponad 20. lat, wytwórnią. Tego wieczoru zaprezentują się czterej artyści wyznaczający głowny nurt labelu. Koncertą towarzyszyć będzie giełba płyty plus historia wytwórni zaprezentowana na wielu metrach plansz.
Requiem Records to taki pomost między epokami i stylami w polskiej muzyce alternatywnej.

Serdecznie Was zapraszamy.

http://requiem-records.com/
event: https://www.facebook.com/events/286255498426847/

+++
DAS MOON
Obecnie czołowy zespół na polskiej scenie electro–pop. Potężna dawka syntezatorów z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i surowych instrumentów perkusyjnych oraz hipnotyzujący głos wokalistki Daisy K.
https://www.youtube.com/watch?v=QxsU8xm8x-o
https://www.facebook.com/dasmoonband/?fref=ts

Rigor Mortiss
Postrzępione góry lodowe Islandii; bezkresne przestrzenie dalekiej skandynawskiej północy; mariaż osnutego gęsta mgłą świtu w portowej dzielnicy szkockiego Rosyth i industrialnego, upalnego, męczącego popołudnia w Zagłębiu Ruhry. Ich muzyka to podróż przez ponure zakamarki duszy okraszona uderzeniami młota pneumatycznego… Nowy nurt muzyczny: psychodeliczny industrialny minimalizm.
https://www.youtube.com/watch?v=i_riROg4KAg
https://www.facebook.com/RigorMortissOfficial/?fref=ts

DÜSSELDORF
Jeden z pierwszych zespołów z kręgu elektronicznej nowej fali. Utworzony w 1989 roku przez muzyków katowickiego Nowego Horyzontu: Adama Białonia (voc.) i Adama Radeckiego (synths). Jako jedni z pierwszych w Polsce używali syntezatorów, automatów perkusyjnych i komputerów, a ich muzyka do dziś oparta jest na prymitywnym industrialnym rytmie i brzmieniu w połączeniu z melodyką z lat 80.
https://www.youtube.com/watch?v=8wpwNPcDPKg
https://www.facebook.com/EBMbient/?fref=ts

c.h.district
Istniejący od 1998 roku projekt Mirosława Matyasika, łączący industrialne brzmienia ze współczesnymi produkcjami spod znaku inteligentnej elektroniki. C.H. District ma na swoim koncie kilka pełnowymiarowych albumów wydanych nakładem M-Tronic, Tympanik Audio czy Requiem Records.
https://www.youtube.com/watch?v=Tc4Rk_dApU4
https://www.facebook.com/chdistrict-176181450162/?fref=ts
_________

Requiem Records – wydawnictwo muzyczne, które od ponad dwóch dekad wydaje i promuje szeroko pojętą muzykę alternatywną. Sięga do zakamarków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia – Exclusive Archive Series. Wznawia nagrania polskich zespołów z lat 70., 80. i 90. – Archive Series. „Wyprowadza z salonów” współczesną muzykę klasyczną – Opus Series & Elk Series / Requiem Records i zaprasza do tańca, serią – Requiem For Disco.

Obszerny katalog stylów i nazwisk (ponad 120 wydawnictw – winyle, cd, kasety) obejmuje m.in. muzykę klasyczną (Schaeffer, Błażewicz, Mykietyn, Kwartludium, Lorent, Dariusz Przybylski), elektronikę (Eugeniusz Rudnik "Miniatury", Sienkiewicz, Kucz, Jacaszek, Cichy (Skalpel), Das Moon, C.H. District, Nemezis, Skinny (ex Skinny Patrini)), jazz i awangardę (Kinsky, Mazzoll, Gorzycki, Jachna, Msza Święta w Altonie, Hanaj (Księżyc)), new wave / post-punk (Pancerne Rowery, Rigor Mortiss, Job Karma, Düsseldorf, Jude).

Publikowane wydawnictwa to nie tylko świetna muzyka, opatrzona autorską grafiką, będącą często artystycznym manifestem twórcy, ale również serie kolekcjonerskie, dostępne w wersjach deluxe.

Organizuje autonomiczny festiwal Requiem Records i koncerty, na których występują artyści związani z wydawnictwem.

******************************

Warsaw Music Week to nowoczesny festiwal miejski prezentujący utalentowanych Artystów z Polski i zagranicy a także najlepsze kluby i sale koncertowe w stolicy. To pierwszy w Polsce festiwal o charakterze showcase’owym, gdzie polskie wytwórnie fonograficzne oraz niezależne labele prezentują swoich Artystów oraz ich nowe wydawnictwa.

W ciągu 6 lat w festiwalu uczestniczyło ponad 50 tysięcy osób! Gwiazdami poprzednich edycji byli m.in.: Apparat, The Crystal Fighters, Sebastian, Thomas Azier, Hooverphonic, Unkle, Ladytron, Hercules & Love Affair, DJ Mehdi, Goldie & MC Jakes, Toro Y Moi, Erol Alkan, DJ Falcon i wielu innych. W Warsaw Music Week udział wzięło ponad 80 artystów zagranicznych i 100 wykonawców z Polski!

Organizator główny i koordynator: agencja Good Music Productions
Oficjalny serwis na www.warsawmusicweek.pl
Wydarzenie zbiorcze Warsaw Music Week 2016: http://bit.ly/WMW2016Event

Dołączcie do nas:
Facebook: http://www.facebook.com/warsawmusicweek
Instagram: https://instagram.com/warsawmusicweek
Twitter: https://twitter.com/warsawmusicweek
******************************

NIEBO - wielowymiarowa i ponadczasowa przestrzeń w centrum Warszawy, w kamienicy po dawnym kinie, przyciągająca różnorodnością i niepowtarzalnym wystrojem. Szalone imprezy, doskonałe koncerty, kino i wydarzenia kulturalno-artystyczne.
NIEBO na Ziemi, NIEBO w Warszawie.
https://www.facebook.com/niebo/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl! 

Looking for similar events elsewhere? Check out the:

Bilety na Warsaw Music Week 2016