Biletomat Concerts Poznań Downfall of Gaia

Concerts: Downfall of Gaia

Tickets for Concert

Downfall of Gaia

date

Thu, 11 May 2017 time 19:00

venue

Pod Minogą
Nowowiejskiego 8, 61-647 Poznań

promotor

Winiary Bookings

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

available to
Wed, 10 may 2017 23:59

40 PLN

Sold out


Standard

II Pula

available to
Thu, 11 may 2017 16:00

45 PLN

Sold out


Gallery (zoom)

 

📄Downfall of Gaia zagra w Poznaniu!

DOWNFALL OF GAIA (USA/Niemcy) - Metal Blade Records

Agencja WiniaryBookings ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na noc przepełnioną pięknymi przestrzennymi dźwiękami muzyki post-metalowej inspirowanej najciemniejszymi zakamarkami black-metalu. Do Poznania po raz pierwszy zawita amerykańsko-niemiecka formacja ze stajni Metal Blade Records - Downfall of Gaia! Zespół jest w trakcie promowania płyty „Atrophy”, która została wydana w zeszłym roku. Na żywo na pewno nie zabraknie takich fenomenalnych kompozycji jak „Woe” czy tytułowe „Atrophy”.

DOWNFALL OF GAIA (USA/Niemcy) - Metal Blade Records

Downfall of Gaia to ekstremalny zespół metalowy łączący w swojej twórczości wiele gatunków takich jak black metal, post-metal, sludge metal czy crust punk. Zespół oficjalnie został założony w roku 2008 przez Dominika Goncalves dos Reis’a (wokal, gitara) and Antona Lisovoja (wokal, bass), perkusistę Michael’a Kadnar i gitarzystę Marco Mazzola jednak praca nad muzyką między Dominikiem a Antonem rozpoczęła się już w 2006 roku skupiając się na d-beatowych i crust punkowych brzmieniach. Nazwa wybrana przez zespół odnosi się do greckiej bogini Gaii, która w mitologii jest uosobieniem Ziemi. Jest to nawiązanie do pełnych ekspresji tekstów i atmosfery, którą tworzą kompozycje grupy. Już na początku działalności w roku 2008 powstało pierwsze tytułowe demo „The Downfall of Gaia”, a rok później split nagrany wydany wspólnie z francuzkim zespołem Kazan. Tego samego roku powstało także EP „Salvation in Darkness”. Pierwszego albumu studyjnego „Epos” fani doczekali się w roku 2010. Był on już dużo bardziej zabarwiony doom metalem i post-rockową aurą. Kolejnym krokiem zespołu było podpisanie kontraktu z jedną z najbardziej znanych wytwórni metalowych na świecie - Metal Blade Records. Zaowocowało to wydanym we wrześniu 2012 roku drugim albumem studyjnym „Suffocating in the Swarm of Cranes”, który opowiada o człowieku cierpiącym na depresję, bezsenność i doprowadzeniu do szaleństwa. W roku 2014 Downfall of Gaia dzieliło już scenę z takimi markami jak Neurosis czy Toxic Holocaust. Następnie w listopadzie 2014 został wydany kolejny album „Aeon Unveils the Thrones of Decay”. Ta płyta skupiała się na głównie prostych, szybkich i agresywnych riffach. Był to także koncept album mówiący o czasie i o codziennym radzeniu sobie z mroczną stroną życia. Od momentu tego wydawnictwa zespół odwiedził Japonię i Australie. W roku 2016 został wydany ich ostatni album „Athropy”, który grupa obecnie promuje.

FFO: AMENRA, OATHBREAKER, CULT OF LUNA, YEAR OF NO LIGHT, FALL OF EFRAFA

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl  

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK